Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija navigacije na telefone koji imaju GPS / mape

Recommended Posts

meni prvi put nikako nije hteo da uhvati signal (nokia 5800), par dana pokusavao, pokrenem garmin i celo vreme pise "trazim satelite" jedan dan (kad sam krenuo s posla, sa banjice) upalim ga i tako on trazio, trazio sve negde do pocetka obilaznice i opet nikako da nadje, tu se ja iznerviram, samo ga zaklujcam na ono dugmence sa strane i ubacim u torbicu... kad sam stigao kuci, (oko 40ak minuta je proslo), ulazim u kuci a ona gospoja vice "izgubljen prijem satelita" :rolleyes: od tada 'vata signal u roku od minut :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prozoru tesko hvata. Kad podjes negde kolima stavi ga ili na tablu ili na drzac i ukljuci garmin... Vozi se neko vreme i morace da uhvati signel, nema greske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno je i moja Omnia prihvatila Garmin :thumbsup: i iznenadio sam se koliko brzo je uhvatila signal ovde na kraj sveta u Rakovici :rolleyes: 6 satelita po ovako oblacnom vremenu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Inastalirao mi je drug sto radi u servisu telefona tako da kapiram da je on sve podesio kako treba...pokusavao sam vise puta bio sam ga ostavio jedno celo vece na prozoru od terase ali nista nije uhvatio samo mi je pojeo bateriju do zadnje crte :(

Pa dobro, ti stvarno ne slusas! :wallbash:

Pokidana ti je antena od GPS-a kad su ti menjali masku :wallbash:

Antena je u obliku folije i zna se da uz original masku dolazi i antena, a oni su ti prelepljivali tj barem pokusali. Ne mozes ni da zamislis koliko je osetljivo, a to je najcesca greska kod N95 i N95 8GB, onaj koji je prepakovan, nece raditi GPS 101%...

Kad se budemo videli otvoricu ti tel i pokazacu ti, prsla je negde pri pocetku a jedva ces golim okom da vidis. Postoji varijanda da se napravi nova antena od posebne vrste zice i da se sprovede oko unutrasnjosti maske, ali je rizicno, postoji mogucnost da ti nikad ne proradi GPS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Docicu sutra na okupljanje imam neki dogovor sa Bokijem...

ako ne proradi nosim ga u zemun da mi gospoda lepo poprave posto je telefon jos u garanciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Ja ti rekoh jos onda da nosis na garanciju ali ti jok... Posto je u garanciji onda su verovatno zalili srafove, bolje da ti ne otvaram. Kako zelis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li na Garmin mobile XT radi glasovno upozorenje o prekoracenju brzine. Kod mene ne radi pa sam mislio da slucajno nesto nisam odradio kako treba. I kako da namestim da mi umesto strelice bude prikazano odredjeno vozilo. Sve sam uradio po uputstvu ( bar mislim da jesam) ali nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba da imas folder "vehicle" u onom fajlu zajedno sa uputstvom, treba samo da ga prekopiras na memorijsku karticu, kao sto pise u uputstvu.

onda, u garminu ides na "alati", zatim "postavke" zatim "karta" i tu imas opciju "vozila" gde biras sta ce da bude umesto strelice.

e sad, (ako si radio po mom uputstvu tj ako si skinuo fajlove koje sam ja postavio ovde u ovoj temi, postoji velika mogucnost da sam pogresno nazvao folder "vehicle"

udji na mem, kart. pa pogledaj kako ti se zove taj folder. ako se ne zove kao sto je gore navedeno, preimenuj ga i onda neces imati problema :)

to je to, ako bude jos negde zapelo, tu smo :)

i, da, ni kod mene nema to glasovno upozorenje za prekoracenje brzine. to ima u nDrive-u i mogu ti reci da smara... :) kad pa vozis ispod ogranicenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi skinuo sam mape evrope za garmin i kad sam hteo da ih ubacim pitalo me je da zamenim te mape s mojim SCG mapama sto nisam uradio nego sam moje sacuvao a snimio evropu.

Sad je problem sto SCG nema,a ne znam kako da ih stavim da zajedno rade.

Jel smem da ih rinejmujem ili mora ostati taj naziv koji je sada?

Ili nesto drugo treba da radim?

Hvala unapred :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas mapsource onda mozes vise mapa, bez toga ne! Ja imam gramsupp i gramsupp2 tako su ubacene dve mape, na jednoj je scg, a na drugoj slovenija, hrvatska, makedonija i BiH. A imas jednostavnu varijantu koja uvek pali... Sacuvaj mape u neki drugi folder. I kad ti koja zatreba ti je prekopiraj u garmin i koristi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.megaupload.com/?d=LWCVC24G da pripomognem...najnovija mapa scg route 2.4nt,izbacena juce-otkljucana!samo je ubacite u folder sa mapama...pozdrav

http://www.megaupload.com/?d=TP5X2MEF najnovija mapa adria route 3.20nt,otkljucana...

http://www.multiupload.com/WUIXAF3C5A spojena mapa scg 2.4nt+adria 3.20 nt u jednom fajlu-otkljucano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam problem sa gps signalom na symbian telefonu, koji sam resio na nacin tako sto sam pristupio servisnom meniu brzim pritiskanjem tastera slusalice: (crveno,zeleno,crveno,crveno,zeleno,crveno)service tests, gps, purge assistance data.

Nakon opisane radnje gps radi kao doxa. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima zivaca da mi pomogne oko Nokie E5?

Edited by tomerc

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi,sa ovim problematikom se nikada nisam susretao tako da bi mi svaka pomoc dobro dosla. Skoro sam uzeo android telefon pa reko ajde da ubacim i navigaciju. Lika koji prodaje telefone znam iz srednje skole pa mi je on ubacio tj. prebacio sa svog telefona. E,sada nisam je znao tu da ga pitam koje su mape i sta je tu jos vazno. Ono sto sam zakljucio juce i prekjuce koliko se bavim ovom tematikom je to da u Boru nema pola ulica,a naselje na 10km od Bora,gde imam vikendicu koje ima ok 2000 ljudi uopste i nema,a radi se o manjem turistickom mestu,Brestovacka banja koje se tu nalazi 30godina. Ima 10-ak ulica,8 zgrada,dosta kuca,dva manja hotela i restorana. Za nekoga iz velikog grada je to sigurno dosta malo ali ipak mislim da nije bas toliko malo da ga nema na mapi. E,sada da li je to do mape ili jednostavno se u tim mapama ne bave tako da kazem manje bitnim stvarima odnosno detaljima ja stvarno ne znam.

I jos nesto.

Podatke koje imam u ovoj navigaciju su:

-Rastojanje do cilja

-ukupno i preoslo vreme do cilja

-trenutna brzina

-i opominje me kada prekoracim brzinu.

Da li ti podaci zavise od necaga? Odnosno da li se nekom instalacijom necega moze dobiti jos nesto? Recimo max.brzina,srednja brzina i tako to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta te muci na tom tel?

Postupio sam po ovom uputstvu i kada sam pokrenu Garmin, pojavio se samo pocetni ekran i odmah nestao

http://rapidserbia.com/viewtopic.php?f=31&t=89301

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok :crybaby: Hvala! :)

Cekaj, cekaj, nije bas tako... Ja imam garmina i super sam se navikao na njega, funkcije su ok ima prosecnu brzinu, maksimalnu itd...

Pre neki dan sam uzeo neki htc i instalirao iGO, super radi, opominje na prekoracenje sto garmin recimo nema, ali nisam video da racuna prosecnu ili maksimalnu brzinu... Mape su izuzetno detaljne imas cak i spisak kamera u beogradu... Najnovija mapa Srbije je izasla pre par dana! Navigacija iGo je za svaku pohvalu, nisam provalio sve funkcije jer sam je pobao na svega petnestak min...

Evo linka gde mozete saznati sve vezano za iGo for android...

http://rapidserbia.com/viewtopic.php?f=31&t=189091&hilit=iGO

Sta te muci na tom tel?

Postupio sam po ovom uputstvu i kada sam pokrenu Garmin, pojavio se samo pocetni ekran i odmah nestao

http://rapidserbia.com/viewtopic.php?f=31&t=89301

Pogledaj moje uputstvo ovde na forumu i skini instalacije odavde, provereno radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...