Jump to content
FAS Goran
jboban

Stilo 1.9 JTD - protokomer ili nije, pitanje je sad?

Recommended Posts

Pozdrav svima!!!

Imao sam i ja problem sa protokomerom i juce kad sam bio kod majstora samo je skinuo dzek sa njega i auto ide mnogo bolje sto znaci da je problem u protokomeru. pa sad me interesuje koliko dugo sme da se vozi sa skinutim dzekom i koliko moze da kosta protokomer ako iko zna... fiat stilo1.9jtd 2004 god

Hvala unapred i pozdrav jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da vozis,ali bolje kupi sto pre. u kit komercu je 8500 ili 9000 din. Ja sam nasao za 7400,naravno nije kopija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledja na sajtu AP sporta oko 4500 din je i imas srece sto vozis JTD, za multijeta je 21 000 din i to su cene za one zamenske.

Edited by drvac

Share this post


Link to post
Share on other sites

sajt cena i mpc u prodajnim objektima nemaju veze

ja trazio davac pritiska ulja u ap sportu na sajtu cena 198 din a u radnji 450 pokvarena fora.... ili se ne ko preracunao u onih 5% popusta na sajtu

takodje trazio staklo fara na sajtu pise da ima na stanju a obvaj iz prodavnice mi uvaljuje ceo far kaze staklo nema niti ce ga biti...

koje su to /-/omosexsualne fore...

/-/omosexualne fore - ne odnosi se na neciju sexualnu orjentaciju nego na karakternu osobinu....

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja problem sa protokomerom i juce kad sam bio kod majstora samo je skinuo dzek sa njega i auto ide mnogo bolje sto znaci da je problem u protokomeru.

Problem imas jos uvek, skidanjem dzeka ste ga samo dijagnostikovali.

pa sad me interesuje koliko dugo sme da se vozi sa skinutim dzekom...

Mislim da ti je pametnije da, dok ne kupis novi protokomer, vratis dzek iako ti je trenutni protokomer neispravan. Tj, da ne vozis sa otkacenim protokomerom. Auto ti sad ubija kako ide,a :whistle: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sajt cena i mpc u prodajnim objektima nemaju veze

ja trazio davac pritiska ulja u ap sportu na sajtu cena 198 din a u radnji 450 pokvarena fora.... ili se ne ko preracunao u onih 5% popusta na sajtu

takodje trazio staklo fara na sajtu pise da ima na stanju a obvaj iz prodavnice mi uvaljuje ceo far kaze staklo nema niti ce ga biti...

koje su to /-/omosexsualne fore...

/-/omosexualne fore - ne odnosi se na neciju sexualnu orjentaciju nego na karakternu osobinu....

ovo bi nas predsednik trebao da ispita i da upozori vlasnika na azuriranje sajta zbog radi cena i delova kojih nemaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene na sajtu i cene u maloprodajnim objektima nisu iste od kada je startovala internet prodavnica AP Sporta pre godinu, dve...koliko li već ima. To je tako namenski urađeno kako bi se stimulisala prodaja preko interneta.

Ni popust za članove FLCS u prodavnici i na sajtu nije isti, odnosno veći je ukoliko kupujete preko sajta. Sve je to odavno napisano u odgovarajućim temama za AP Sport. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da mi kaze koju vrednost treba da pokazuje protokomer na leru?

Edited by Gremlin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, DIJAGNOSTICKI UREDJAJ!!!

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja dijagnostiku FiatEcuSan i kad prikacim pokazuje 47mg/l, a trazena vrednost je oko 300mg/l.

E, sad stavljao sam ispravan protokomer i pokazuje isto.

Sta tu nije u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da zatvoris egr ventil i onda vidi vrednosti. Ako se nista ne promeni onda se reprogramira centrala i bude sve ok.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR zatvoren i opet isto.

Kako se reprogramira centrala i zbog cega je to poremeceno? Utice li na potrosnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problemi sa crnim dimom kako je opisano u temi JTD - Crni dim, sve ocisceno - EGR, map, protokomer. Posle toga motor radi ekstra, vuce jako dobro, ali crni dim ostao prilikom jaceg opterecenja (i pod klimom). Dijagnostika pokazuje da EGR radi, da nema nikakvih problema, osim protokomera, ocitava vrednost 30 umesto 300, 140 umesto 650 i slicno. Da li ovo mora da znaci da je protokomer neispravan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel je u pitanju, vuce kao lud (tako da sumnjam da su motor ili turbina), a to sagorevanje moze biti... nego pitam ako su vrednosti protokomera tacne da umesto 300 ocitava 30, da li je manifestacija takvog ocitavanja crni dim iz auspuha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gusar

iskuliraj malo

parametri protokomera se najbolje mere u voznji to u leru pusti pricu...nece biti na odmet da ga ocistis ali i ne moras sasvcim normalno je da dizel kada preklopis gas izbaci dim i sta te tu muci,pogledaj malo po gradu neki nov dizel u voznji ce izbaciti dimcugu na preklopljenom gasu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Boki, problem je sto od skoro imam dizela, pa jos nisam upoznat sa svim carolijama, letnjim i zimskim. Takodje ne znam koliko je to "normalno" da dizel dimi, kolega ima Vectru sa istim tim JTD (CDTI) motorom od 1,9 i ne dimi skoro uopste, pa zato trazim uzrok problema kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zerga, i mene muci isti problem:) Ne znam kako se radi rekalibracija, a daleko mi BG da dolazim kod Gorana.

P. S. Primetio sam da mi je i veca potrosnja, kako se kod tebe krece?

Je l' moze rekalibracija preko FiatEcuScan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko ideju kako da uradim rekalibraciju protokomera?

Koji program da koristim?

FES 3.6 nema tu opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko ovde rece da je protokomer za multijet 21000!! auuu... meni je na doblu 1.9 multijet dijagnostikovalo protokomer. ima li svrhe da ga cistim ili da trazim nov.. hvala unapred i pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...