Jump to content
FAS Goran
superboy

Gde mogu da kupim...?

Recommended Posts

Da li neko zna gde u Beogradu mogu da nadjem plastični zupčanik podizača stakla za suvozačeva vrata , Fiat Punto MK2 (3 vrata) 2004?

 

Ovako izgleda:

 

3podizac.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da mi kaze gde mogu da kupim novi poklopac ventil dekla i koliko on kosta za lanciu y 1.2 8v isti motor kao na puntu 1.2 8v

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li ko gde mogu da kupim magistralu za podmazivanje bregaste i hidropodizača ,na motoru 1.4,12v?Može i polovna ili nova.Tražio sam i u Šapcu kod onih momaka što drže veliki Fiatov otpad,ali nemaju,pa sam shvatio da ce biti problem da se to nadje.Pomagajte!! :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  Imas u BG jedan velik otpad u Vinogradskoj u na NBG-u,imaju SVE,skupi su ali imaju sve bukvalno,ali proveri prvo za cenu novog dela,jer su meni trazili 2000din za polovnu spoljnu bravu a kupio novu za 1500 u prodavnici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  Imas u BG jedan velik otpad u Vinogradskoj u na NBG-u,imaju SVE,skupi su ali imaju sve bukvalno,ali proveri prvo za cenu novog dela,jer su meni trazili 2000din za polovnu spoljnu bravu a kupio novu za 1500 u prodavnici...

Našao sam polovnu od tipa iz Indjije,završio sve,ali samo da ti odgovorim na tu temu "skuplje polovno nego novo",nemoj da zaboraviš da je odavno dokazano da su u 99% slučajeva polovni originalni delovi daleko bolji izbor od novih koji se prave ko zna gde,bukvalno u nekim podrumima!Pogotovo za te nemehaničke i neelektronske delove kao što su bravice,poklopci,razni delovi plastike i slično!To znaju i oni na otpadima,shodno tome i prave cenu,jer su svesni da fabrički kvalitet ne može niko da nadmaši!Inače postoji kategorizacija kvaliteta delova,na prvom mestu je  fabrička ugradnja,zatim A klasa koja se ugradjuje u garantnom roku,B klasa koja se ugradjuje isto u ovlašćenim servisima ali posle garantnog roka,C klasa su delovi koje kupuješ u sertifikovanim radnjama,i na kraju D klasa,a to su delovi koje većina nas kupuje u običnim radnjama,eto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja "tema" je bila da ovi u Vinogradskoj deru sa cenama, naravno Pedja iz Indjije ima odlicne cene,ja sam pre 2 dana uzeo farove od mareje u zameni za moje po jako povoljnoj ceni...Naime bravu koju su mi nudili u vinogradskoj tada za 2000din je sva ispucala i zrela za kantu,a kupio sam novu plasticnu istu kao na mareji sto imaju fabricke bez one "zastitne" gume za 1500 din,i funkcionise bolje nego ova fabricka druga sto mi nije otisla,tako da razlika izmedju ITALIJANSKOG plasticnog fabrickog dela starog 15 god skoro i novog ma ciji bio ne moze bas da se poredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,ima slučajeva kad je očigledno da je polovan deo lošiji izbor kao sa tom bravom,ali i dalje stoji da je kvalitet za dugotrajnije korišćenje ipak na strani originala,nadam se da se ta nova brava neće posle 2-3 godine pokazati loše,jer bilo je takvih slučajeva,evo baš moj drugar iz Uba muku mučio,za 4 godine menjao dva puta nove dok nije našao polovnu za Brava ili Mareu,nebitno,ali od 1999-og godišta,jer su tek tad napravili dobre,ispravili tu grešku sa lošom plastikom,i kod mene su zamenjene sa tim,ja imam auto 3 godine,rade kao sat,jednom godišnje napršćem WD sprejom,kao i sve ostale mehanizme na autu,i nema problema,još sam ih premazao lakom za plastiku,sijaju kao nove,evo već tri godine!


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i ovako na toj novoj ne radi zakljucavanje,jer mi je "majstor" koj je namestao polomio onu glupu plasticnu cauricu kojom se osiguravaju one kukice u bravi,a taj plasticni osigurac nemam pojma gde da kupim,nigde nema :( Ja sam razmisljao da stavim one fabricke od alfe 147 i resim problem,ali 40e obe+da dam moje,nisu bas jeftine...Ja sam tako prskao tim sprejevima (silikonskim,teflonskim,wd...) i ostalim sr*** svake ned posto je spadalo stalno,onda sam doneo pravu tovatnu mast i namazao sve sto je skripalo i nema problema vec mesec ipo dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde da kupim sportske amortizere zvao sam Dinaru nemaju nista na stanju Koni tek izbacuje seriju krajem avgusta.....bas bezveze

Bili su pre zuti koni samostelujuci i Koni Street narandzasti nemaju nista na stanju molim pomoc jel zna neko gde mogu da se pazare neki sportski jer mi je auto spusten 3.5cm nazad napred 4.5cm da stavim obicne polupao bi ih brzo

Neverovatno da nemaju nista na stanju molim pomoc ko zna.....gde ima ko prodaje....pozdrav svima na forumu

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas stos gume na autu?

Nema nikog da pomogne nasao na netu Bilstein b8 ya punta 2 ali nema kod nas nemam pojma sta da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Kupio sam spojler zadnjih vrata za Cromu - kacket za 35 eur. Problem je sto se on montira jedino ako se ubusi zadnje staklo i ucvrsti sa srafovima. Ima li neko iskustva sa tim, koji su rizici da staklo pocne pucati od mesta busenja, ko to najbolje radi u Beogradu. I da li uopste to da radim ako je rizicno. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da se sve rešava lepkom za šoferke. Ljudi njim lepe i kačkete i krovne spojlere, i bočne, ma sve živo.

A ako je ipak jedino rešenje da se buši staklo, odustao bih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo i osnovno je da ne možeš da bušiš kaljeno staklo jer ce da pukne. a drugo je to da je lepak sasvim dovoljan jer nije spojler težak 100 kg,

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.K. Hvala. Dobio sam spojler u kompletu sa srafovima. Moracu sutra da pitam u Glass servisu sta misle. Ni ja nebih da busim staklo, pogotovo sto mi je zadnje staklo full crno fabricki i sigurno je preskupo, ako bi negde prsnulo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zalepi samo lepkom i ima da stoji. Ja sam moj zalepio jutros i večeras sam prbao kako sotji i pre se savija plastika nego što lepak popušta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.K. Hvala. Dobio sam spojler u kompletu sa srafovima. Moracu sutra da pitam u Glass servisu sta misle. Ni ja nebih da busim staklo, pogotovo sto mi je zadnje staklo full crno fabricki i sigurno je preskupo, ako bi negde prsnulo

u glas servisu zaboravih ime ulice,imaju iskustva sa lepljenjem spojlera,meni su uradili...Imas na predstavljanju mog brava,tu imas i njihovu adresu i cenu lepljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono nema tu mogucnost da naprsne kao šoferka vec bi jednostavno eksplodiralo na hiljade parcica.nemoj se igrati sa time.pogotovu ako je fabricki crna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari treba mala pomoc prijatelja :) ...bio sam na pranju i cetke mi slomile krovnu antenu...interesuje me gde da kupim,koja je cena i gde to najbolje da promenim,stanujem u Z.Polju.....hvala!!!

Edited by Sani-boy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...