Jump to content
FAS Goran
podvarak

Svetlo u kabini sa LED diodama

Recommended Posts

Molim i drugi put, tu smo da pomognemo ali ce ipak morati da padne jedno :cheers:. :D Koliko jako svetli rekoh ti vec da ces morati kremu za suncanje da imas u autu. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto sam cackao oko unutrašnjeg svetla i slučajno sam ga prespojio i crkao mi je osigurac. Da li znate mozda koji je osigurac za svetlo u kabini ? U pitanju je doblo 2002god, prepostavljam da je isto kao na punta.

Edited by Skydive11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, pitanje jedno, jel ove sijalice sto stavljate u enterijer svetle na 6000k ili manje?

 

Ja imam neke sto svetle na 6000k i u kabini izgleda bzvz a na tablicama izgleda extra (verovatno su led samo za tablice)

Ove koristim, imam ih i viška, biće i za prodaju

 

 led.jpg

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, nasao sam, i zamenio sam osigurac, ali i dalje nece da radi(ne radi mi ni to svetlo,ni u gepeku, ni svetlo za zadnja vrata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ce biti da je neki drugi osigurac pregoreo. Proveri ih sve redom pa kad naidjes na taj koji je pregoreo zameni novim iste amperaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, pitanje jedno, jel ove sijalice sto stavljate u enterijer svetle na 6000k ili manje?

 

Ja imam neke sto svetle na 6000k i u kabini izgleda bzvz a na tablicama izgleda extra (verovatno su led samo za tablice)

Ove koristim, imam ih i viška, biće i za prodaju

 

 led.jpg

 

 

Sto se tice ovih sa AliExpress-a, ili kod nas na KP (porucuju ih svi sa AliEspressa pa preprodaju) nema pravila. Kako te zapadne :D

Ja sam porucio neke pisalo je 5000K, veceras cu ih staviti i slikati pa uporedi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, pitanje jedno, jel ove sijalice sto stavljate u enterijer svetle na 6000k ili manje?

Ja imam neke sto svetle na 6000k i u kabini izgleda bzvz a na tablicama izgleda extra (verovatno su led samo za tablice)

Ove koristim, imam ih i viška, biće i za prodaju

led.jpg

Ubacuje se uglavnom 5000-6000k.

ove led 6000 je hladno bela, skoro pa plavkasta, ova druga je cisto bela. Za enterijer mogu i najobicnije neke kineske, ne mora canbus. Canbus stavljas na pozicije i tablicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Stila je preporucljivo da se u enterijeru na glavne sijalice ipak stavi Canbus LED, zbog Courtesy Lights, zna da pravi problem sa obicnim LED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, znam to, te sto sam stavio na tablice su canbus i komp ne javlja greske.

Ubi se trazeci iste takve ali da sijaju na 4300K ili 5000K.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@srdjos evo ti pogledaj kako su kod mene ispale

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64789-moj-jtd-ljubimac/?p=1263107

 

Ne moze nikako lepo da se uslika, videces i sam da je iz nekog ugla belo, onda kad se malo odaljim i slikam iz drugog ugla ide na plavo, iz nekog ugla je cak bilo i zelenkasto na kameri :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetlo sijalica je totalno nezahvalno slikati, obicno bude totalno drugi efekat u odnosu na stvarnost.

I u ovoj Stilo temi smo godinama unazad dosta pisali o LED osvetljenju enterijera i eksterijera, pa koga zanima moze da baci pogled:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/27115-stilo-nuova-bravo-led-bele-pozicije/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sinoc probao sa 3 razlicita telefona, i na sva 3 bila druga nijansa boje :D Tako da...
U svakom slucaju, meni je lepse nego zuto. E sad mozda neko vise voli retro fazon i toplinu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao LED unutra, pa pocupao i vratio obicne sijalice, vise mi prija retro u enterijeru ;) . Za razliku od eksterijera...

A sve sto sam povadio od tih obicnih sijalica, nisam pipnuo od 2007. kada sam uzeo Stila. Na tablicama su bile Philips, pocrnele ivice ali sljakaju.... Stavim LED, crknu posle mesec dana :D .

Uspeo sam da natrcim na neke kvalitetnije Canbus LED koje se drze evo vec 2 godine... Inace su upitnog kvaliteta i zavisi od toga na kakvu seriju naletis, treba ih imati u rezervi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma unutra te led sijalice od 6000K bas bzvz izgledaju, 4300K pravi skoro zuto svetlo kao i te retro sto ih nazivas a njih nigde ne mogu da nadjem

A glavni razlog sto hocu da ih menjam jeste potrosnja

- osvetljenje tablica 2x10w,

- enterijer 3x10w

 

samo to vuce 50w a gde su ostale

 

Evo kako izgleda spektar frekvencija led svetlosti. I jos info, sto je K veci, nase oko vidi manje.

 

cxcv500010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim sto ni ovo nije dobro, otislo je sa vrednostima u zuti deo spektra.

4300 K je kristalno belo, 5000K ledeno plavo, 6000K vec ohoho plavo/ljubicasto. Ako pricamo opisno...

Njjasnija vidljivost za ljudsko oko je sa bojom koju u zargonu zovu "sunce u podne", nesto oko 4000K.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da su oznake na ovim jeftinim kineskim setovima uglavnom "nidje veze". Najjace mi je kad me neko ubedjuje da je 6000K belicasto :D .

Ova poslednja slika koju je srdjos postavio je otprilike realno stanje na putu. 6000K je vec u zoni ljubicastog spektra, za kisu katastrofa :D .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde da pitam ovo, sta je najbolje staviti za tablice na punta, stavio sam neku t10 sa 3 led diode ali mi baca svetlo samo na sredinu tablice, bezveze je sto nisu stavili po dve sijalice da baca lepo svetlost i sa jedne i sa druge strane, da li postoji neka sijalica koja bi bolje to obasjavala?

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost ne sa fabrickim kucistem za osvetljenje tablica, jer mu je takva pozicija.  Ja sam stavio 25cm LED trake ali opet svetli samo po sredini.

 

Ovako je kolega sa foruma Miroslav Curcic kod njega odradio ali je dodao jos dva kucista i isekao branik da bi osvetlio sve.

IMG_0782.jpg IMG_0785.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...