Jump to content
FAS Goran
radoje76

Fiat Stilo - prednji trap

Recommended Posts

3 hours ago, rocket said:

Kebina pesma...

U mog strica osam kobasica,

sedam przi, osmu strina drzi :lol: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gogica

 

Imamo temu o amortizerima, tj. iskustvima sa njima, pogledaj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43947-iskustva-sa-amortizerima/

 

Možeš da je čitaš od početka (2008. godina), il' možda je bolje da pogledaš upise u poslednjih barem par godina.  :):thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo, Fiat Stilo 1.9 JTD 85kw 2001.

 

Da li sam to umislio ili je nesto u pitanju nisam siguran, kod desnog prednjeg tocka kad se sagnem skroz blizu cuje se onako kao sistanje ssssssssss,kao kad guma pusta (samo dosta slabije od toga se cuje nego cisto da vam opisem tip zvuka ) Da li je to normalno? Mozda nisam obracao paznju ranije,mozda je to tako bilo uvek,ali cisto da vas pitam i proverim. Nemam problema sa autom,ide kao i uvek,znaci nikakve promene.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opisi malo detaljnije, u kojim uslovima se tacno javlja, menja li intenzitet (najbolje snimi)...

Pa da prebacimo u odgovarajucu temu, pretpostavljam da nema veze sa trapom :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao predstavu gde da stavim pitanje :) upalim auto i odmah se cuje, bez obzira vozio 20km ili tek sto sam ga upalio,ne znam kako bih opisao detaljnije , kao kad ispustate vazduh iz gume samo dosta blazi zvuk i ujednacen,istog intenziteta i to samo kad se priblizim bas desnom prednjem tocku. Mozda jos eto slicno kao kad isparava voda recimo,ali ne gubi tecnost nista, isti je nivo. Ako to nije dovoljno probacu snimiti pa mozda bude detaljnije,tj nadam se da ce se cuti uopste od rada motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam stavio napred nove amortizere ( Monro ), i sredio viljuške. Stavljeni su puni silen blokovi od astre f. Kao da je drugi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

Imam problem sa nekom nepodnosljivom skripom koja dolazi negde iz predela desnog prednjeg tocka. Prosle godine je odradjen kompletan trap i ova uzasna skripa se desava drugo let zaredom. Sto je zanimljivo samo leti se cuje, po visim temperaturama. Kao neki metal o metal da grebe, jeziva skripa i najvise se cuje po blagim neravninama i sporijoj voznji. Zamenjene solje pre dve nedelje i nista, sve isto. Majstor hvala Bogu kad ne zna sta je kaze "ma sve je u redu".

 

Pomagajte, mrzim ovakve kvarove gde ne znas ni sta ni kako ni zasto se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo jednostavno, promeni majstora. Oteraj auto kod valjanog trapadžije i reši problem.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo forumasi...pre godinu dana sam kupio stilo,sto je dovoljno da se upoznam sa svim njegovim manama.Zadnja koja me brine je ta,da kad okrenem skroz desno ili levo tockove i krenem u rikverc cijem odredjeno puckanje ili pucanje ispod nogu..to mi se desava i kad pri velikoj brzini zakocim malo jace.Hvala unapred svakom ko mi pomogne oko problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma vec sam ga odneo kod Gorana altine,cekam da mi javi,pa vam pisem....mada ima dosta izdataka za ovaj fiat...druga stvar koju trena da vidim je crno iz auspuha kojii izlazi kad dam malo jaci gas i ovaj senzor za air bag

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Nmilan85 said:

mada ima dosta izdataka za ovaj fiat

Ima, ima, pogotovo kad se "tera tako" pa se nakupi ;) ... Na osnovu ostatka posta, verujem da je u pitanju JTD - auto je prilicno robustan, delovi dostupni na svakom cosku, povoljni sa cenom, a i u razlicitim rangovima kvaliteta za svaciji dzep... Tako da moze vrlo lepo, pouzdano i jeftino da sluzi, uz minimum truda vlasnika oko redovnog odrzavanja (pod uslovom da nije kupljen sa izvadjenom dusom).

Ako auto dimi nenormalno crno, problem je sa viskom nafte, a oko Airbag-a najlakse je prvo dijagnostikom proveriti da li je u pitanju neki kontakt ili OCS ako je pre restyle (najcesce stvari) ili nesto trece... Za sve imamo posebne teme, koje se mogu pronaci i pomocu Search.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...