Jump to content
FAS Goran
superboy

Gde mogu da kupim...?

Recommended Posts

Kapiram original je original ali iskreno tesko ces i naci na otpadu samo fasung. Meni je trebalo ono cudo sto drzi sijalicu i poklopac za far pa niko nije hteo da proda odvojeno, nego samo sve zajedno. Trazio sam cak i neki polupani da poskidam sta mi treba nisu imali. Glupi tockic za radio jurim mesecima ne mogu da nadjem nigde, samo ceo radio. :/ Papucice pedala su mi trazili 500 po komadu, ja nasao na bubnju za 150 po komadu. Za utikac za pojas neki nisu hteli da odvajaju od sedista pa su trazili 50e za komplet. Ajde kad sam se raspisao, ako nekome cornu ili nekome "misteriozno" ispadne poklopac sa vrata retrovizora na GP imate u Lukasu za 420 po komadu(zaboravih.. ako niste u mogucnosti da odete do njih imate sajt karoserija tamo je skuplje za 200 dinara ali daju dzabe slanje pouzecem). Kad stavljate zalite malo silikonom da drzi i nema gde da mrdne, lopov jedino moze retrovizor ceo da odvali :D  

Sto se budzenja fasunga tice  lemices i budzices i polovan i nov :) 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdtav kolege forumashi,

 

Danas na parkingu Ikee u BG i posle XYZ vremena provedenog u istoj, spazim da mi je neko skinuo plastiku posle retrovizora sa suvozaceve strane..i to na zalost nije jedini slucaj jer sam bacio pogled na jos par bravisha pored i svima je bilo to skinuto, ukljucujuci i malu plastikicu na donjem delu zadnjeg branika koja prekriva deo za vucu :(Definitivno tamo ne parkirati bravishe jer ih jade samo tako...

Mislim da je ovo postalo ucestalo jer se drzi plastika na klik i bas se lako skida (imam i ostecenje farbe gde se lepo vidi da je neko ostrim predmetom, verovatno srafcigerom skinuo pomenutu plastiku).

 

Da li neko zna gde se moze uzeti ova plastika ? Kobkretno me interesuje za suvozacevu stranu, premda bih uzeo obe (ne znam da li su simetricne tj da li leva moze na desnu ili striktno su definisane).

Verovatno necu biti jedini kojo ce traziti istu, ako je jos neko od clanova foruma ojadjen za ovo :(

 

Hvala unapred

 

IMG_20190316_175217.jpgIMG_20190316_175230.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

 

Zvao si otpade?

Možeš videti koliko je novo iz originala ako hoćeš...obično tako te plastike mogu da budu povoljne iako su iz originala...možeš pitati npr. ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44436-auto-servis-fiat-centar-bogunović/

Ili, zamenski deo...npr. ovde ili ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct 

Hvala druže, zvao sam nekoliko otpada ali imajući u vidu da sam deo jurio u nedelju, neke lokalne u BG nisam zvao zbog poštovanja radnog vremena. Tako da sam okrenuo Kupujem Prodajem i našao kod momka u Šapcu deo (slika oglasa shodno pravilima foruma).

 

Upakovao momak par (vozač + suvozač) sa svim žabicama sa minimalno oštećenja na njima (nije od njegovog skidanja već od starosti i izloženosti raznim uticajima) za 20E par + poštarina. Nemam zamerki, fasuju lepo (slikaću prvom prilikom, čim izađem sa posla - litaj njivu :D).

 

Inače u par oglasa na BG ima tip koji ih prodaje par 45E tako da....2 crvene mogu u džep trenutno, ali da znate da plastika nije redovan deo i teško da se može naći u ovlašćenom servisu, a da vas uši ne zabole (pretpostavka).

 

Inače evo iz E-per-a deo o kome pričam.

 

Oznake su: 735440841  i 735499496 sa oznakom !4MQ (bez chrome paketa, možda će nekome značiti ovaj info).

 

 

 

 

Untitled.jpg

e-per 1.jpg

Ofc, oprane i sredjene sam montirao na kola. Sastrugao staru lepljivu sa zadnje strane i stavio Bison lepljivu. Ono kao drzi ok, ali ako ima neko 3M neka turi nju, sigurno je jaca.0d6a33ba64b94e6cd49d2616161923b6.jpg

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

PS, što se tiče poklopca za vuču pozadi...polovan je oko 800 kinti. Aliexpress je radio i našao za Fokusa MK3 po dimenzijama odgovara i košta manje od 2 EUR-a. Par naručio pa ću da zbudžim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milos98sd

 

Ne znam kakav je oblik kucista filtera na tom motoru.,ali na primer bilo je na Kupujem Prodajem tih BMC filtera za Grande Punta za ovakvo kuciste.

 

DSC00992a.thumb.jpg.c347d4b350a91f39da45f1ac571aa4b1.jpg

 

Cena bila 5-5500 tako nesto, ali ako ces iskreno po meni totalno bacene pare. Probao sam Pipercross par dana i posle ubacio nov neki najobicniti tipa Automega od 700 din i razlike nije bilo ni 1%.

 

 

Edited by neshaoct
tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde kod nas ima da se kupi ova guma za zaptivanje fara?

Nasao sam je na Aliju ali mi se ne ceka i ne treba mi 4m. Delovi za reparaciju polako pristizu pa bih se bacio na posao. 

Kao alternativu imam lepak za soferke ali ne bih to jer nije elastican kada se osusi.

image.thumb.png.3ac424d99a8eeb9ececc6977f9eff59e.pngimage.thumb.png.dcf6cdf5be1fefee64abeb80a139c889.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

neka ideja gdje nabaviti pragove ua AR Gulijetu....hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu uzeti ove plastikice što drže far? 

 

IMG_20200229_140041.thumb.jpg.864dcf647aa6d90a0895c7fcd7623886.jpgIMG_20200229_140036.thumb.jpg.06d48a3b90f940cd4184a0b5fbc3fe26.jpg

 

kao i one šrafove što drže branik sa donje strane.

mislim da su delta/bravo isti t27 čini mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Gde mogu uzeti ove plastikice što drže far? 

 

IMG_20200229_140041.thumb.jpg.864dcf647aa6d90a0895c7fcd7623886.jpgIMG_20200229_140036.thumb.jpg.06d48a3b90f940cd4184a0b5fbc3fe26.jpg

 

kao i one šrafove što drže branik sa donje strane.

mislim da su delta/bravo isti t27 čini mi se

Gumatik ugao temerinske i bele njive

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...