Jump to content
FAS Goran
bender

Fiat Stilo - problem sa strujom

Recommended Posts

citam ja druze, i upravo ovo sto ti kazeshse i meni desava, dok je hladan kao da mi displej na digitalnoj klimi zmirka onako, kad se zagreje ne radi vishe to, a i cuje se nesto kao "klik, klak" kao neki prekidac da na svakih 3 sekunda klikne da nesto ukljuci pa iskljuci, mislim da ima veze sa nekim termo prekidacem koji meri unutrasnju temperaturu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

primetio sam to o cemu hoces da mi kazes mada ja nemam automatsku klimu

moguce da je problem sa senzorom spoljne temperature,jer dok mi na displeju ne ispise spoljnu temperaturu displej i svetlo u kabini je stabilno

i ne osciluje napon.

Bem li ga sta moze da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kliktanje na automatskoj klimi dok se auto ne zagrije se desava i kod mene.

Primjetit ces da kad odmah upalis grijanje ventilator je na minimumu a tek kad se auto malo zagrije brzina ventilatora se sama poveca. Tada kliktanje i prestane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moj problem... vozim stila 1.9 jtd i u pocetku nisam imao puno problema, upali mi ponekad ESP i ASR faliure, ja zaustavim auto, ugasim-upalim i on sljaka bez problema ali u zadnje vreme svaki dan mi u voznji ugasi ESP i ASR! Ja opet stanem, ugasim-upalim i na kratko sve bude ok ali mi ponovo izbaci ESP i ASR faliure. Od skoro je poceo i Car security da mi prijavljuje ali to retko, i kad se to desi izvadim kljuc, izsaltam menjac i upalim auto bez problema... a ako to ne uradim, verglam u prazno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Od skoro je poceo i Car security da mi prijavljuje ali to retko, i kad se to desi izvadim kljuc, izsaltam menjac i upalim auto bez problema... a ako to ne uradim, verglam u prazno...

Pogledaj ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40208

Hoće Stilo da se pokvari, ali neće baš da mu rikne sve što ima...i to odjednom. :D

Drugim rečima, teško je moguće da je sve živo što ti prijavljuje u kvaru, ali je jako moguće da ti je akumulator neki mator, na izdisaju, a Stilo nikako ne voli takve akumulatore...i onda počne da luduje i prijavljuje sve živo od grešaka.

Stilo će pre da stane i da ti onemogući paljenje, nego što će da trpi skoro mrtav akumulator. To je stvar njegovog principa...ipak Stilo ima dušu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za akumulator, provericu ga sutra... I samo jos nesto da dodam kada mi je auto napolju i kad je esktremno hladno on posle par sekundi nakon paljenja pogasi te sisteme, a kad je u garazi tek nakon nekog vremena u toku voznje ih ugasi... Kad sam ga kupio bilo je malo toplije pa nije to radio, samo po nekad i to retko, kako je dosla zima tako je pobrljavio! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel imas na automobilu sve sus plehove dole i kad otvoris haubu imas li plasticni poklopac

akumulatora!

Desavalo se ljudima koji nemaju te stvarcice da auto pobrljavi od kondenza tj vlage.

Mozda je to isto u tvom slucaju.To bi ti bila najbezbolnija varijanta. :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo mi se desava od neki dan slicno kao ovom stilo useru

u petak sam ga parkirao nisam ga vozio za vikend (za vikend toplo a u ponedeljak jak mraz zaledila soferka iznutra)

a u ponedeljak nije radila uopšte tabla mali diplaj je samo zmirkao

posle sam skinuo masu sa akumulatora , tabla je proradila ali počela je da luduje

pali se i gasi se u voznji nesto slicno kao na ovom snimku

vratila mi je sve informacije sa engleskog na italijanski , i postavila početne vrednosti

čak mi je i vratila kilometražu za 200-tinak kilometara

vlaga , hladan lem natbli ili konektori ?

šta mislite sta je?

ima li iko ideju ?

Edited by bolenbgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice da je dozivela strujni sok.kad se malo izvozas da dopuni akumulator skini klemu na 15ak minuta pa posle vidi sta se desava.ako jos uvek bude zezala dodji da probamo da je resetujemo prekop exsaminera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom prijatelju se dogadjalo slično. Tabla mu se gasila povremeno. Probao je drugi akumulator, i opet mu se isto ponašao. Majstor je skinuo tabli, promenuo neke kondenzatore koji se dešava da crkavaju (osuše se), i sada sve radi super. Platio je 40e... Tako da ni to nije strašno.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel imas na automobilu sve sus plehove dole i kad otvoris haubu imas li plasticni poklopac

akumulatora!

Desavalo se ljudima koji nemaju te stvarcice da auto pobrljavi od kondenza tj vlage.

Mozda je to isto u tvom slucaju.To bi ti bila najbezbolnija varijanta. :clap:

Imam i sve sus plehove i plasticni poklopac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra ako ne budem radio nista na poslu to cu da odradim pa javljam sta je bilo

jutros radi sve kako treba čak mi je i kilometrazu vratio(+400KM)

nije bilo posla pa sam sa bezanije provozao auto do dobanovaca

kod iskljucenja je resetovao ali kad sam naleteo na spoj asfalta

pposle do novog bgd-a nista

skinuo sam klemu opet na pola sata opet radi normalno, pa ću da vidim kako će se ponašati

mozda je do nekog konektora to cu kasnije da proverim sad nemam ni vremena a ni $$$

u firmi gde radim ima podosta kvalitetnih elektroničara , interesuje me ako ovo prvo ne upali koliko je komplikovano skinuti instrument tablu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa mojim stilom se desava sledece: kad dam kontakt od svih onih silnih sijalica upali se samo ona za airbag, auto upali i radi normalno ali tabla je skroz mrtva, obrtomer, temperatura, pozadinsko svetlo ama bas nista ne radi, onda odjednom proradi sve normalno na kratko pa se opet izgubi, skidao sam akumulator punio ga, ocistio sve moguce kontakte i naprskao ih i nije vredelo, tablu nisam skidao pa me interesuje da li je moguce da je nesto u njoj riknulo pa se tako ponasa i kako mogu da ustanovim da li je tabla u pitanju. Ima li neko neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj za pocetak da je skines iocistis kontakt sprejom konektore nije komplikovano a za ostalo bojim se da ce morati neki majstor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje. Posto nameravam da zamenim akumulator zbog ovih problema sa ASR i ESP, zanima me hoce nesto da pobrljavi kad skinem akumulator posto imam onaj fabricki displej sa navigacijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece nista pobrljaviti.....Kad stavis nov akumulator jedino ce asr upozorenje da gori jedno 10 sekundi i onda se ugasiti,naravno sat ,vreme i sve ostalo podesavas ispocetka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zna se... veceras sam ga vozio kod majstora da ga pogleda posto trosi ulje, i nije imao vremena da ga kaci. Ja sam ga pitao za taj problem i kad sam mu rekao da sam citao da akumulator moze biti problem imao sam osecaj kao da je prvi put cuo za to, a covek radi u delti sa fiatima. Elem provalio sam da ako mi se ne upali odmah pri startu ASR i ESP upali se posle nekog kraceg vremena ili cim bude nekog jaceg kocenja!!! E kad se upali onda mi vise ne radi tempomat! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras ocitati abs na dijagn ...ako ne svetli pri paljenju auta verovatno sve radi...a po aktivaciji pumpe abs-a nesto pogubi pa izjavi gresku...neki releji pumpe mozda...ima tu svasta i ne verujem da je akumulator ako ti farovi rade normalno itd tj auto ne ostane bez struje za dva tri dana . A tempomat dobija info od kompjutera abs-a o brzini vozila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri i stop-prekidac na papuci kocnice,jer on ima veze sa abs-esp i tempomatom...cest problem a jeftin deo 700-1000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno sam ubedjen da je taj stop prekidac. Upalim auto, ne pali ASR i ESP. Nabodem kocnicu, odma ih upali! E sad jel mozes da slikas kod tebe ako nije problem, gde se nalazi taj stop prekidac, jer ja ne mogu da ga nadjem!

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...