Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ducka82

Lancia Y 1.2 8v automatik - koje ulje za menjač?

Recommended Posts

Postovani forumasi,

Lancia Y 1999. godiste, 8v, 1242cm3, automatik menjac.

Na koliko se menja ulje u menjacu, koje ulje je najbolje sipati, kolicina ulja koja se sipa?

Gde mogu da nadjem filter za ulje za takav menjac?

U AP sportu sam trazio filter za ulje za automatski menjac, i prodavac mi rece da su filteri za ulje isti za manuelne i automatske menjace! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje se menja na 40kkm.Sipaj Seleniju za automatske menjce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovane kolege, vozim lanciu Y 93 god sa automatskim CVT menjacem vec 6 godina.Ulje u menjacu nisam do sada menjao, mada ga povremeno proveravam i nisam primetio da se uopste potrosilo, imalo. Moje pitanje je koliko cesto moram menjati to ulje i koje je uopste ulje u pitanju, posto mi predhodnik vlasnik uopste nije mogao dati odgovor na ova pitanja :o:(:angry:.

 

Dodatak na prvo pitanje koje je možda i hitnije, tj veći problem.

U normalnom radu kada je sve ispravno, a motor ugašen ako pomerate ručicu menjača iz P ( parking ) u D ( drive ) ili L ili N (neutral) menjač pišti, ustvari signalizira da nešto nije kako treba .Isti taj signal (zvuk)se javlja i kad ugasite auto a menjač je ostao u D, kada ga vratite u P zvuk se gasi.Problem je u tome što se sada taj signal javlja i kad je auto upaljen a vi pomerate menjač iz P (parking) u D (drive) ili u R ( revert ) što nikako ne bi trebao. Menjač sem tog signala u vožnji nema nikakav drugi problem, ustvari sve radi kako treba.To pištanje traje svega desetak sekundi i onda se gasi. Moje pitanje je da li je to nešto pobrljavila struja pošto je auto bio kod limara predhodnih 10-ak dana pa reko da nije on nešto pogrešno prespoijo ili poremetio neki senzor ili je ostavio auto u D par dana pa je komp pobrljavio.  Nemam nameru nikog da optužim samo nagađam uzrok problema.Sve u svemu menjač normalno radi sem tog pištanja pa reko da ne napravim veći problem sebi ako ga vozim u tom stanju.

 

Hvala svima unapred :D

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. ;) 

A, od skoro je ''Servis Goran'' počeo da radi zamenu ulja u automatskim menjačima, klik na:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39186-fiat-servis-goran/&do=findComment&comment=1325481

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...