Jump to content
FAS Goran
limma

Gde kupiti plastični poklopac za Stilo alu felne?

Recommended Posts

Glasno razmišljanje kako sačuvati poklopce alu felni od pilićara.

 

Poklopac kome ne pomaže ni različita boja znaka.

 

Poklopac.jpg

 

Rupe u felni 

 

DSCN2656.jpg DSCN2657.jpg

 

koje osim za one klinove nemaju nikakvu dalje funkciju i u koje bi se mogao ubaciti ovakav reducir sa navojem

 

 Tessauer_matica_M8x18mm.jpg Tessauer_matica_M8x18mm_111.jpg

 

i kroz poklopac provući ovakav šraf.

 

SHK_M6_20_A4_BL.jpg

 

Rupa u felni je veličine oko 12 mm što znači da je reducir tzv tessauer matica M8 x12mm , dakle za šraf M8.

Fem_dubel_M6_BU01_atm_10x13mm_Nyers_cink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su mi juce preko noci skinuli cepove sa alufelni 16" reko ajde da vidim sta ima po oglasima i naletim slucajno na ovaj oglas http://frame.goglasi.com/frame?eid=89502332&q=poklopci%20za%20felne i sad sta da radim da lida nazovem lika i lepo mu otmem cepove jer je jasno kao dan cime se bavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si siguran da su tvoji idi u policiju i objasni im da si video na netu da neko prodaje tvoje čepove.

Brzo policija reaguje u ovim slučajevima (isti dan obično)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policija da reaguje u ovakvom slucaju? Za cepove na felnama? Ne verujem da ce ga i saslusati do kraja :)

Kazes liku hocu da kupim, dogovorite se gde da se nadjete i gotovo. Uzmes cepove i kazes cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i kontao da uradim.Kad sam procitao do kraja opis oglasa u fazonu da mu se posalje preko vibera slika pa ce se naci jasno je kao dan sta radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji nacin da dokazes da su tvoji cepovi ako ih nisi nekako obelezio.

Ako pozoves policiju samo ce da se nasmeju ( po nasem zakonu roba cija je vrednost manja od 5000 rsd ne podleze krivicnom gonjenju ).

Da zoves coveka i da mu otmes cepove to ti nikako ne preporucujem ( zbog mnogo razloga).

Kupi te polovne cepove i potrudi se da ih osiguras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što je ovo teško dokazivo.... Takođe sam siguran da on nije jedini koji se bavi ovim pa je nesigurno tvrditi da je to baš taj koji ti je skinuo poklopce (što ne umanjuje njegovu krivicu generalno).

Takođe ovaj oglas je postavljen pre nestanka tvojih poklopaca pa bi se i sa te strane lako odbranio na eventualnu tvoju prijavu policiji...itd.

Obeležite svoje poklopce sa unitrašnje strane nekim oštećenjem koje se neda obrisati pa u ovakvoj situaciji možete sa sigurnošću potvrditi (makar sami sebi) da su to baš ti poklopci.

Problem sa uzimanjem poklopaca od dotičnog se na žalost lako može obiti tebi o glavi ako uapeš da prepoznaš da su tvoji i uzmeš ih nazad tako što dotični verovatno dobro zna gde ih je uzeo pa ne bi bilo čudo da se vrati i napravi veću štetu na vozilu od njih iz čistog revolta.

Pošten uglavnom nahebe uvek jer su mu ruke vezane...ako biješ - kriv si, ako otmeš - kriv si, ako prijaviš - glup si.....itd.

Nekad je bolje ujesti se za jezik i jbg...

Edit: preteče me u kratkim crtama kolega mihajlovic11

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko koštaju original Fiat čepovi?

Mislim da je neko skoro kupovao nove original i da je cena za 4 bila veća od 5000 dinara.

Zbog toga sam rekao da ide u policiju.

Ako stvarno hoćeš da ga juriš ne savetujem ti da to radiš sam.

Prijavi.

Iz iskustva znam za slučajeve gde su reagovali i za manje iznose.
Manje-više zavisi kakav inspektor ti dopadne.

Oni imaju pravo da gone i ispod 5000 dinara ako procene da je delo

bilo drsko.

 

Ali ovo što Marko kaže, teško je dokazivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja da je tesko dokazivo i nisam postavio oglas jer sam mislio da su moji cepovi tamo nego na to da se treba malo pozabaviti ovakvim ljudima sto rade i to otvoreno govore da skidaju sa automobila pa prodaju jer sam kaze posaljite na viber sliku a cemo videti da liimam.Da sam ga video kako skida ne znam sta bi u tom trenutku uradio.Sigurno bi prskalica radila malo po rukama da mu ne bi palo napamet da prilazi kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko cepove za 17 felne abart ili blade kako se vec kaze? Skinuli mi dva pa ako neko ima nek se javi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pijavilo se na trzistu jos par kompleta novih bez cepova, pa sad cirkulisu... Ti meni, ja tebi :lol: .

Ma ima tih Blejderki jos uvek po oglasima prilicno, uzimaju ljudi za smesne pare, biju ko nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodi ti racuna sta pises :stuart: , znam za par zaje*anih koji su u medjuvremenu krenuli da kotrljaju Blejderke :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su dimenzije odnosno prečnik čepova za felne 16 za stila? Hoću da poručim od kineza. 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

za koju felnu?

centralna rupa je 58.1 mm i ako hoces samo centralnu mozes ovako nesto uzeti
https://www.aliexpress.com/item/32883766716.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dDP6iMH

ja sam to narucio da napravim poklopce za blade felne i poklapa se rupa.

 

A ako ces ceo poklopac, ima vise vrednosti precnika celog poklopca, zavisi od felne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa standardna stilo 16 alu felna, mislim da je dinamic. Za fiata su kod kineza dimenzije čepova od 56 do 60mm

I ovi čepovi sa linka se isto prodaju u dimenzijana 56 i 60. Koje uzeti? 

Edited by rocket

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, rocket said:

Za fiata su kod kineza dimenzije čepova od 56 do 60mm

I ovi čepovi sa linka se isto prodaju u dimenzijana 56 i 60.

Ne razumem te :) ? Trazis poklopac za felnu, a pricas o dimenzijama Center Bore felne. Kao sto ti covek rece, to je samo ako hoces da pokrijes CB i to je tacno 58.1 mm. A ceo poklopac (kojim zatvaras i CB i srafove) je naravno dosta veci. Imao sam negde i za Stilo 16'' GT i Dynamic, postavicu ti ako pronadjem i neko ne dopise pre toga. Npr. za Bravo Sport 17'' poklopac felne je precnika 13 cm, cisto da imas red velicine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rocket

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o cepovima felni za Stilo.

Imam ove fotke (14,5 cm precnik 6 cm kopce na CB), moze i neko da proveri za svaki slucaj:

 

DSC_1917_zpsnfoi8ssx.thumb.jpg.a1f8d7c79fd6ed048fe21761270947c0.jpg DSC_1919_zpsbosza4sh.thumb.jpg.10f13284371ce6ff21b6a1c30c27edbe.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam baš merio. Nisam dobro postavio pitanje. Hoću samo rupu da zapušim jer nemam ni jedan čep ovaj veliki. Naručio sam od 60 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...