Jump to content
FAS Goran
superboy

Gde mogu da kupim...?

Recommended Posts

Pozdrav forumašima, imam problem sa kočnicama na zadnjem levom točku, a majstor kaže da treba menjati kočionu čeljust. Ima li neko informaciju gde bih mogao da pronađem makar i polovnu čeljust? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je najbolje mesto da ovde pitam... Ne mogu nigde da nađem sijalicu od komande za ventilaciju. Ide zajedno sa kućištem koje se uvrće u štampano kolo, i ja barem mislim da sijalica ne može da se odvoji od njega. Evo kako izgleda. Tražio sam na par mesta, ali bezuspešno...

 

20160705_121022.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setio sam se sad...pre par godina mi je isto jedna ovakva riknula, i neki električar je uspeo da nabudži drugu sijalicu u ovo kućište...doduše, malo je veća, ali ne smeta... Znači da ipak nekako može da se odvoji... Ne mogu da se setim kako sam završio kod tog lika, niti imam kontakt...probaću da se setim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je,a negde sam video komplet da se prodaje,pogledaj na silux.rs,trebalo bi tamo da ima a ok su cene,ja sam za stila uzimao svetla tablice,400 dinara je bio komad sa sijalicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto nisam nigde našao, odlučio sam da to nabudžim sam nekako. 

Iz kućišta sam izvukao žice, i samim tim i sijalicu. Nažalost nisam uspeo da nađem neku drugu sijalicu koja ima toliko dugačke kontakte pa da ih samo smotam u kućište kao što je bilo kod stare sijalice. Morao sam nekako da produžim kontakte od nove sijalice, i ispalo je krajnje fušerajski, čak sam malo i spržio kućište lemilicom, ali rezultat je da je provodnost ostvarena. Malo teže se uvrnulo u ploču, ali nadam se da će raditi. 

20160708_113140.jpg

20160708_113116.jpg

20160708_095645.jpg

20160708_095001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde bih mogao naci u Beogradu ovakvo silikonsko crevo za povrat ulja od turbine do kartera, ne mora biti skroz identicno? Samo je vazno da je silikonsko, gumeno se istopilo...

 

zza2376.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram opet da bump-ujem ovaj deo posto ne mogu nigde da nadjem. Bio sam u ovlascenom servisu i traze mi 13.000 za celu masku. :unsure: Meni samo treba ovaj delic. Ako je neko menjao pa mu je ostala stara neispravna resetka, trebala bi mi samo ova zabica. Fiat punto MK3 je u pitanju. Evo i dela:

 

Ne znam da li je ista i kod prethodnih modela...

 

KkiwQr5.jpg

 

Ventilacija je ovog tipa:

 

Ezv2Sae.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je isto tako i kod Maree (Bravo, Brava). Kad sam rasturao ventilaciju, koliko se sećam isto tako izgleda, a možeš u Inđiji kod Peđe da probaš da nađeš

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod grande punta je identicna, meni se jedna polomila ali druga drzi, nisam trazio novu da zamenim...

Najbolje otici do prvog fiatovog otpada i kupiti celu tu plastiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih tu celu plastiku jer mi ne treba. To sam vec nasao i prodaju za 1000 dinara pa na vise... A i svakako cu baciti sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13.7.2016. at 1:37 PM, MS PK said:

Udji na fb i kucaj Silikonska creva , prave ljudi sve i po meni nisu skupi

Fala, nasao sam, imaju dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, iDentist said:

Ja moram opet da bump-ujem ovaj deo posto ne mogu nigde da nadjem. Bio sam u ovlascenom servisu i traze mi 13.000 za celu masku. :unsure: Meni samo treba ovaj delic. Ako je neko menjao pa mu je ostala stara neispravna resetka, trebala bi mi samo ova zabica. Fiat punto MK3 je u pitanju. Evo i dela:

 

Ne znam da li je ista i kod prethodnih modela...

 

KkiwQr5.jpg

 

Ventilacija je ovog tipa:

 

Ezv2Sae.jpg

Mislis Punto Mk2 posto mk3 ne postoji. :) No da zanemarimo to, kod pedje iz Indjije ova maska kosta 500 din ako sam dobro video ali ne drzi me za rec. Pozovi ga i pitaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Axic said:

Mislis Punto Mk2 posto mk3 ne postoji. :)

 

Hvala za info za deo. Ali moram i na ovo da se osvrnem. Kako sam citao MK3 je isto sto i MK2B, odnosno u Evropi je MK3 dok je u Velikoj Britaniji i Irskoj MK2b. A razlika izmedju MK2 i MK3 (MK2B) je kozmeticka (farovi, zadnja svetla i tako neke sitnice). :geek:

 

Quote

The only real models with the name "Punto" solely are the MK1 1993-1998 and the MK2 1999-2003 and then the MK2B (or in Europe MK3) 2003 - 2006.

 

Quote

Official FIAT documentation refers to the "facelift" version of the Punto as the "Punto 3a serie". Translated this means Punto 3rd series or Mk3. For some reason in UK/Ireland they call this the Mk2b.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Spirit77

 

Zavisi koje želiš, tj. do koliko para.

Vidim da ih ima gomila po oglasima (Limundo, Kupujem/Prodajem), a imaš i po prodavnicama one brendirane, tipa Sparco i ostale...ali su tu skuplje.

 

On 7/13/2016 at 0:54 PM, ViktorBG said:

Da li neko zna gde bih mogao naci u Beogradu ovakvo silikonsko crevo za povrat ulja od turbine do kartera,

 

Ako nisi našao do sada, klik na:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65108-creva-interkulera/

Sa karticom popust.

 

Proverite uvek preko pretrage foruma, ili kucajte na Google site:fiat-lancia.org.rs i onda ono šta vas zanima, npr.:

http://lmgtfy.com/?q=site%3Afiat-lancia.org.rs+creva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...