Jump to content
FAS Goran
BigBoi

Najbolja aftermarket oprema / ugradnja jače muzike

Najbolja aftermarket audio oprema  

84 members have voted

  1. 1. Koji brend je za vas najbolji kada je u pitanju aftermarket audio oprema



Recommended Posts

U eri tehnologije gde 32" lcd pusta filmove sa usb-a za 350 evra,taj orion "kinez" je sasvim ok.

Ako ima neka garancija i mozes da nadjes blendu (masku) ja se ne bih mnogo dvoumio. Imam za te pare Pioneera sa usb-om koji ima 6 animacija. :thumbsup:

Eno ga, skluplja prasinu u ormaru, strah me da ga stavim u zenin yugo jer je vrednosti bio ko pola yuga kade je placen pre skoro 2 godine.

Bacene pare na pioneer. Bolje da sam otisao na vikend negde da se provedem.

Dule,lepa ti je Alpina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Secam se negde 90 godine, prijatelju dosla sestra iz Njemacke i kaze "eto nisam ti nista donela ali uzmi ovaj "radio" iz auta (mecka Slon) muz ga je nedavno kupio a on se razume u te stvari". Izvadismo mi taj "radio" kad ono Becker Mexico!!! mislim da je tada kostao par hiljada maraka (navodno 3000)

Drugar je tada imao Ladu 1200 staru verovatno 25 godina.

E sad mi ovde pricamo o nekim car audio zverima koja vrede skoro kao auti koje vozimo a na kraju neki to i ugrade i onda iz te naprave zavija neki Saban, lepi Alija ili Karleusa!

Nema lepse muzike od zvuka motora a tko zeli kvalitetnu muziku neka sedne kuci i uz kvalitetnu opremu uziva u njoj! Nemam nista protiv toga ali mislim da ne treba preterivati sto se tice muzike u autu.

Danas svaka navigacija svira MP3 i pusta filmove, Lepo se ugradi i spoji na prosecan uredjaj od stitinjak eura i eto zadovoljstva za malo para. Bolje je te pare uloziti u vrhunsku tehnicku ispravnost automobila koje vozimo. Evo samo primer sa doceka nove godine- drugar se isprsio za audio i na parkingu ispred restorana mu iscupali radio skupa sa svim zvucnicima i pojacalima! Sva sreca pa mu akumulator nisu uzeli jer onaj postojeci nije bio dorastao novopostojecem zadatku!

Ovo je samo moje skromno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Hahahaha koji je ovo izbor....Prosto da te bude sramota da glasas. :rofl:

Svega par dobrih brendova,sve ostalo ziv trash...

Suvisno je glasati bez kraljeva muzike poput harman/kardon,focal,MTX Audio,pa cak im je i HERTZ blizu a niko ga nije ni pomenuo...stoga molim za ozbiljnos ako se pokrecu ovakve teme.

Mada je opet sasvim razumno da vecina ljudi nije ni cula za ove brendove,a kamoli imala privilegiju da ih slusa...Ali kao i u svim sverama tako i ovde trziste diktira,a ne oni koji se iole razumeju.

Slazem se za Harman/Kardon, ali pogledaj nase trziste. Da li ima smisla da stavim neke brendove ciji je zvuk malo ljudi kod nas imalo prilike da cuje? Harman/Kardon je brend ciji kvalitet ne dovodim u pitanje, cak sam birao laptop koji ima njihove zvucnike.

Moli za ozbiljnost, slobodno, ali pogledaj ciljnu grupu i ponudu na trzistu wink.gif Sam si rekao da vecina nije cula za brendove koje si pomenuo i u pravu si. Sada mi reci, da li je ponuda brendova u skladu sa cenama automobila koje vozimo?

Naravno da trziste diktira u svim "sverama" :thumbup: Da su kompanije Harman/Kardon, Hertz, Focal i dr. pronasle ciljne grupe u nasoj zemlji, imale bi jaci marketing i nasle bi se na ovoj listi. Ako ti je zaista stalo da ih ubacim, ubacicu ih pa glasaj smile.gif

 

Focal zvucnici... neka svako bira muziku prema svojim potrebama i sluhu. Vecini ljudi je bitno da nesto svira, nije vazno kako. Ja sam izbacio fabricku muziku, jer mi se ne svidja zvuk. S obzirom na cene, stavio sam nesto pristojno , sto mogu da slusam, i da donekle zadovolji ono sto hocu. Kvalitetna muzika je i prilicno skupa, pa ko voli nek izvoli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Harman - Kardon ili INFINITY..... ista fabrika.... po meni najbolja za zvucnike. Imam ih i na laptopu, dva HARMAN KARDON prcopevca koja razbijaju kakav zvuk daju. Cuju kao manja mini linija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam u svojim kolima pionir,kenvod,soni,grundig fabricki ali od kad sam dobio na poklon od rodjaka jvc exad ja sam ostao zabezeknut .Zvuk bez ikada ikakvog suma nema buke koliko god pojacali samo dobijate jacinu zvuka.Od zvucnika imam fabricke zvucnike (fiat bravo) znaci nista posebno.To bi bilo moje obrazlozenje zasto glas jvc-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da ubacim malo jake muzike u svoj auto, ne za neke velike pare ali opet moze do neke pristojne sume.

Da li mi mozete pomoci ili me upututi na neoga ko radi ozvucenje pa da se sa njim cujem i da mi predlozi nesto fino? :)

unapred zavvalan :D

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audio-uređaj dizajniran kao radio-kasetofon iz osamdesetih

 

blaupunkt.jpg.484836da78d3462b583c76c22eccf886.jpg

 

Blaupunkt je na tržište izbacio uređaj Bremen SQR 46 DAB u retro stilu, ali sa svim modernim pogodnostima. Kako piše B92, u doba kada je nove automobile teško zamisliti bez multimedijalnog uređaja sa velikim ekranom osetljivim na dodir, neki proizvođači igraju na kartu nostalgije. Jedan od njih je nemački Blaupunkt koji je u poslednjim decenijama 20. veka bio poznat po proizvodnji kvalitetnih radio-kasetofona za automobilsku industriju. Ovi uređaji su bili naročito popularni u osamdesetim godinama prošlog veka, kada je audio-kaseta kao nosač zvuka doživela svoj vrhunac, a CD bio tek u povoju. U narednoj deceniji, kasete su postepeno nestajale sa tržišta, da bih sa naglim razvojem digitalnih tehnologija potisnuli najpre kompakt diskovi, a zatim i USB flash drive i SD kartice sa zvučnim zapisima u mp3 i drugim digitalnim formatima.

 

Poslednjih godina muzika se u automobilima sve više strimuje sa smartfon uređaja, pa su konvencionalni nosači zvuka sve manje u upotrebi. Da moć nostalgije za prohujalim vremenima ne treba potceniti, potvrđuje pojava retro dizajniranih audio-uređaja, opremljenih modernim pogodnostima, kao što su Bluetooth i USB konekcija. Jedan od takvih uređaja je i Blaupunkt Bremen SQR 46 DAB koji na prvi pogled izgleda kao da je zalutao s kraja prošlog veka. Pored klasičnog točkića za kontrolu jačine zvuka, tu je i gomila dugmića, mali digitalni displej u retro stilu, pa čak i imitacija otvora za ubacivanje kaseta (na žalost onih koji i dalje pate za audio-kasetama, njih neće moći da slušaju na ovom uređaju). Osim AM/FM tjunera, ovaj Blaupunkt nudi i USB i Bluetooth konekcije, kao i SD i SDHC slotove, pa muziku možete da slušate iz raznih izvora i na više načina. Pored toga, uređaj ima i mikrofon, tako da možete bezbedno da obavljate telefonske razgovore sa obe ruke na volanu, baš kao i na drugim savremenim multimedijalnim sistemima u automobilu. Blaupunkt Bremen SQR 46 DAB u Nemačkoj košta 449 evra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto me vrati 30 i kusur godina u rikverc :) . Nije lose dodati i da su sa ovom modernom DAB varijantom pokusali da i vizuelno kopiraju originalni SQR 46:

 

5858f32395bc542dc4f4d9f6ac99ecb2.thumb.jpg.4c817d98c716563067b4c330fda9874f.jpg bremen_sqr_46_7_646_898_010_ab_1634621.thumb.jpg.c2e5b9b41ae5c19fcf168a448a9ac16d.jpg

 

Blaupunkt je polovinom 80-ih bio jedan od dominantnih proizvodjaca auto-uredjaja. Cale je u Peugeot 305 imao SQM 24 koji je u to vreme bio hi-tech. Npr. na vecini tadasnjih uredjaja, stanice su se "motale" manuelno preko kazaljke na skali - ovaj je, zamisli, imao digitalni ekran, automatsku pretragu, cak i memorisanje 5 stanica :lol::

 

Blaupunkt_Hamburg_SQM_24.thumb.jpg.f1dc31c2ca6739683c18de3478accd30.jpg

 

Koliko su kvalitetni bili, dovoljno govori da ih je, pored ostalih auto proizvodjaca, fabricki ugradjivao cak i Porsche, u prilicno dugom vremenskom periodu.

Svidja mi se ova retro DAB varijanta, originalno u danasnjoj poplavi ekrana. Pitanje je samo kod koliko njih ce preovladati igranje na kartu nostalgije :) - a ni cena uopste nije naivna za uredjaj ogranicenih karakteristika.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh, samo fale Aciko i Anitech nadgradni zvučnici (na zadnjoj polici)

2956374_b_1468100133.jpgNissan-King-Cab-484b5993cec764d0-medium.

P.S.

Udarila me nostalgija, uz gore navedene zvučnike obavezno ide i ovo:

67ef386s-960.jpg

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...