Jump to content
FAS Goran
radoje76

Fiat Stilo - prednji trap

Recommended Posts

Pozdrav,

problemcic je sledeci...kad prelazim preko tramvajskih sina(a one su kako znate kod nas idealno uklopljene u asfalt)napred u trapu gde li vec, nesto lupa...ustvari nije to lupanje vise kao da se sve nesto trese :)

na pregledu trapa rekose da je dole sve u redu i da eventualno moze biti solja amortizera...e sad, to li je? i kako se to da ustanoviti...ili opet neko mozda ima iskustva sa vec pomenutim...na malim rupama i neravninama nije strasno ali kad se predje preko sina...znaci sve se trese kao da sve otpada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ranije na Bravi lupala jedna šolja i bilo je baš tako...na sitne neravnine se odmah čula kao da je ne znam šta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, druze. Tu je svasta moguce, od solje do viljuske i ko zna cega. Ja imam slican problem i meni su viljuske zrele za zamenu, a koliko znam to je zahvat koji ce me kostati cca. 140-150 Eura. Nije zanemarljivo cifra, ali je trap bitan i, sto je najgore, osetljiv. Do duse, putevi sa ovakvim kraterima i prelazima preko sina su smrt i za pesake, a kamoli za automobile. Pravac kod majstora i resi problem, jer sto duze cekas bice vise posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam solje zamenio pre par dana,imao sam iste simptome kao ti.

Po malim neravninama nista,a kad naidje neka veca imam osecaj kao da ce da se otkace tockovi :whistle:

2500 din. sam platio par solja amortizera :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...meni su viljuske zrele za zamenu, a koliko znam to je zahvat koji ce me kostati cca. 140-150 Eura...

Viljuška za Stila je oko 35-40 eura...dodaj i nešto za samu zamenu...ali to nikako ne dolazi do 140 ili 150 eura... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

oko 4500din sa zamenom za stila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, a narocito majstor M. Posto nam sada rece koliko kosta zamena ramena sa radom malo mi laknulo, jer sam imao informaciju od nekog majstora da kosta malo vise. E, sada pitanje. Od pre par dana cuje mi se neko lupkanje, klaktanje na levom prednjem tocku. Javlja se na neravninama, tj. na delovima puta gde dolazi do naginjanja, a na rupama se ne cuje, zanimljivo. Meni su viljuske zrele za zamenu, ali mi se cini da nije do toga, jer se na rupama ne cuje i nije tup zvuk kao kada ima lufta u sponama, vec neko klaktanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lupka od prvog dana i niko ništa nije uspeo da pronađe sa sigurnošću. Lupa samo leti, zimi je utegnut ko britva. Prošlo je tri godine i stvar se ne pogoršava, te se naročito ne potresam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, a narocito majstor M. Posto nam sada rece koliko kosta zamena ramena sa radom malo mi laknulo, jer sam imao informaciju od nekog majstora da kosta malo vise. E, sada pitanje. Od pre par dana cuje mi se neko lupkanje, klaktanje na levom prednjem tocku. Javlja se na neravninama, tj. na delovima puta gde dolazi do naginjanja, a na rupama se ne cuje, zanimljivo. Meni su viljuske zrele za zamenu, ali mi se cini da nije do toga, jer se na rupama ne cuje i nije tup zvuk kao kada ima lufta u sponama, vec neko klaktanje.

Meni su se skoro javili isti simptomi. Javljalo se lupkanje na prednjem desnom tocku pri prelasku preko uzduznih pregiba gde bi se auto zaljuljao levo-desno, a na rupama nista. Probao sam da vidim sta je u pitanju-kada je auto stajao, ako bih ga zaljuljao, opet lupkanje, a pritiskom na amortizer (gore-dole) nista. Tako da sam pretpostavio da moze da bude desni stabilizator, srecom po mene (finansijski), ispostavilo se kao tacno. Na starom stabilizatoru se raspala gumica na jednom zglobu, a tu je i dobio luft. Zamenio, od lupkanja ni traga. Cena novog je od 1100-1200 din (AP, Kit, Junior auto), pa navise.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme za zamenu desne (prednje) viljuske na Stilu. Imate li predlog gde kupiti istu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Najbolje da odes u servis i zamenis obe, bice ti to jeftinija varijanta nego da sam kupujes. Uostalom, Mikkiszy je dao cenu po komadu sa ugradnjom pa se pronadji. I mene isto ceka i cim skupim parice ja cu to uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to znaci da se viljuska remontuje i kao takva ugradjuje pa izadje jeftinije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Pre nekoliko dana menjao sam sve cetiri gume na kolima, nove, uradjeno balasiranje. Reglazu trapa nisam radio, treba da zamenim viljuske. Zanima me da li zbog viljuski moze da se javlja da na 110-120 km/h pocinje da mi trese volan po malo? Ne prelazim vise od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da treba da balansiras gume.

Ja kada sam kupio Stila Toma mi je nasao da zamenim oba ramena i oba stabilizatora i sve ostalo mi je ok, pre zamene mi je prilicno lupalo na neravninama a posle samo kada prelazim preko sina, pitanje je da li moze da se pogleda da li su solje amortizera ok u servisu ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reglazu trapa nisam radio, treba da zamenim viljuske. Zanima me da li zbog viljuski moze da se javlja da na 110-120 km/h pocinje da mi trese volan po malo?

MOže da trese zbog lošoh ramena, ali zato zbog loših šolja amortizera ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je: da li moze da se pogleda da li su solje amortizera ok u servisu ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi meni se cuje neki KLIK-KLAK efekat prilikom saltanja u stvari kad ga mal cimam na kvacili . I to na lijevoj strani. Sta bi moglo biti zna li iko.

Miksi mi je rekao da bi mogli biti nosaci motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci,treba mi mala pomoc,u poslednje vreme imam problema sa trapom,prvo mi je pukla prednja leva opruga...naravno obe sam zamenio i uradio reglazu trapa (delovi kupljeni u kit komercu)....nekih mesec i po dana posle toga javio mi se novi problem u vidu nekog "lupkanja i skripanja" u prednjem trapu prilikom okretanja volana ili npr prelaska preko neravnina...

Otisao sam do servisa,rekli da moram da zamenim prednju levu viljusku i oba stabilizatora na prednjim tockovima..

Zanima me da li je Kit komerc stvarno dobro mesto za kupovinu delova i ako je moguce neki savet za nabavku delova:))

Ovo je moj prvi post na forumu,ako sam nesto uradio pogresno sry:)

Svaka pomoc dobrodosla..

Ah,da ne zaboravim,auto je Fiat Stilo 1,6 16v,uvezen iz nemacke prosle godine,oko 76k km presao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam,iskreno da ti kazem ne razumem se nesto preterano u mehaniku,samo su mi rekli da obavezno zamenim obe opruge,nikako jednu samo...

Trebalo bi i solje da zamenim zajedno sa ostalim sto sam napisao u prethodnom postu?

I,posto sam opruge kupio prosli put u kit komercu (po preporuci prijatelja) da li sam ih uzeo na pravom mestu ili ne,tj da li ostale delove tamo da kupim..??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Kit komerc sto se tice odnosa cene i kvaliteta best buy, do sada nisam imao problema sa njihovim delovima.

Sto se tice trapa i problema na Stilu, ja sam kada sam kupio auto zamenio oba ramena i stabilizatora, ali i dalje cujem neko lupkanje iz prednjeg levog tocka a nijedan majstor nije nasao nista sto bi bilo ni blizu zamene. Zameni to sto su ti rekli i samo gas :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,thx..aj da vidim jos neko misljenje pa da se to odradi:)

Slobodno predlozite jos neku radnju za delove,sta je po vama najbolje i tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...