Jump to content
FAS Goran
radoje76

Fiat Stilo - prednji trap

Recommended Posts

Nece ni kaldrma, lupka na spojevima-npr mostovi, nadvoznjaci, krpljene rupe na putu, kada lagano prelazis preko praga vrata ili klizne kapije, kada vozis putem od kocke...

Pokusaj sledece-stani autom na relativno ravno, ispravi tockove, ugasi auto, drmaj volan kao da skreces levo-desno za npr najvise cetvrt kruga i manje. Trebalo bi da se cuje blago kuckanje...

To lupkanje sa ugasenim autom ili cak upaljenim je normanlo,tako mi je i majstor rekao.. a i uvjerio sam se jer u firmi kojoj radim smo dobili novog Fiat Ducato sa jos najlonom na sedistima i isto tako sam okretao volan i cuje se to lupkanje.znaci da je normalno. Ali kada se vozi po makadamu kod njega se ne cuje da lupka :) ne znam ni sam sta da radim probacu poromeniti majstora pa da vidim sta ce reci. Upravu ste lupka mi i na spojevima mosta i na kliznoj kapiji sve te tako male neravnine,dok recimo preko lezecih ne lupka,mada inace jao sporo prelazim preko njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Naime, desava mi se kad krecem naprijed ili nazad da cujem kuckanje u lijevom tocku. Kucne samo jednom, ne jako, bez obzira da li sam namotao tockove ili su ispravljeni. Prije 2 mjeseca jedan majstor mi je jednom udario nogom u tocak i on se malo pomjeri nazad, kaze da je otisao stbilizator...Tad mi se nije culo lupkanje, tek je pocelo. Nisam ovaj stabilizator jos promijenio. Da li je do njega ili neceg drugo? Ne vjerujem puno ovom majstoru jer i nije bas na najboljem glasu. :) Ovo mi se ponekad desava, ne cesto. Ako neko zna nek mi pise. Pozzz

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam, al nisam nasao simptome kao sto se kod mene desavaju...na rupama meni nista ne kucka vec samo ponekad kad treba da krenem...i u toku voznje se nista ne cuje da kucka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ovo:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53165-stilo-lupanje-kočionih-klešta/

 

Stabilizator je oko 10 evra, možeš da čuješ da on lupka tako što zaljuljaš auto. Stojiš pored otvorenih vozačevih vrata, uhvati rukom za deo ka krovu i zaljuljaj malo. Ako krene da kucka, lupka, sve ti je jasno. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada otvoris vrata i stanes na prag pa tako zaljuljas auto i ako cujes kucanje onda je stabilizator.Drugo,sutnjem u tocak prema krilu od branika mora da se zatrese jer je pasteta silen blok sa rupama.Da je pasteta puna tj zalivena u gumu 100% nebi se mrdao tocak.Tebe sigurno muci krst poluosovine ili zubi na poluosovini.Homo kineticki lupa kada se namota volan i krene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da mi se cuje neko skripanje, dolazi iz prednjeg levog coska auta, rekao bih da potice iz trapa. Cuje se onako na sitno, konstantno tokom voznje po neravninama, silazak sa lezecih pandura, ivicnjaka i sl.

Pre dva meseca su zamenjene opruge (kod prethodnog vlasnika), a ja sam zamenio levi stabilizator, oterao sam auto kod Gorana na Altinu, pregledali su auto, culi su i oni skripanje zbog koga sam dosao kod njih, rekli su da je do stabilizatora, zamenjen je novim, probali su auto oko servisa, kazu da se vise ne cuje. Preuzeo sam auto, sa Altine sam stigao do prvih lezecih pandura u Ugrinovackoj, gde je ponovo pocela skripa da se cuje, istim intezitetom kao ranije. Kako se pre zamene stabilizatora culo kuckanje kapiram da jeste bio za zamenu, ali svakako nije bio uzrok zvuka koji se cuju tokom voznje kola.

Sta bi tu moglo jos da skripi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solja amortizera, gumice balans stangle....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solja se bese cuje na motanje volana u mestu, kod mene toga nema.

Da nadjem vremena pa odem do nekog dobrog trapadzije, bas me iritira to sto skripi.

Ima li ko nekog za preporuku?

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta moze biti kad namotas pun levi ili desni pa kad krenes se cuje onako...takatakataka...u brzom ritmu?

Sry ne znam kako bih vam bolje opisao to recima

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25.9.2016. at 8:39 PM, Ivan BG said:

Primetio sam da mi se cuje neko skripanje, dolazi iz prednjeg levog coska auta, rekao bih da potice iz trapa. Cuje se onako na sitno, konstantno tokom voznje po neravninama, silazak sa lezecih pandura, ivicnjaka i sl.

Pre dva meseca su zamenjene opruge (kod prethodnog vlasnika), a ja sam zamenio levi stabilizator, oterao sam auto kod Gorana na Altinu, pregledali su auto, culi su i oni skripanje zbog koga sam dosao kod njih, rekli su da je do stabilizatora, zamenjen je novim, probali su auto oko servisa, kazu da se vise ne cuje. Preuzeo sam auto, sa Altine sam stigao do prvih lezecih pandura u Ugrinovackoj, gde je ponovo pocela skripa da se cuje, istim intezitetom kao ranije. Kako se pre zamene stabilizatora culo kuckanje kapiram da jeste bio za zamenu, ali svakako nije bio uzrok zvuka koji se cuju tokom voznje kola.

Sta bi tu moglo jos da skripi?

 

Resen problem, prilikom zamene opruga, leva opruga je kotra montirana, donji deo je stavljen ispod solje amortizera, a kako se krajevi razlikuju za 5 mm, donji deo siri i nije mogao da nalegne na svoje mesto, pa je tanjir, poklopac, ono izmedju solje amortizera i same opruge stajalo nakrivo i na tom delu se tacno vidi gde je cesao kraj opruge, zarotirano za cas posla i nema vise skripanja, ostecenja nema, a auto stoji pravo, mada je takav bio oprugom montiranom kontra.

Mozda ce ovo trebati nekome, pa ajd da napisem sta je bio uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi meni nista ne lupka, sve utegnuto kako treba itd, ali ! Pre neki dan skinem levi tocak i oplatu da bih promenio sijalicu ( samo 2 sata mucenja) i vidim pasteticu gumenu na viljusci da je pocepana sa jedne i sa druge strane. Ne skroz, ali bar trecina. E sad posto mi nista ne lupa, ne trese, da li da menjam viljuske ili da cekam dok ne krene da lupa? Zao mi sad sto nisam slikao

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Dragomir m said:

Zamenis samo pastetu i kraj price.Nemoras celu viljusku.Vozi jos slobodno

Kako se menja ta pasteta, tj da li mogu sam ili mora kod majstora?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes i sam.Pasteta kosta oko 600din.Izbijes staru i nabijes novu.Ako nemozes posalji meni ili dodji napravicu ti za dz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tejovićeve viljuške evo peta godina a kao juče da su montirane. Sad zamenio stabilizatore koji su nešto kasnije promenjeni.

Послато са ентузијазмом

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Dragomir m said:

Mozes i sam.Pasteta kosta oko 600din.Izbijes staru i nabijes novu.Ako nemozes posalji meni ili dodji napravicu ti za dz

Hvala brate, kad budem menjao javljam se, ali samo pod uslovom da volis da jedes i pijes ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, rocket said:

Hvala brate, kad budem menjao javljam se, ali samo pod uslovom da volis da jedes i pijes ☺

USLOV ISPUNJEN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...