Jump to content
FAS Goran
superboy

Gde mogu da kupim...?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Da li neko zna gde mogu da kupim senzor ugla volana za Lanciu Ypsilon, 2005. godiste? Da li se isplati kupiti polovan senzor?

 

Hvala unapred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Aj da priupitam i na nasem forumu, ima nas iz svih tabora :) .

Kolega je pazario Suzuki SX4, ostecen je suvozacki retrovizor i hteo bi to odmah da sanira. Probao bi da nabudzi samo poklopac retrovizora, ali ukoliko ne bi bilo moguce, opcija je i kompletan suvozacki retrovizor.

I naravno odmah problem. Auto je 2013. godiste, koliko sam razumeo to je neko izlazno godiste te generacije, sa dodatnom opremom. Ima i dodatni migavac u retrovizoru.

Od jeftinijih, zamenskih varijanti imaju samo obican poklopac, bez otvora za migavac. Pozvao je i Euro Summar i dobio predracun od 28.000 din za kompletan retrovizor koji treba da se ceka (verovatno je i sam poklopac klempa).

Da li neko ima ideju gde to jos moze da se nadje, ima li nekih otpada za Suzuki, pre nego krenemo da guglamo? Postoji li opcija retrovizora sa Fiata Sedici (to je "bratski" model, a verujem opet malo cesci)?

Cini mi se da je @chikavili imao SX4, ako slucajno ima neko saznanje, sve je od koristi i unapred se zahvaljujem... Evo fotke poklopca retrovizora, SX4 2013.:

 

IMG-e6dab85431328888087e15936e7a96f4-V.thumb.jpg.9e23ae37dfe411c2cabfcaba26cc2570.jpg

 

Koliko vidim, to je ovako neka verzija, slika je sa neta:

 

2108909370_Suzuki_SX4_style_(Facelift)__Frontansicht_30._Oktober_2011_Wuppertal.thumb.jpg.2d9a28a411cde804faa3485c962d742c.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Meni pukla isto ta plastika, ali sam morao da menjam ceo vozacki retrovizor (ne postoji samo taj poklopac kao rezervni deo), ali posto sam imao kasko, odradio sam original kod euro sumara (i da, bio je oko 250€)

Ja nisam cuo za Suzuki otpad, posto mi nije ni trebao, pa ne mora da znaci da ga nema.

Za Sedici gresis, mnooooogo su cesci SX4 nego Sedici. ALi svakako, trebalo bi da pasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poklopci 

Lik 1

Screenshot_20210929_132009_com.android.chrome.thumb.jpg.7108fab7ddbd2dca0ad92ab65892dd81.jpg

 

 

Link 2

Screenshot_20210929_132101_com.android.chrome.thumb.jpg.53df0260386588a121664d2dedbad6f4.jpg

 

Samo neka vidi po SNu ili obliku koji odgovara. Sedici je isto sx4 samo fiat znacka i njihovi motori. Mozda i neka mizernija razlika ali to je taj koncept. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, ISV_01 said:

Poklopci 

Lik 1

Screenshot_20210929_132009_com.android.chrome.thumb.jpg.7108fab7ddbd2dca0ad92ab65892dd81.jpg

 

 

Link 2

Screenshot_20210929_132101_com.android.chrome.thumb.jpg.53df0260386588a121664d2dedbad6f4.jpg

Ovo je lepo videti. 2015-te nije postojalo nigde ;) 

 

 

Btw @Ivan, mislim da je poklopac isti, bez obzira da li je sa migavcem ili bez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, jer ima i posebno migavac da se uzme, a deluje kao da je neko odsekao donji deo plastike ispod poklopca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak moram da se ispravim - nisu iste!

Zbinio me ovaj zamenski retrovizor sa oglasa koji ne izgleda kao originalni. Na originalnom poklopac ima prorez za migavac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo drugarove slike ovog celog vozackog poklopca jos jednom - prorez za migavac je posred poklopca, ako deda dobro vidi :) ?

44 minutes ago, Ivan said:

IMG-e6dab85431328888087e15936e7a96f4-V.thumb.jpg.9e23ae37dfe411c2cabfcaba26cc2570.jpg

Mislio sam da uzmemo mozda i obican poklopac pa da isecemo, ali je ovaj totalno drugaciji i reljefan.

 

22 minutes ago, chikavili said:

(ne postoji samo taj poklopac kao rezervni deo)

Za Sedici gresis, mnooooogo su cesci SX4 nego Sedici. ALi svakako, trebalo bi da pasuje.

E, zato mi je onda on i rekao punu cenu za ceo retrovizor, kao sto ti kazes izgleda da nema odvojenog poklopca :( .

A mislio sam da su cesci otpadi za Fiat ;) , pa mozda se na njima natrci na neki Sedici (ako odgovara).

Hvala svakako na angazovanju svima!

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@_Boki_
Ajd' kad si već tu, proveri mi ako možeš koji je od onih oplata zadnjeg branika za Mercedes W213 odgovarajući za Classic. Ima ih 3 ili 4 u ponudi, ali na slikama u programu svi deluju isto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za Suzukija, možda bolje pogledati po Mađarskoj, pretražiti njihove sajtove, ipak se tamo pravio. 

Onda se dogovoriš sa ovima na kp što doteruju TV i ostalo pa da ti doteraju. Uglavnom oni zarađuju na povratu pdv-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojan321

 

A) Otpadi

B.) Mikroprinc radnja (imaju sve konektore svih vrsta) 

C) Kanibal (nisam siguran) 

D) Ovlasceni servis

E) neki od sajtova tipa Kupujem prodajem

 

Mislim da ti je pod A i B najsigurnije. Eeevntualno E.

 

Za sta je taj kabl? 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko kod "spiderauto" uzimao "originalne bočne zaštitne lajsne" ?

 

Na slikama na njhovom sajtu mi deluju ok ( "podnošljivo" ), ali, ne znam kako to izgleda u stvarnosti, u smislu preciznosti i kvaliteta izrade ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slažem da dodatne bočne zaštitne lajsne nisu neka lepota za kola, ali, barem su u nekoj meri funkcionalne (ako su na najisturenijem delu vrata). A često nisu ni mnogo ružnije od OEM opcionih lajsni. Evo ti ispod samo jedan primer OEM i Spiderauto lajsni za isto vozilo.

1.jpg

2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani,

 

Potrebna mi je pomoć. Prilikom zamene filtera goriva, slomila se ugaona brza spojka(slika). Trazim po otpadima, međutim crevo ne mogu naći nigde. Multipla 1.9 MJet

 

Jel ima neko peporuku ili...

 

Hvala unapred.

 

pnzUZwtej

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...