Jump to content
FAS Goran
piromaniak

Punto Classic 1.2 8v - pucanje u prednjem trapu

Recommended Posts

Kada krecem kolima negde posto izlaazim iz bloka okretanjem kola za 180 kada krecem manevar u rikverc i motam pun bilo levi ili desni ponekad se pri otpustanju kvacila ili malo pre cuje zvuk iz prednjeg trapa sa leve strane kao da je neko okinuo oprugu. Nije mi jasno sta je u pitanju i da li je ozbiljna stvar. To mi se desavalo na yugu i tada je to bila solja amortizera. Ako je to kao da strada samo nakon godinu dana i od cega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druzhe,ako je nov,mora biti pod garancijom,oteraj ga u servis. Znam na kakvo pucanje mislish,moj drug je imao isti problem na nekom drugom autu koji je stariji i promenio je zglob i pucanja nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma on je pod garancijom i ice u Deltu cim stignem zbog obaveza. Ne vozim ga puno u poslednje vreme pa nije frka nego me samo intresuje sta bi mogo biti

Samo sto to pucanje nije konstantno to pukne jednom i onda vise ne dok opet auto ne stoji na mestu bar sat vremena. Inace desava se samo ako idem u rikverc

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam to imao skoro na mom puntu 1 ali samo kad namotam skoro pun i onda se cuje kao da preskoci opruga. Dugo sam slusao sve i svasta te homokineticki te amortizer te silen blokovi dok nisam otisao kod mog majstora i covek odma skinuo amortizer i na solji zaribao lezaj ni da mrdne. Jednostavno smo promenili solju i resili problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi ovako desava mi se na punticu da mi se cuje nesto kao da cakce(cak-cak-cak...) samo kad je malo smotan volan u desno i samo kad dajem gas...kad je volan prav i kad ide auto bez gasa nista...zvuk je jaci malo kad vozim vise ljudi...nisam bio kod majstora ali se nadam da cu uskoro otici...zna li neko sta bi mogao da bude problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne verujem,caktalo bi i kad je volan prav i ulevo okrenut...sumnjam da je neki homo-kineticki il ne znam ni ja...a ventili znam kako se cuju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne na pun desni...samo kad se malo smota u desno...al hvala ljudi u svakom slucaju cu kod majstora nego imam nezgodno radno vreme tj. radno vreme mi je kao njihovo i malo i duze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako god,svakako moras kod majstora,osim ako ne znas sam da poravis posle posla.

Moze biti svasta nsto,kraj letve volana,kraj spone,viljuska,kineticki zglob itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa neam pojma al opasno nervira...inace punto mi se ne cuje jer je benzinac a to mi ubi usi :) videcemo sta je od utorka ja se nadam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...