Jump to content
FAS Goran
radoje76

Fiat Stilo - prednji trap

Recommended Posts

Stilisti...posto "nosimo" iste stabilizatore...sta mislite ima li svrhe ici na neke skuplje varijante?
Ruville na levoj strani mi je potrajao 16.000km. Mislim razlika u ceni i nije neka 1100 naspram 1700 dinara, ali ima li svrhe, sta kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada su najbolji bili remontovani ali cini mi se da je Ivan nasao neke nove dobre. Videcemo kad se javi :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao pre neki mesec i stavio mi majstor Ruvil, sto nikako nije bilo po dogovoru ali ajde. Krivo mi sto nisam pogledao koji je proizvodjac starog stabilizatora jer je bio na kolima kad sam ih kupio..pre 5 god :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin-NS

 

Vidi i koliko je kod Stojanova, koliko se sećam od pre cena iz originala je bila nešto manje od 20 evra.

 

@MS PK

 

Ako im je i stabilizator kvaliteta kao rame, potrajaće to godinu dana. :D U decembru 2015., stavio novo desno rame tog proizvođača, u decembru 2016. moralo da se menja. Tada stavljeno remontovano, i dan-danas je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, neshaoct said:

Vidi i koliko je kod Stojanova, koliko se sećam od pre cena iz originala je bila nešto manje od 20 evra

 

Ako je to cena jednog..?

Onda bih pre isao na lemforder...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MS PK said:

Nekada su najbolji bili remontovani ali cini mi se da je Ivan nasao neke nove dobre.

Nesto si se prebacio :huh: (osim ako ne mislis na Mobil Ivana), meni se svi stabilizatori vrte tu negde sa kilometrazom. U prezadnjoj turi montirani Ruville, desni zamenjen posle nesto jace od 25 000 km, levi jos gura (mogu da proverim u knjizici kad stignem). Ocena - prosek.

Natrcao sam u Euroautu na Delphi na akciji, tipa nesto oko 800 din, zamenio samo taj desni koji je prokuckao, za ocene prerano...

Kuvalja je pominjao da je uzeo Meyle HQ koji su mu na oko delovali robusnije, dopisace iskustvo.

Meni su do sada najduze terali iz originala, a ovo sve ostalo sto sam probao je tu negde. Putevi su nam katastrofa, tako da je u pitanju prilicno potrosna roba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ga ovaj novopeceni, jos mrda :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio zadnji put meyle hd, izgledaju dosta masivnije od standardnih, prodavac kaze da su odlicni cim ih taksisti ne uniste, kod drugara na bravu vec dosta kilometra i dalje drze, ja skoro moje proveravao i deluju dobro, tako da prepiruka za njih. Ukucaj na guglu pa vidi sliku, videces koliko su masivniji od standardnih.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moguce, godine na forumu cine svoje :D
Tu marku na L svi fale onako uopsteno , meni su preporucili nosace, sad biip ga :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da dobra fora na meyle je sto se kontra ne drzi imbusom koji moze da proklize prilikom skidanja, nego kljuc viljuskasti sa zadnje strane.
To me je uvek nerviralo na Stilovim stabilizatorima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1, odlicno resenje, bas zna ponekad da bude muka kad zapekne. Samo sto sam odavno provalio, pa na nekim srafovima koji su izlozeni vlazi a znam da cu ih opet skidati, navoj pre vracanja samo trunku namazem mascu. Drzi dobro, a nema muke za kasnije skidanje.

Mali off, davno sam skidao prednji branik i secam se da sam prokukao sa 2-3 torx zapekla srafa i tada sam po vracanju branika sve srafove takodje malo "zamastio". Letos sam posle ko zna koliko godina opet skidao branik zbog sredjivanja farova, sve je bilo utegnuto i dobro pricvrsceno, ali sam bukvalno svaki sraf odvrnuo bez po muke, cak i posle toliko vremena. Prosto je milina bilo skidati branik :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da to i ja praktikujem, ali eto nekad ne stignes, zuris, zaboravis mast....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam kad radim oko kola, za kola grafitnu i litiumsku, a gusciju... :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5a16bab375917_hqdefault(1).thumb.jpg.1cdd64566f8d86730486f4a8845e52d5.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

:yes ihaaaa, jos studirao kad je bilo aktuelno :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, generacijo :lol: . Ima nas jos ovde, je l' tako @totti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...