Jump to content
FAS Goran
BigBoi

Najbolja aftermarket oprema / ugradnja jače muzike

Najbolja aftermarket audio oprema  

84 members have voted

  1. 1. Koji brend je za vas najbolji kada je u pitanju aftermarket audio oprema



Recommended Posts

Pozeljno je da navedete i zasto tako mislite. Da li je to samo brend koji vam se generalno svidja, imate takav uredjaj, planirate kupiti, culi ste od drugih...

Ako sam zaboravio neki brend, izvinite :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nisi ozbiljno u ovim vodama?Kad se neko ne seti Clariona a seti se nekih marki sa buvljaka...Kad se pravi spisak,stavis Clarion,pa dva mesta prazno,onda naravno Alpine,a posle je nebitno. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he... Znao sam da sam nesto zaboravio, a pominjan je i hvaljen na ovom forumu :sweat:

Upisan :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja naprimer imam BOSE :whistle: ,

fabricki :rolleyes: ugradjivana na nekim modelima Alfe/Lancie,mjuza sa pojacalom i vuferom i sasvim se lepo cuje :yes

par ljudi koji mi je selo u kola,a razumeju se u te stvari bolje od mene B) ,takodje je dalo pozitivno misljenje :thumbup: o BOSE-u :p

E sad da li oni imaju i neke after market proizvode koji se naknadno mogu ugraditi u bilo koji auto,to ne bih znao :unsure:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tata Becker :smoke:

jel on bese :question: ide u Ferrarije :rolleyes: i ostala ludila od cetvorotockasa kao fabricka ugradnja :whistle:

cini mi se da ide :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali i Shonashi,Aciko,Smederevac,nemoj da ste neozbiljni... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Becker! I to model Grand Prix 7990... a može i Mexico za one koji vole retro varijante.

Zašto? Zato što ima odličan zvuk i fantastičan radio prijem (2 RDS prijemnika). Kao "radio-rasista" obožavam da slušam lokalne stanice krajeva kroz koje prolazim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hocete iskreno, glasao sam za audiobahn je oni od ponudjenih imaju najbolju i najkvalitetniju muziku. Koliko sam shvatio iz naslova (pise audio opremaa as nikako nije sva oprema vec jedan malecki deo) trazi se najkvalitetniji brend od pomenutih, clarion nikako nije najbolji brend od spomenutih jer su im samo HU dobri a sv ostalo im je prosecno. Alpine ima dosta kvalitetnije komponente ali HU-si su im slabiji. Pioneer je SOC... ali dosta dobro za te pare (best BUY). JBL je izvikan, Hi Fi i koncertni zvucnici su im fenomenalni ali car systemi su malo jaci od pioneera(ali zbog cene je pio. bolji). Blaupunkt je po meni za 2 nijanse slabiji od pioneera(ukupmo gledano) ali mislim da se lagano vracaju na mesto gde su nekad bil pre 20-ak dina... Malo iznad pioneera.

Ostali su rastrkani, iskace JL sa jakim Wooferima i kenwood koji malko zaostaje za pioneerom ali je u Hi-Fi varijanti daleko ispred.

Magnat je zaboravljen ali nije nesto posebno, jer je to teska soc varijanta sa nekad dobrim imenom... Ne znam da li je ista original?!?!?!!?

Sony je sony.... samo marketing i nista vise. Nista spektakularno, osrednji kvalitet sa zanimljivim dizanom(uglavnom odvratnim ali nekako cudnim), Xplod je malo nasminkana verzija soc Sonyja sa malo vise bljestavih boja i skoro nista vise. E sad dolazimo domalo boljih proizvodjaca iz evrope... Za kola Herz moze da bude zanimljiv, sto kvalitetom izrade, sto kvalitetom zvuka. B&O, Bose, H&K(HARMAN KARDON Nije Hekler & Koch), Becker... to je sam vrh... Poredjenje stero i Hi-Fi sa onim ranije spomenutim...

Primer:

Kod mika u Libri, fabricka podesavanja fader 0 i balance 0 uz malo podesavanja boje zvuka daju tako dobar osecaj zvuka kao da ste u operi. Vidi se da se dosta radilo na projektovanju zvuka od strane majstora BOSE-a da dodatna podesavanja nisu ni potrebna. Inace kod nekih drugih automobila sa BOSE muzikom(A6) ima malo podesavanja sa faderima(prednja i zadja ) da bi se doslo do harmonije... ali kod MIKA nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ja :geek: da su neki ljudi koji se dobro razumeju u car hi-fi :rolleyes: ,i imaju uho za te stvari B) seli kod mene u kola,poslusali malo muzike :yes i da lipozitivne ocene kako to sve zvuci i kako je BOSE isprojektovao i napravio mjuzu :unworthy: za Lanciu :whistle:

Chela :welcome: je upravo to potvrdio svojim prethodnim postom :coffee: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha koji je ovo izbor....Prosto da te bude sramota da glasas. :rofl:

Svega par dobrih brendova,sve ostalo ziv trash...

Suvisno je glasati bez kraljeva muzike poput harman/kardon,focal,MTX Audio,pa cak im je i HERTZ blizu a niko ga nije ni pomenuo...stoga molim za ozbiljnos ako se pokrecu ovakve teme.

Mada je opet sasvim razumno da vecina ljudi nije ni cula za ove brendove,a kamoli imala privilegiju da ih slusa...Ali kao i u svim sverama tako i ovde trziste diktira,a ne oni koji se iole razumeju.

Samim tim je svakao Pioneer best bay za playere a JBL za zvucnike, jel su dostupni na trzistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava stvar je Harman-Kardon imam ga fabricki u Actrosu kompletan sistem radi bolje nego pionir koji sam ubacio u alfu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha koji je ovo izbor....Prosto da te bude sramota da glasas. :rofl:

Svega par dobrih brendova,sve ostalo ziv trash...

Suvisno je glasati bez kraljeva muzike poput harman/kardon,focal,MTX Audio,pa cak im je i HERTZ blizu a niko ga nije ni pomenuo...stoga molim za ozbiljnos ako se pokrecu ovakve teme.

Mada je opet sasvim razumno da vecina ljudi nije ni cula za ove brendove,a kamoli imala privilegiju da ih slusa...Ali kao i u svim sverama tako i ovde trziste diktira,a ne oni koji se iole razumeju.

Slazem se za Harman/Kardon, ali pogledaj nase trziste. Da li ima smisla da stavim neke brendove ciji je zvuk malo ljudi kod nas imalo prilike da cuje? Harman/Kardon je brend ciji kvalitet ne dovodim u pitanje, cak sam birao laptop koji ima njihove zvucnike.

Moli za ozbiljnost, slobodno, ali pogledaj ciljnu grupu i ponudu na trzistu ;) Sam si rekao da vecina nije cula za brendove koje si pomenuo i u pravu si. Sada mi reci, da li je ponuda brendova u skladu sa cenama automobila koje vozimo?

Naravno da trziste diktira u svim "sverama" :thumbup: Da su kompanije Harman/Kardon, Hertz, Focal i dr. pronasle ciljne grupe u nasoj zemlji, imale bi jaci marketing i nasle bi se na ovoj listi. Ako ti je zaista stalo da ih ubacim, ubacicu ih pa glasaj :)

Edited by BigBoi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha koji je ovo izbor....Prosto da te bude sramota da glasas. :rofl:

Svega par dobrih brendova,sve ostalo ziv trash...

Suvisno je glasati bez kraljeva muzike poput harman/kardon,focal,MTX Audio,pa cak im je i HERTZ blizu a niko ga nije ni pomenuo...stoga molim za ozbiljnos ako se pokrecu ovakve teme.

Mada je opet sasvim razumno da vecina ljudi nije ni cula za ove brendove,a kamoli imala privilegiju da ih slusa...Ali kao i u svim sverama tako i ovde trziste diktira,a ne oni koji se iole razumeju.

Samim tim je svakao Pioneer best bay za playere a JBL za zvucnike, jel su dostupni na trzistu.

Pogledaj malo bolje 3. post iznad....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Braćo audiofili ja sam glasao za plavu tačku ( Blaupunkt) - drugog kvalitetnog izbora nije bilo. Nije bilo Beckera, ni praistoriskog Grundiga, ni italijanskog Audiovox.a.

Medjutim koliko pratim problematiku dotične materije Harman Kardon, Bang & Olufsen i Bose "dele karte" u ovoj oblasti u prvoj ugradnji, a u "afteru" može bilo ko, al izgleda da je Alpina najjača... Uglavnom: nečuh bolju muziku od fabričke!! Pusto neznanje - možda grešim. (kažu da je Clarion izvrstan - imao sam ga u tristaku; ukrali ga lopovi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ BigBoi:

Hmmm,nije bitno da li imas garsonjeru ili vilu da bi u ustoj uzivao u kvalitetnom zvuku.Hocu reci ako cenis zvuk,pojurices ono sto te ispunjava.Isto tako ako pricamo o sportskim automobilima necemo izostavidti lambo i ferari zato sto nase trziste ima svega par primeraka...

@ chelic:

Pogledao,zato se nisam raspisao ;)

I jos jedna bitna stvar,kazu fabricka muzika izuva...bilo koja ozbiljnija firma koja planira da ozvuci odredjeni auto provede mnogo vremena na merenju same frekfencije automobila stoga i postizu fenomenalne rezultate.Zvuk je nauka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orion marka je nekad bila sasvim solidna ali danas je najjeftinija u klasi tako da ce ti to verovatno nesto reci o kvalitetu njihovih proizvoda.

Ja inace imam Alpine takav uredjaj koji ima i TV (imam ugradjen tuner), navigaciju, touch screen i kosta lepih 800 eura. Zato pretpostavljam da je taj Orion samo nasminkani pijacar za te pare jer ako uzmes samo malo bolji CD sa USB-om kostace toliko ako ne i vise.

Slika033.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...