Jump to content
FAS Goran
zuzunovic

Stilo - Brke.Lamp Fail

Recommended Posts

Jel uspeo jos neko da resi problem sem majstora koji je tablu uneo u kucu i omadjijao?

Danas sam zamenio i senzor ulja ali nije do njega, u ponedeljak preko prijatelja jurim nekog ko ce rasturiti tablu i pokusati da utvrdi do cega je odnosno popravi.

Evo ja danas resio problem...

Pojavilo mi se to famozno Brke.lamp fail...i zuti trougao...odem do mog majstora da vidimo sta je i resili smo problem.

Zakaci ga na dijagnostiku,kaze abs nema konekciju sa kompom ili tako nesto slicno...

Pita me on,imas li vremena,ja kazem imam.

Rasturio je sve oko akua,sve povadio napolje i nasao zicu koja je u prekidu,decko tacno zna po bojama koje zicu su za abs...lepo to isekao,povezao nove zice,prelemio i sve sljaka...

Ja opet prezadovoljan njegovim radom i necu ga menjati... :smoke: :smoke: :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak se brka pojavio ponovo...izludeo sam :(

Odem ponovo do majstora i ponovo gledali sve, kaze, definitivno otisla tabla...tako da sam prekljuce nasao drugu tablu, zamenili je, uradili proxy i sad sljaka sve kao novo! Vise nema brke, niti moje nervoze.

Sta li ode u toj smrdljivoj tabli, ne znam, ali me mnogo nervira! ;)

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

60 evra...Ali neka pogleda sve prego sto zakljuci da je tabla! Kod mene je pregledana instalacija, i nakon toga majstor mi je rekao da je do table milion posto...nakon zamene smo to i utvrdili.

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve majstori, pa tako moze i moja baba da popravlja :) ... Sto ne pokusate u AE elektroniku u Tosinom Bunaru da vam to srede? Ili vec negde... Odmah se zalecete sa "novim" tablama koje su ko zna gde i kako skladistene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se desava problem sa desnim stop svetlom, prvo mi crkne levi stop ona sijalica sa dva vlakna, radi pozicija a stop ne radi, zamenim tu sijalicu i radi a sada nece da radi desna strana, radi samo pozicija a stop nece, ispravne sijalice, 3-4 nove sam probao i isto, i okretao sam sijalicu i tad svetle oba vlakna, a na bordu mi pisti da ne radi sijalica za stop uvek kada pustim kocnicu, kada drzim skloni se upozorenje i ugasli lampica, da li je neko ima takav problem i resio nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve majstori, pa tako moze i moja baba da popravlja :) ... Sto ne pokusate u AE elektroniku u Tosinom Bunaru da vam to srede? Ili vec negde... Odmah se zalecete sa "novim" tablama koje su ko zna gde i kako skladistene.


Ne znam da li je neko imao iskustva sa njima, tj.da li su nekome resili problem, ja bi odneo tablu na popravku, pa neka stoji za nedaj boze...A sto se tice majstora, nije on kriv, nego sam ja malo zustriji, nemam vremena da cekam, vec smo odma nasli tablu drugu. On me je savetovao da nosimo tablu na popravku, ali ja nisam hteo. Ko zna, mozda sam i pogresio, verovatno sam mogao da prodjem i jeftinije, ali je sad gotovo ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nestrpljiv si kao Igor, sad imate zajedno 4 table ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da radim, a opet kazem...nemam bas ni nesto vremena da se setam tamo vamo, zato je to sve tako i ispalo. :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao ljudi sto me plasite. I meni se danas pojavila ta glupa greska sa sve zutim trouglicem. Ja isto prvo mislio da je neko sijalica (stop svetlo) ali posto sam se zurio nisam ni pogledao nego odo ja do grada. Parkiram sam ja tamo lepo, zavrsim svoje obaveze i da krenem kuci upalim auto pojavi se ta glupa poruka i zapisti auto jos jedanput ja pogledam tablu kad imah sta da vidim..... :o nema goriva tj skazaljka mi stojji na pola rezerve i svetli ona zuta lampica za rezervu. I onda ja poceo da mislim pa gde nestade toliko gorivo imao nesto malo manje od pola rezervara. Krenem ja i tokom voznje kazaljke sama pomeri i ponovo pokazuje normalnu kolicinu goriva. Samo se sada nam da nije tabla pred crkvanje nego da je nega glupost oko tog senzora za gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam sa tablom imao nikakvih provlema sem tog brke lamp fail sa sve zutim trouglicem...i na kraju zamenih tablu ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je skoro Stilo zapistao i ispisao poruku "Brke. Lamp Fail" i upalio se zuti trougao. Posto nisam bio kuci nekih mesec dana, auto nije koriscen i bio je u garazi koja je poprilicno vlazna. U pocetku sam i ja pomislio da je u pitanju neka od sijalica koja se pali kada pritisnemo kocnicu. Prvo sam cistio kontakte na sijalicama zatim sam cistio kontakte na lampi, pa sam proveravao spojeve i na kraju postavljao sijelicice od drugih proizvodjaca. Tek kada sam na forumu rocitao da "Brke" nije zapravo "Brake" uspeo sam da resim problem. Poslusao sam savet jednog od vas (da ne listam sad unazad i trazim konkretno ko je rekao) i izvezao svog ljubimca iz poprilicno vlazne garaze na celodnevno suncanje. Predvece kada sam ga upalio da ga preparkiram nije vise ispisivao gresku. Eto meni je jedno dobro suncanje (susenje) pomoglo, te mozda jos nekom pomogne. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj boze da je sve u redu...i meni se desavalo da mi ne upali lampicu..danas ga palim 10 puta i nista, prenoci, krenem na posao a on upozorenje, to me je tako nerviralo da je to strasno ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oće kad je velika vlaga da pali.

Nisam primetio da neko ima leti isti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet kazem, daj boze da je samo do vlage, ali ja sam resio problem samo zamenom table, ali verovatno da moze da se popravi i stara, nema tu sta da crkne, eventualno neki ladan lem, ebem li ga :rolleyes:
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam taj problem vec pune 3 godine koliko ja auto kod mene, sta cu kad sam lenj pa me mrzelo da jurim da popravim :D

Cak i nekad uzme pa ne izbacuje gresku po par dana, bukvalno nema pravila, da li je toplo ili hladno, suncano ili vlazno.

Cim uhvatim malo vremena definitivno cu juriti da probam da nadjem nekog da popravi tablu, tako cu nadam se biti siguran da se nece pojaviti ponovo. Plasim se da kada bih kupio novu tablu i kada bi posle nekog vremena ponovo izbacila greska uzeo i izlupao ceo auto :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kada je suvo i toplo nijednom se nije upalio Brake Lamp Fail. 

Zimus kada je bila velika vlaga i sl par puta se palilo upozorenje. Moguće je da su vam table potpuno ispravne, samo nego vlažni gremlin se prosušio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je moguce, moja stoji u gepeku jos uvek, dok ne nadje nekog novog vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti do same table...ali pre svega na dobru dijagnostiku,pa kod dobrog elektricara koji zna sta radi. Kod mene na primer,tabla je bila u problemu,zamenio je i tako resio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije malo previše 50e da se to sredi? Pa ja sam prodavao celu teblu za 40e(mislim prodajem i sad), a 50e popravljanje jedne zezancije u tabli..nerealno mi je to malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni je nerealno, ali ako je izgorela neka bitna sijalica onda valjda ne dobijes obavestenje o tome. Par stranica unazad je lik resio u NS za 30e, ali mi se ne isplati iz BG ici za te pare. Ako neko zna povoljniji servis u BG neka javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...