Jump to content
FAS Goran
Dovla

Samopopravljanje

Recommended Posts

Dakle, ko do sada nije verovao u Dosije X neka počne. U nedelju krenem ja tako za NS i pred kraj autoputa neki radovi i ja samo pustim gas, kad ono počne da trese volan nešto kao da je pukla guma ili da je kriva... stisnem kvačilo, volan se smiri... stanem sa strane da pogledam da nije pukla guma, popustili štafovi ili šta ja znam - nije ništa.

Do centra NS-a beše 2-3km i sve vreme ista priča... čim se motor malo napregne volan cima levo desno kao da su gume krive... parkiram se ja obavim šta sam imao raspitam se malo telefonom kod majstora (pošto je bila nedelja i niko ne radi) kažu ne bi trebalo da je ništa strašno idi u BG pa gledaj kod svog majstora...

Krenem ja tako nazad kad ono sve ok... do mosta kod Beške... malo pre mosta, na ~140-150 poče volan da se cima a za njim i ceo prednji deo da se ljulja levo-desno... stanem sa strane, opet proveravam šrafove, ljuljam auto, ali se ništa ne pokazuje... probam malo u zaustavnoj traci da idem, međutim uviđam da je katastrofa na pomolu jer se prednji kraj ponaša kao da je potpuno bez točkova i poluosovine... cima volan, cima se ceo auto, lupa nešto otkida reko' ostade motor pored puta... međutim na leru ''samo'' lupa... nema cimanja volana ni prednjeg kraja... i smislim ja da ga tako zavrtim na 50-60 pa pustim na ler, pa opet na 50-60 pa na ler i sve tako ne bih li stigao do pumpe... međutim kad sam prišao mostu kod Beške shvatim da nema teorije da na taj način pređem preko...

U tom trenutku naiđe mi neki drugar i zakači me na šlep i odšlepa me do pumpe... u međuvremenu i na leru nešto lupa ali ne cima... ostavi on mene na pumpi i ja pozovem šlep službu, izgubim 4h života, i mnogo evropskih dukata za tu uslugu i ostavim auto kod majstora ispred radionice i obavestim ga o svemu... kaže čovek nema problema pogledaćemo...

Zove me on u 9 kaže vozio neko vreme po kraju ne dešava se ništa... čujemo se oko 10-11 kaže u međuvremenu podigao kvačilo pošto je hvatalo na dnu i išao drugi majstor na ibarsku, vozio 160km/h ništa... čujemo se oko 12-13h kaže vozio se Neša 45min svuda unaokolo - NIŠTA!? Dođem ja oko 14-15h uzmem auto prešao do večeras 250-300km - NIŠTA?!?!?!

Znači auto se ponaša kao da se NIŠTA nije desilo :S Sve najnormalnije ide, večeras ga rastegao do 170km/h, apsolutno ni NAZNAKA da nešto nije u redu :S Nema šta nisam probao, išao sam danas 4-5 ulicom Kralja Petra (koja je kaldrmisana) onako bez štednje, cimao malo po putu levo-desno, velike i male brzine ma... nema šta nisam... apsolutno ništa.

NArednih 10ak dana bi trebalo da pređem više od 3000km... stvarno ne znam šta da mislim i čemu da se nadam... potpuno sam u nekom glupom stanju prvo što sam plaćao šlep-službu ispada ni za šta, a drugo što se to može ponoviti opet (ne daj Bože)...

Da li iko ima ikakvu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj gremlin je baš bio zao.

Ako ništa drugo bar se učlani u AMS (žuta kartica 2000 din.) i nećeš plaćati šlep godinu dana u zemlji/inostranstvu. Ja sam to uradio iz prevcencije, da ne čuje zlo, da me šlep ne košta više od popravke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok,trza se,bezi auto od dalebu.Pegla ga dok naftarica ne pusti dusu. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj gremlin je baš bio zao.

Ako ništa drugo bar se učlani u AMS (žuta kartica 2000 din.) i nećeš plaćati šlep godinu dana u zemlji/inostranstvu. Ja sam to uradio iz prevcencije, da ne čuje zlo, da me šlep ne košta više od popravke.

Tehničke i druge pogodnosti u Srbiji:

- popravka vozila na putu, tri puta u toku trajanja članstva (do 40 km prelaska SPI vozila, u odlasku i povratku i do jedan čas rada),

- prevoz vozila u slučaju kvara, jednom u toku trajanja članstva (do 100 km prelaska šlepera, u odlasku i povratku),

Znaci samo jedanput.Drugi put ako vas ljubimac izda na putu,ako ne uspe popravka,morace da se plati slep,ali mislim da i tada ima neki popust za clanove.

:thumbsup:

- prevoz vozila u slučaju saobraćajne nezgode, jednom u toku trajanja članstva, bez ograničenja u kilometraži.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao jedan slucaj da je zaglavljivao homokineticki zglob,pocne volana levo desno da ispadne iz ruku,ceo auto zaljulja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mudri Rene Dekart je bio majstor zaključivanja (izvodjenja logičkih zaključaka). To mu je i pomoglo da bude ono što je bio i pretstavljao u svetu nauke - Dekart. Veliki matematičar i filosof ( ne zna se šta mu je jača strana bila), al ovde samo da se potsetima filosofskog pravca koji se zove RACIONALIZAM

200px-Frans_Hals_-_Portret_van_Ren%C3%A9_Descartes.jpg

René Descartes bi verovatno postavio sledeće logičke premise:

1.Da li je vozilo prestalo da se "blesavo" ponaša od momenta podizanja kvačila (Prestalo je)

2. Da li se vozilo sada ponaša normalno (Ponaša se)

3. Da li je vozilo od prestanka "blesavog" ponašanja prešlo bar 300 km. otežane vožnje (Prešlo je)

-----------------------

logički silogizam:

Vozilu sada nije ništa - verovatni uzrok poremećaj korpe kvačila, ili bilo čega u vezo sa njim.

nadgradnja:

1. Da li mogu da se pouzdam u takvo vozilo? (Verovatno)

2. Šta ću da preduzmem kako bi svoju sumnju odagnao i eliminisao verovatnoću?

-----------------

logički silogizam: otići ću kod majstora da mi proveri kvačilo mi ostalo PP (prema potrebi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...