Jump to content
FAS Goran
superboy

Gde mogu da kupim...?

Recommended Posts

153 Funte? + Troskovi?

Za branik preko 200€, tj verovatno i 250€?

jeste lep, ali toliko...

Jeste skupo al prodas svoj fabricki branik tako da na kraju ipak izadje malo jeftinije, kao sto rece kolega lepota nema cenu  ;)

Kad bi znao da je kvalitetno izradjen i kad bi imao nekoga da mi to naruci i donese, ja bi nekako prezalo i 200-250e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko negde vidi ovakav privezak, neka javi ili kupi, castim :)

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tih u krugu ima gde hoces. Zato sam i postavio sliku kakav ja trazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel zna neko gde mogu da se kupe i ugrade one malo neonkice u tračici ?
Postavio bih ih sestri u kolima za rođendan, ne bi trebalo da bude mnogo skupo... Povezao bih ih sa akumulatorom, umesto onog svetla između vozača i suvozača bih takođe sproveo te neonkice, pa da se upale sve čim se dA kontakt, s tim da bih tražio i da mi izvede dugme pored ručne npr. ili tako nešto, da mogu da ga ugasim i manuelno kada mi ne trebaju, npr. tokom dana. Ustvari, možda ne pored ručne nego pored svetla za maglu, pošto imam neiskorišćeno dugme tu.

Ako je neko to radio, ili poznaje nekog ko jeste, neka mi kaže neke odrednice, cenu sa postavljanjem, koliko traje postavljanje, itd... 

Hvala unapred.  :turned:

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel zna neko gde mogu da se kupe i ugrade one malo neonkice u tračici ?

Postavio bih ih sestri u kolima za rođendan, ne bi trebalo da bude mnogo skupo... Povezao bih ih sa akumulatorom, umesto onog svetla između vozača i suvozača bih takođe sproveo te neonkice, pa da se upale sve čim se dA kontakt, s tim da bih tražio i da mi izvede dugme pored ručne npr. ili tako nešto, da mogu da ga ugasim i manuelno kada mi ne trebaju, npr. tokom dana. Ustvari, možda ne pored ručne nego pored svetla za maglu, pošto imam neiskorišćeno dugme tu.

Ako je neko to radio, ili poznaje nekog ko jeste, neka mi kaže neke odrednice, cenu sa postavljanjem, koliko traje postavljanje, itd... 

Hvala unapred.  :turned:

Logično,neka tjuning kuća ili bolje snabdevena radnja,ali pazi da to odradiš po propisu,jer se ljudima dešavalo da plane auto zbog nabacivanja sličnih džidža-midža na fabričku instalaciju,ili im posle trpi nešto od elektronike kad se poveže preko nekog sistema.Gde god da kačaš,altenator će više zapinjati,a svi znamo šta to znači!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezaustavljivi,
moj drugar ima te neonkice i ne gasi ih uopšte jer nije izveo prekidač, a kaže da toliko bezazleno troše da se potpuno ne oseća i nema nikakav problem... Nemam pojma, još ću se informisati na nekim mestima, pa ću onda odlučivati. Hvala ti u svakom slučaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogisha,to može ako su extra kvalitet,verovatno u led verziji novije generacije,gde ona jedna lampica troši manje nego ona sijaličica za alarm!E sad,držati ih uključene i kad je auto ugašen jeste kul,ali je možda i preterano,osim ako auto ne stoji stalno na nekom javnom mestu!Stvar ličnog ukusa,najbolje je ipak detaljno konsultovati nekog elektroničara,sa strujom,pa i malih napona ,ne treba tek tako eksperimentisati..pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno, sigurno da ću tražiti visoko kvalitetne diode, i da ću se posavetovati sa nekim električarem. Definitivno neću da mi plane auto, ili da mi se isprazni akumulator.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna gde mogu da nađem ovo svetlo iznad glave komplet za Lanciu Themu 2.0 ie

screenshot_8.pngscreenshot_9.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li negde kod nas da neko prodaje Yatour Car Digital USB adapter sa interfejsima za razlicite tipove/modele automobila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da se kupi na vise online shopova, nego necu da se drndam sa online kupovinom od 2$. Ipak je u pitanju obican privezak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li negde kod nas da neko prodaje Yatour Car Digital USB adapter sa interfejsima za razlicite tipove/modele automobila?

Yatour imas ovde:

http://www.polovniautomobili.com/oglas2684906/digitalni_cd_changer_yatour_cita_mp3wma_sa_usb-a_sd_kartice/

 

image.jpg

 

 

Pogledaj samo listu podrzanih vozila (Fiat grupa, VW grupa, PCR, Renault...) . Cena je 70 EUR.

 

Ne znam da li si video nesto slicno, ali vise nego duplo jeftinije sto je napravilo "pometnju" :) na forumu - MicroLink:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=59432

 

Koliko sam razumeo coveka, trenutno je podrzana Fiat i VW grupa, radi se za Renault, itd...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

MicroLink, kao i xcarLink ne podrzava Suzuki, a Yatour podrzava to jest ima interfejse za Suzuki modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa ne kazes za koga pitas ;) .

MicroLink ne podrzava posto se tek razvija, covek mi rece da je odradio Fiat i VW grupaciju (najbrojnije) i da krece na Renault.

XcarLink bi trebalo da podrzava Suzuki, cini mi se da sam video? Ili i na zidu pise...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajtu http://www.xcarlink.com/ nema suzukija

Na linku koji si ti postavio ima prikazano za stare verzije (do 2010.) a ne znam dal' je isti interfejs. Postavio sam pitanje u temi o xcarlink-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpametnije, ja pokusah da pomognem koliko mogu ;) .

Kod tebe je fabricki Panasonic ili nesto drugo? Evo ovde instalacije na takodje stariji PACR04: http://portal.crosuzuki.com/index.php?option=com_content&view=article&id=77:xcarlink&catid=37:radionica&Itemid=61 , a covek na kraju napisa da ga je uzeo preko istog sajta koji sam ti gore naveo... Ako je isti protokol i na novijoj verziji, ne bi trebalo da bude problema...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj nije PACR04 sigurno posto on ne podrzava MP3, a kod mene podrzava. Pretpostavljam da nije neka bitna razlika. Hvala na pomoci u svakom slucaju.

 

Izgleda da je kod mene PACR06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema na cemu. Nego, kapiram sad da je tvoj PACR07 (posto je podrzani PACR06 na onom linku koji sam ti ostavio, a kazes da je starija generacija).

Pogledaj i ovde podrzane XCarLink modele, skroluj do kraja: http://www.car-interface.com/vendita/en/interfaces-usb-sd-aux-suzuki/50-suzuki-usb-sd-aux-interface-xcarlink.html

Pise da su podrzani svi Panasonic od PACR01 do PACR08, ubedjen sam da ce XCarLink raditi i kod tebe, cisto sumnjam da su menjali protokol. Jedino mozda pogledati i onaj Yatour, jeftiniji je 20 EUR.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u pravu si, verovatno je PACR07.

Pa i ja kapiram da se interfejs nije menjao, sto je i logicno.

Za Yatour sam i pitao zato sto je 20-30€ jeftiniji od xcarlink-a.

Videcu jos sta da radim. Rado bih uzeo cak i neki touch-screen HU sa dvd/gps/usb, ima ih bas za SX4, ali da se naruci... a ja ne volim nista da kupujem na nevidjeno i dok ne probam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...