Jump to content
FAS Goran
igorstp

Fiat Marea / Brava - Error CI ili C1

Recommended Posts

da li se nekom ko vozi mareu palila greska C1 ILI CL ne znam staje ali samo pri prvim paljenjem neko mi je reko da je mozda klima posto mi neradi senzor pa ujutru pokazuje -40

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi bilo mrsko odem u garažu i skontam gde je motorić, skinem ga očas posla za 2 minuta i malo ga čuknem drškom šrafcigera i raskačim dzeksnu na mrtvo bez kontakta i gle proradio i čuje se ono čukanje i vibracije jer sam ga probao onako samo da visi na kabelu nisam ga vratio na ona 3 šrafa, kad sam ga vratio na mesto isto je čukao i okretao je klapnu!

A probavao sam onaj test da mi izbaci kod greške međutim nije htelo bem li ga zašto!

Druze vidim da si imao isti problem kao ja vezano za grejanje... okrenem na hladno a on duva toplo i izbacuje mi EROR CLIK... mozes da mi kazes gde se nalazi taj motorcic koji pomera tu klapnu sa toplog na hladno i obrnuto? hvala pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebana mi je pomoć, grejanje mi ne radi na ekranu kilometar sata izbacuje poruku EROR CLI. kada postavim temperaturu iznad 25. voda stiže do malog hladnjaka ( metalne cevi su vrele), ali duva hladno. Auto imam od maja pa me zanima postoji li unutrašnji sezor temperature, pošto znam da spoljni radi (pokazuje tačnu spoljašnju temperaturu).

 

Ako neko može da mi pomogne bio bih veoma zahvalan.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

99,9% ti je neispravan motoric koji pomera klapnu toplo/hladno. On ne samo da je pomera nego i daje informaciju o polozaju klapne. Probaj da podesis na HI, mozda ce se onda pokrenuti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto imam od maja pa me zanima postoji li unutrašnji sezor temperature

Ako je automatska klima, ima unutrašnji senzor. Nalazi se ispod onih proreza između tastera za uključivanje klime i tastera za recirkulaciju vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jednom hvala na pomoći, zaglavljuje motor klapne, skinuo sam ga, očistio i sastavio, ali svaki treći-četvrti put zaglavi na hladnom.

Da li neko zna gde ima da se kupi novi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strle,

 

Ima jedan lik u Lestanima na jedna ulica blizu Smederevca, prodaje te motorice za 10 do 15 eura, on je najpovoljniji u Srbiji mislim inace svi traze 25-30!

 

Pusti mi poruku na PP ako te zanima pa da ti dam njegov broj, da ne ostavljam sad ovde da ga ne reklamiram, ja sam uzeo za caleta pre neki dan motoric za 10 eura,

i nestala mu je poruka za gresku i naravno proradila i klima i grejanje :thumbup:

 

Pozdrav!


E da, i nov ako nadjes kosta vise nego sto vredi a i racunaj da je i taj stajao u radnji 300 godina :thumbdown:  bolje uzmi polovan !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi bilo mrsko odem u garažu i skontam gde je motorić, skinem ga očas posla za 2 minuta i malo ga čuknem drškom šrafcigera i raskačim dzeksnu na mrtvo bez kontakta i gle proradio i čuje se ono čukanje i vibracije jer sam ga probao onako samo da visi na kabelu nisam ga vratio na ona 3 šrafa, kad sam ga vratio na mesto isto je čukao i okretao je klapnu!

A probavao sam onaj test da mi izbaci kod greške međutim nije htelo bem li ga zašto!

Odlicno, sad mozes i nama koji imamo isti problem da pomognes - kazes gde se nalazi taj motorcic. I ja imam isti problem. Kad prebacim na grejanje, nece da duva toplo, uradio sam onaj test za proveru greske klime i pokazao je 65 - sto znaci da taj motoric ne valja ili ne radi kako treba. Hteo bih da vidim da se nije zaglavio, jer mi se ranije desavalo da kad prodje zima i prebacim na hladjenje on duva toplo i obrnuto, ali posle malo njakanja onog prekidaca za tempraturu proradi, medjutim sada to ne pali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legnete leđima na prag vozila glava blizu pedala pogled na gore i videćete motorić pričvršen za centralni stub na 3 šrafa se drži i ima jedan kabel koji i de u njega i ima neku nalepnicu crne je boje! Prosto da prostije nemože biti. Mada evo da vam prijavim ja sam ga čak rasklopio podmazao ali i dalje zaglavljuje tako da zamena je jedino rešenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto ispisuje Error Cli. Posle testa sa dugmićima dobijem Error Code 34 i 54. Ovaj prvi je spoljni senzor teperature, dok ovaj je ovaj drugi Defrosting Sensor AC or DC indistinguishable.

Prvi i nije problem. Pogledao sam uputstva i manuale zbog drugog, jedni upućuju na senzor na isparivaču (NTC 10 KOma @ 25°C), drugi na neku jedinicu između menjača i ručne a ovde piše da je taj senzor između dugmića klime. 

Ako ima neko ideju šta je Error 54 neka javi.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj da ti nije otisao motoric za prebacivanje sa hladnog na toplo i obrnuto, taj motoric se nalazi ispod volana zna i zbog njega da ispisuje tu gresku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja isti problem da mi u kabini izduvava samo vruc vazduh,izbacuje gresku cli,odradio sam kombinaciju za gresku,izbacio error 65,zna li neko sta to tacno moze da bude? ii gde se nalazi taj motorcic koji pomera klapnu za toplo-hladno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...