Jump to content
FAS Goran
radoje76

Fiat Stilo - prednji trap

Recommended Posts

Ako su zamjenjene viljuske, ako nije do stabilizatora (testirao ih ljuljanjem auta), sta jos moze lupat u prednjem trapu...
Mislio sam da zamjena viljuske rjesava problem..al mora mene izgleda nesto zaj....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami si upravu, čuje se i to pravo dobro...kada okrećem na desnu stranu, manje kada na lijevu...i tačno nekako prozvodi onaj zvuk koji mi piči po živcima kada idem preko neravnina...

Imal to možda neko drugo ime...kao recimo što se viljuške kod nas zovu lafete....:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ev rece mi lik da se zove spona i da kosta nekih 15-tak eura..cim stignem, mijenjam
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

LEMFÖRDER

Levo rame Stilo / Bravo http://www.yoyoparts.com/oem/4946092/lemforder-33769.html

desno rame Stilo / Bravo http://www.yoyoparts.com/oem/4946095/lemforder-3377001.html 

pa šta čovek nađe kod ovih što uvoze delove. Ima velika lista zamena tj koje su šifre pod drugim proizvođačima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam konačno zamijenio stabilizatore..pa da podijelim sa vama jednu dilemu..

Ovi koje smo skinuli su nekih pola centimetra kraći od ovih novih..provjerili smo u katalogu 3 puta ove nove, odgovaraju za Stila..sad mi nije jasno..jel ko imao sličnu situaciju, šta bi moglo da bude...meni je prvo naumpalo da možda ovi koji su bili na njemu, da nisu orginalni za njega...ali opet sam ja laik za te stvari...mišljenja???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasko, pročitaj sa kutije kat. broj pa da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvobitna sifra je bila ova koju Jasko navodi, pa je deo zamenjen sa 50700941 :

 

st1.jpg

st2.jpg

 

A u najnovijoj verziji EPER-a na poljskom forumu je ova sifra koja je i kod Kuvalje (51801136):

 

:st3.jpg

 

Ne znam samo sta Tejovic ugravira :laughing: ...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom odgovara sifra, da ne razbijam glavu bezze...

Inace 11 eura po komadu bili..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh sad nakon što sam izmijenjao sve na trapu što je lupalo, interesuje me otprilike očekivani vijek trajanja ovih dijelova..u normalnim okolnostima na Balkanskim cestama...na pređene kilometre mislim...ako možete da podijelite iskustva

 

Viljuške (reparirane iz Kragujevca, najbolje navodno)

Krajnice

Stabilizatori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing: , nije nego ja ;) .

Zezam se, ista cifra u pitanju... Stabilizatori su najvise na udaru, pa onda kugle na viljuskama, pa sileni. Tako bar kod mene ide.

Da kucnem u drvo, letva jos nije pipana. Vozim ostrije, ali maksimalno zaobilazim ne rupe, nego i neravnine na putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti cast kad uspes da vozis ostro a zaobidjes rupe i neravnine.Ja vozio tako par puta i saputnici mi rekli da nisam normalan :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojim to putevima voziš Ivane?

Ta, kao i svi ostali ovde... Ovakvim kao na slici desno.

Nego, da niste postovni kolega Mijailovicu, slucajno ova kategorija skroz desno ;), kad kod vas nema rupa ?

 

voznja_u_pijanom_i_treznom_stanju.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...