Jump to content
FAS Goran
podvarak

Svetlo u kabini sa LED diodama

Recommended Posts

Ma i to je diskutabilno sa kinezima :D

Ko garantuje da njihovo koso oko vidi isto kao nase? :rofl:

Hahah taj fazon, ja naučio 4300k maglenke da mi se slažu uz oborena i duga kinez mi poslao 3000k

Nazalost ne sa fabrickim kucistem za osvetljenje tablica, jer mu je takva pozicija. Ja sam stavio 25cm LED trake ali opet svetli samo po sredini.

Ovako je kolega sa foruma Miroslav Curcic kod njega odradio ali je dodao jos dva kucista i isekao branik da bi osvetlio sve.

IMG_0782.jpg IMG_0785.jpg

Ovo bas lepo sija, samo jos da prelomim da isecem branik al mi se nesto ne sece

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bolje sto ti je poslao 3000k, videces prednosti te zute boje ako budes vozio po magli.

 

A ovo sa osvetljenjem tablice je mozda i previse jako, ljudi ce te primecivati na kilometar. :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta LED na tablicama pozadi mi je samo da promeni nijansu svetla u "moderno" belo.

A ne da pravis rikverc svetlo, itekako zna da zasmeta nocu na otvorenom, sta sve ljudi budze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, bitno je samo da se promeni boja, da ne bude zuta, ne mora se reflektor stavljati :D

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako Vama izgleda ovo ali je meni ružno...

Džabe boja svetla bela kad je neravnomerno raspoređeno i deluje nikako, bar meni...

One standardne sijalice lepše raspu svetlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo ok izgkeda, slazem se da ne osvetljava ravnomerno sve brojeve i slova kao obicne, stvarno jeste cak i meni to ruzno ali nekako malo svezije izgleda nego kad su zute, da se promeni malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to sto baca neravnomerno je zbog ugla sijalice i ne moze se promeniti. A svetlo je intenzivnije.

Svakako mi je bolje od zutaca koji ckilje, cak i na novim kolima.

De gustibus non est disputandum :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju led sijalicu da uzmem arrow softu za tablice (to mi je blizu posla)? Ima li neka konkretno led sijalica za koju se zna da je dobra i da radi lepo, da li 6 'boblica' ili tri itd... Menjao sam kad sam uzeo kola desnu sijalicu tablice i sija dosta jace. Cak toliko jace da se zagreje lim na gepeku toliko da ne moze rukom da se pipne. Kad je kisa iznad talblice krug se susi kako kap padne, bez preterivanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj malo temu, davno smo cakali o tome, linkovao sam vec: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/27115-stilo-nuova-bravo-led-bele-pozicije/

Po meni sve preko 2-3 SMD je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam ali stvarno ne mogu da nadjem temu gdje pise vezano za rikverc svjetla. Sijalice mi rade ali svjetla nece ? Sta moze biti i mogu li sam napraviti posto su kod mene majstori govna ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da stavim led sijalice za osvetljenje ventilcije...

Bulbs.jpg

Ima li ko iskustva sa njima interesuje me da li ce svetleti jace i da li ce da tinjaju posto nisu CANBUS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega joshi je stavljao i kaže da su čak i slabija :D ali ništa ne dobijas time, svetlece narandžasto pa narandžasto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da ce biti narandzasta ali su mi ova nekako slaba a jos nemam radio CD USB...pa sve mislim da kad budem kupio muziku (neke godine :laughing:), tek onda nece nista da se vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da bolje svetle ove obične.
Ja sma probavao. Na kraju sam ih povadio i stavio obične.

Fora se led svetlom je što se manje rasipa od klasične silajice.
A tebi ovde baš treba do raspianje svetlosti da bi dobio efekat iluminacije.

Znači led sijalicu možeš samo dole u pisklu. E onda bolje svetli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci verovatno cu da vas poslusam :cheers: .Ako radi nemoj da popravljas...sto se piksle tice nisam je ni jednom otvorio posto sam ponosan nepusac dve ipo godine... :smoke: a zamenio sam sijalicu cim sam ga kupio.

 

A nije li ti smanjeno osvetljenje na one tastere tamo kod maglenki?

Nisam siguran koji tasteri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno misli na ove skroz levo na slici

128324319749a66c3a9e99f521845175_extreme

 

EDIT: Pretekao me kolga, nisam video da je vec odgovorio :)

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...