Jump to content
FAS Goran
jboban

Stilo 1.9 JTD - protokomer ili nije, pitanje je sad?

Recommended Posts

Nije mi covek javio da li je to probao, ne znam da li to ima veze jer se u automobile zaista ne razumem, ali par dana pre sam isao da preuzmem auto kod limara I jedan cinc je bio iskljucen. Pitao me je da li to treba da bude tako jer se ne razume ni u sta dublje od limarije, cinc se nalazio od prilike prema ovoj slici koju sam nasao. Ja sam ga vratio na mesto jer sam mislio da je ispao. Auto je pre odlaska kod limara radio znacajno bolje.

IMG_20180509_210236.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Imam neki fantomski problem i nikako ne mogu da resim duze vreme. Kada vozim brže, od 110 pa na gore, krece miris izduvnih gasova da se oseca u kolima, motor neravnomerno radi i obrtaji skakucu gore dole kad stanem ,a potrosnja krene da divlja. Ponekad hoce i da zaštuca maaalo u drugoj kad vozim, al to je bas ponekad, takodje i kad usporavam u brzini secka pri usporavanju nekad. Otisao sam u bosch servis da proverim dizne, medjutim dizne u 'granicama normale'. EGR prijavljuje dugo vec, pa su mi i tamo rekli da je egr sto je svakako neminovno bilo, ali opet sam ga zanemario jer su mi na par mesta rekli dizne pa sam se fokusirao na njih... Na kraju odem kupim nov novcat egr, montiram ga i odem da testiram auto, ali opet ista prica...Sumnjam sad na protokomer, sta vi mislite sta moze biti i da li je neko imao slican problem? U pitanju je Croma 1.9 8v

Edited by Dimitrije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd sto nagadjaju, nego jel kacen na dijagnostiku da se vide ikakvi parametri? EGR, obzirom da si menjao, iskljucio bi ga kao problem. Map senzor? 

Protokomer otkacis pa probas bez njega, ako bolje ide, on je. Probas da ocistis (ima par tema u vezi toga) karb klinerom pre nego da ga kupis i takodje kontakte probas. 

PS

Dpf jesi li proveravao? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, ISV_01 said:

Ajd sto nagadjaju, nego jel kacen na dijagnostiku da se vide ikakvi parametri? EGR, obzirom da si menjao, iskljucio bi ga kao problem. Map senzor? 

Protokomer otkacis pa probas bez njega, ako bolje ide, on je. Probas da ocistis (ima par tema u vezi toga) karb klinerom pre nego da ga kupis i takodje kontakte probas. 

PS

Dpf jesi li proveravao? 

Dizne gledane na parametrima, sve je okej idu do 2 najvise, sto se mapa tice cistio sam ga 2 puta u skorije vreme ali bespotrebno jer mislim da mu nista ne fali. Dpf je prijavio prvi put pre 2 meseca od kad vozim kola. Izaslo mi ono anti pollution filter clogged, ali ovaj problem se javio mnooogo pre dpfa tako da sumnjam da je dpf. A zaboravio sam da napomenem da auto vuce kako treba skroz, cak i kad se javi problem on poteže kako treba...Videcu to za protokomer da probam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...