Jump to content
FAS Goran
radoje76

Fiat Stilo - prednji trap

Recommended Posts

Imas klupski popust u AP sportu, oni su isto skroz korektni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sledece sadrzine: Prilikom silazenja sa trotoara ili nailaskom na ulegnuca na putu kada se amortizer istegne(razvuce) dolazi do nekog nazovimo ga LUPANJA.toliko jako da se ima utisak da je otpao ceo trap.Napomena zamenio sam amortizere ,solje,silen blokove sve je stegnuto.STA TO MOZE BITI ???? trazim pomoc!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,pa resih ja moj problem....zamenio obe viljuske,oba stabilizatora i levi kraj letve....

U Reno-ovom servisu u lazarevcu>>cena svega sa ugradnjom i reglazom 22300 rsd:),jeste malo skuplje ali sam siguran da je odradjeno kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Reno servisu si popravio Fiata? Mozda bih i ja trebao da posetim Reno servis, jer mi nesto malo lupka kad je toplo napolju, a niko nishta nije nashao.

Znachi kraj letve se sredjuje na Stilu sad? Znam pre da je bio cirkus oko letve ,ko da je ne znam ti ja shta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,pouzdani su,imaju delove za Fiata,jeste da su malo skuplji ali...sta da se radi,makar mi mirna glava,i iskreno oseca se poboljsanje u voznji i prelasku preko rupa i neravnina znacajno,zadovoljan sam ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sledece sadrzine: Prilikom silazenja sa trotoara ili nailaskom na ulegnuca na putu kada se amortizer istegne(razvuce) dolazi do nekog nazovimo ga LUPANJA.toliko jako da se ima utisak da je otpao ceo trap.Napomena zamenio sam amortizere ,solje,silen blokove sve je stegnuto.STA TO MOZE BITI ???? trazim pomoc!!!!!!!

Da nema mozda lezaj u solji amortizera? Znam da na poedinim Fiatima toga ima, pa vidi da nije taj lager zreo za zamenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ I to sam zamenio u kompletu sa soljama. Jedino mi preostaje da probam sa zadnjim oprugama da stavim nove. (za sada je na autu sve fabricko) imam utisak da su nesto mekse jer i kad napunim rezervar sa gorivom on primetno legne pozadi.

Ne znam ni sam nisam vise pametan sta bi moglo biti uzrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas montiram oruge na stila (pukla mi je jedna) cena im je 2240 din komad.

Javljam vam kako se ponasaju. Ko je zainteresovan nek mi posalje PM pa cu mu poslati broj kako ne bih krsio pravila foruma.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, koje konkretno pravilo bi prekršio :whistle:

Nije ovo forum kao neki drugi, ovde nema takvog sukoba interesa zbog kojeg administracija foruma (gde svi imaju neke servise, prodavnice ili sl) ne dozvoljavaju da se neko drugi pomene.

Dakle, na FLCS Forumu SLOBODNO razmenjujte informacije oko toga gde ste šta kupili, nabavili, kupili jeftinije ili sl :thumbsup:

A, ako se ta sloboda zloupotrebi pa neko krene na 10 tema da piše jedno isto iako ga niko ne pita, reagovaće se. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se cuje blago skripanje pri polakoj voznji u prednjem trapu,a kada stisnem amortizer ponasa se OK, ali se cuje blago skripucanje?neka ideja?moram otici do majstora da se vidi sta je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da menjam predje silen blokove. Uglavnom se prodaju neki Akronovi za 400-500 dinara po komadu.

Nisam uspeo da dobijem deltu danas pa me zanima kakvi su ti Akronovi? Da li se isplati kupiti neke bolje/skuplje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, ako menjam prednje stabilizatore, jel treba da radim optiku trapa posle zamene? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle bilo koje intervencije na trapu vozila preporucljivo je uraditi i optiku istog...

ako imas nove gume onda bez razmisljanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako izgleda to što vas muči preko rupa

Fiat_Stilo_pr_trap.jpg

Fiat_Stilo_3v.jpg Fiat_Stilo_5v.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stabilizator je ova vertikalna tanka šikica? Jel to mogu sam da zamenim (koliko vidim drži se na dva šrafa) ili postoji neka caka ili podešavanje prilikom menjanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vladans

Nije prevelika muka.

Potreban ti je pajser (bilo kakva duza sipka) da pritisnes balans stanglu, na koju se vezuje donji kraj, na dole .

Postoji mogucnost da su zardjali brezoni- vijci pa u tom slucaju moras da ih iseces (bonsekom ili brusilicom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je stabilizator:

stab.jpg

Sada bolje vidiš zašto ne treba da se ide na centriranje posle njegove zamene. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

pogledao sam danas i na autu..to ne bi trebalo biti problem zameniti..

inače, otišli su mi i zadnji sileni na prednjoj viljuški..u tu avanturu zamene se ne bih upuštao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže mi majstor u servisu da će mi zameniti za 1600 din po strani (te silene zadnje na prednjoj viljuški). To mi nije puno. On mi je i rekao da to ne valja kao i stabilizatori (stvarno lupka nešto kad prelazim preko neravnina).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...