Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija navigacije na telefone koji imaju GPS / mape

Recommended Posts

Nasao sam sta je problem, imam aplikaciju Clean Master, kad udjem da obrisem nepotrebne podatke, onda obrise i neki fajl od iGO navigacije :thumbdown:

 

Telefon je ZTE BLADE Q, android 4.2.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za trenutak si me istripovao... ja sam instalirao iGO pre neki dan, a posle toga i Clean Master, ali otkako sam instalirao Clean Master nisam uključivao iGO i odmah sam ga pokrenuo sad... i radi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da Clean Master i ostali cleaneri znaju da naprave zbrku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da share-ujem moj iGO MyWay ukoliko mislite da bi to nekom resilo problem.

Ne znam kakva je politika foruma, da li dozvoljava postovanje linkova za download ili ne, al u svakom slucaju mozete da se javite na private.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nekim tekst editorom otvoriš fajl sys.txt koji se nalazi u iGO folderu i obrišeš tačku-zarez ( ; ) ispred fullscreen=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E još kad bi rekao kako da smaknem onu ikonicu pored bocice sa pocetnog ekrana slika dva posta iznad)

:unworthy:

t.j. onu između bocice i izlaza iz aplikacije

Edited by sone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uđi u to i deštikliraj Online i Historical traffic.

EDIT: Edituj opet sys.txt fajl i nađi:

[tmc-http]

i podesi da bude

enabled=0

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi mogla pomoc...koristim navigaciju u telefonu IGO my way na sony xperia j (rez 450x854), i ok radi. Medjutim u navigacija nema mogucnost pronalaska mesta unosenjem GPS koordinata. Jel postoji neka koja to moze i ako bi mogao neki link za download. Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokusavao sam ali ne mogu da nadjem, koristim igo myway 8.4.3.179971, kod mene kad udjem u destination otvara mi find adress, find places, find on map, favorites i nema nigde more, ispod je history. Ni meni nema logike da ta opcija ne postoji ali ja ne mogu da je nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

MyWay iliti iGO8 je starija verzija. Već duže vrijeme aktuelan je iGO primo 2.4 . Ne znam koji telefon imaš ali nađi "poentu u mojoj tački" par poruka iznad i skini trenutno najnoviju verziju sa mapama. Ili mi se javi na PP.

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije MyWay starija, vec su dva razlicita tipa iGOa. U mom slucaju, MyWay je uvek bio bolji, Primo je znao da bude dosta sporiji.

Postoji dugmence "Lat & Long", tu unosis koordinate.
 

cxcb106405.jpg  cxcb106406.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Za Windows mobile i WinCE 4.2, 5.0, 6.0, 6.1, 6.5

Prvi iGO je bio 2006 karte za taj iGO se više ne prave R1 i R2 8.xxx

iGO my way 2008 i iGO8 je ista stvar i to je od verzije 8.3.xxx karte se obeležavaju R3 zadnja i poslednja verzija iGO8 8.3.5.193799 27th May 2011 

iGO Amigo je nešto pojednostavljena i unapređena verzija 8.4xxx od Prestigio navigacije iGO Amigo (Prestigio edition) v8.4.3.115042 

iGO Primo 1.0 počinje od verzije 8.5.xxx 

iGO Primo 1.2 Build 9.2.0.192885 May 20 2011 

iGO Primo 2.0 (9.6.5.221211) verija 2.2 nije oficijelna

iGO Primo 2.4 (9.6.13.263722) nova verzija

Svaka verzija je imala poboljšanje kao vizuelno tako i tehnički , više opcija dodato, glasovno navođenje jasnije i tečnije .

 

Za Android 

iGOMyWay v8.4.3.179971 

iGO Primo 2.0+"

vladcepesh (Rapid Serbia)

 

Elem u zadnje vrijeme koristim najviše Sygic navigaciju, pokrivenost mapa je kao i za iGO. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno vreme sam koristio Waze navigaciju - odlicna je, jako precizna i postoje sve moguce lokacije. Takodje je moguce preko nje prijaviti radove na putu ili patrolu, pa ostali koristnici Waze-a ce dobiti obavestenje o tome.

Jedini je problem sto zahteva internet konekciju (nema offline mape, vec ih ucitava online, ali ih chache-ira i cuva nakon prvog ucitavanja), a to otvara dva nova problema:
1) skup prenos podataka preko granice u romingu
2) losa pokrivenost signalom 3G signalom u Srbiji, pa van gradova moze da bude slab signal (ugl. GPRS i EDGE), pa samim tim i slabo ucitavanje mapa (ne bih da mi u nekoj vukojebini nestane signal :) )

Bilo kako bilo, odlicna stvarcica koja je jos uvek u razvoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle svih procitanih postova i dalje sam u zabludi, koja je mapa naj naj Srbija i koju verzuju Igo koristiti ?

 

Ja sam godinama koristio igo my way mislim da je verzija bila 6 koma nesto :-)

 

Hvala pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mape Srbije - TomTom i HERE u kombinaciji.

Program koji ti najviše odgovara, ja uvijek preferiram najnoviju verziju. Trenutno su Izraelci izbacili verziju od 16. juna 2014.  ( iGO Primo israel 9.6.29.404739 - [16.jun.2014])

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...