Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija navigacije na telefone koji imaju GPS / mape

Recommended Posts

mislim oko 10-20 evra, zavisi od grada i servisa... urade ti istu stvar koju mozes sam uraditi za dz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj nemoj da te deru, nadjemo se jednom ja i ti na kafi, ponesem lap top i uradim ti to za dz! Ne daj pare lopovima koji izmisljaju sve i svasta a pritom se i ne potrude da ti stave novije verzije i novije mape!

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.sendspace.com/file/mwrpdx evo linka za SFRJ, sad cu da stavim i za SCG najnoviju...

Kole bilo bi dobro kad bi nekako pribavili tu tvoju mapu Evrope! :thumbsup:

Ne znam ima li kakve veze, ali ja sam uvek stavljao prvo mapu SCG, pa onda Preko nje SFRJ. Mape su detaljne skroz...

aj me molim te malo podseti... je l' je moram preimenovati, znam da imaju 3 naziva za karte GMAPPROM, GMAPSUPP, e sad jel treca ona basemap ili bese neki naziv koji sam zaboravio?

U sustini dal ovu da ubacim pod ovim nazivom GMAPSUP2, ili da je preimenujem u GMAPPROM? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nemoj da preimenujes, base map je osnovna bez nje ti garmine nece raditi, ta se uopste ne doradjuje i nije detaljna. Ti vec imas mapu neku u telfonu (ako si instalirao garmin vec) ne menjas naziv ni jednoj, prvo stavi ovu gmapsupp (ona je za scg), pa posle ubaci gmapsupp2 (to je sfrj, tj ostatak zemalja) Mepe se ne instaliraju vec se samo kopiraju u tel u folder garmin (znaci, copy, udjete u tel u folder garmin i u njega paste)

Share this post


Link to post
Share on other sites

terza mape odlicne, cak i ugrinovci detaljni do namanje ulice :) hvala mnogo :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.sendspace.com/file/j6pis8

@ Vuchina i ostali!

evo na linku iznad GarminMobileXT za symbian S60v3 i v5 (touch)

skini fajl, raspakuj ga, otvori "garmin" (text dokument), i samo prati to uputstvo. Provereno radi, instalirao sam sebi i jos na jedno 4-5 telefona. imas tamo i srpski, i vozila, ubacio sam i ove terzine mape koje su odlicne.... eto... znaci samo prati uputstvo i nema sanse da omanes.

ako nesto ne bude jasno, pitaj slobodno :)

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, imam problem, jer kada pokrenem setup za Garmin ne nalazi mi telefon, i ne mogu da ga instaliram. Zna li neko kako to da resim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad ukljucis usb u tel. na njemu izaberi "mass storage", drugo po redu odozgo... nema sanse da ga ne prepozna :)

proveri u "My computer" pojavice se ikonica kao kad ubacis obicni memory stick... remobavle disc (tako nekako)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bas nikako ne moze da se resi taj problem onda dizi sistem ponovo na racunaru....Ja sam imao takvih problema dok sam imao N95 8GB...Desavalo mi se da komp nekad telefon sam otkazi pa ponovo zakaci,a nekad i nije hteo da ga prepozna...Bilo trista cuda dok nisam digao sistem...

Inace instalirao sam Garmin....Sutra cu proveriti kako radi...

@Heroj:Hvala na uputstvu i linku :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalirao sam Garmin, ali ne znam kako da ukljucim Gps, posto mi prijavljuje da je iskljucen? Sta da izaberem kada pokrenem Garmin: "idi kupi" ili "probni rok"? Gde se nalaze podesavanja o kojima se govori u upustvu za ubacivanje kljuca, u samom Garminu, ili na nekom drugom mestu?

EDIT: Pod podesavanjima mislim na Card ID koji ja nikako ne mogu da nadjem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izaberi "probni rok"! Verovatno te zeza hrvatski :)

kad izaberes "probni rok" pojavice ti se lupa ispod koje pise "Kamo" i ispod toga slika karte a ispod nje pise "Vidi kartu"... desno od toga, znaci uz desnu stranu ekrana imas 3 ikonice male, okrugle, izaberi onu srednju, nacrtan kljuc na njoj. zatim izaberi prvu po redu, isto ima kljuc na njoj i ispod pise "postavke" (eng. settings). kad ti otvorim sledeci prozorcic gde pise "karta, sustav, izrada rute" i ostalo, ti klikni na malu desnu strelicu okrenutu ka dole, u donjem desnom cosku i tu imas plavu ikonicu ispod koje pise "info" (eng. about)! tu ti se nalazi taj famozni Card ID! I ja sam ga jedva nasao kad sam instalirao sebi... bilo mi doslo sve da batalim :):thumbsup:

to je to, ako bude jos nekakvih problema, tu smo :)

e, da, umalo da zaboravim, fabricki je namesteno da trazi gps uredjaj preko bt-a, kad zavrisis s odkljucavanjem, uradi sledece!

idi opet na alate (srednja okrugla ikonica, gore pomenuta), opet izaberi "postavke", zatim "sustav" i prva opcija ti je "udaljleni GPS" tu izabere integrisani, ili kako vec pise, mozda cak i Assisted GPS, i to je to... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je udaljeni poboljsani gps :) I cepaj samo... Vieces radi bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeh na kraju da zavrsim sve zahvaljujuci Xeроју, inace sam bio spremam da uzmem cekic i da ga razbijem... Imam jos jedno pitanje, kada kliknem na kartu, on mi izbacuje moju lokaciju negde gore u Engleskoj, Srbije nema na toj karti evrope, a za pretragu adresa mogu da biram Srbiju i bivsu Jugu. Da li tako treba da bude ili sam ja nesto zajebo? Jos jedno pitanje, kako da iskljucim da se ne povezuje na gprs prilikom paljenja Garmina?

Edited by Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, pa tu smo da se pomazemo :)

Pokazuje ti lokaciju u engleskoj zato sto se jos nikako nije povezao sa satelitom. To sutra upali, idi na "vidi kartu" i budi strpljiv, pise na vrhu ”trazim satelite”, meni je prvi put trebalo 10ak min da se poveze, tad ce ti pokazati pravu lokaciju na mapi, i slobodno zumiraj da bi imao bolji pregled omanjih ulica ( + zoom in) ( - zoom out).

Sto se tice gprs-a, idi opet na onaj kljucic u sredini, pa na ”postavke”, pa na onu ikonicu sunce/oblak, u desnom, donjem cosku, ”garmin online” (mislim da pise), iskljuci povezivanje...

Sto se tice zemalja u kojima mozes da trazis adrese, ubacio si mape Srbije i bivse juge (slovenija, hrvatska, bih i cg) tako da ti tu nema sta biti nejasno :-)

To ti je to, uzivaj!:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala batice, imas pivo, mnogo piva kad se budemo videli... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad budes trazio satelite, najbolje je da ga izneses negde napolje tel. I da ga stavis na nesto, tipa na tablu u auto ili nesto sto je fikxno, tako ce ti najbrze uhvatiti signal satelita. Kad god drzis telefon u ruci, on teze hvata satelit, jer koliko god ti mislio da tel miruje to nije tako. U autu na stalku recimo kad auto stoji, satelit ce uhvatiti za 10-15 sekundi. Jos jedna stvar koju treba da znas, ako recimo ugasis garmina i onda krenes opet da ga upalis na tom istom mestu ili u blizini mesta gde si ga ugasio (par ulica ili par km dalje) signal ce ti uhvatiti odmah. Ako ga recimo ugasis u Nisu, pa palis u Bgu trebace mu malo vise vremena. Opcija garmin online ti nije potreban preterano, uglavnom sluzi da vozacu daje podatke o stanju na putevima, guzvama, ako ima kakvih izmena na trasi, vremenu itd.

Pored ovih mapa sto sam stavio nasao sam i mapu Srbije, koja je novija, mislim 2.3 ili 2.4 verziju. Samo da je otkljucam, probam kod mene, pa ako je Ok, stavljam i nju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja resih da se zezam sa Garminom pa sam zapeo kod instalacije Mapsource 6.1.3.6. Desava se da na pocetku instalacije prijavljuje da nemam prethodnu verziju gde nakon toga prekida instalaciju. Inace ova verzija je naj starija koju sam uspeo da iskopam. Ima li ko ideju sta tu ne pajsuje. :question:

I druga stvar je da svaki put kada upalim garmin na fonu, prijavljuje mi da bt nije ukljucen iako je setovano da koristi ugradjeni gps. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa instaliranjem Garmin XT-a na Nokiu E72?

Na N95 8G mi je navigacija radila besprekorno, a na E72 nisam ni pokusavao da instaliram jer mom bratu nije radila kako treba, i rece mi da generalno Garmin nece dobro da radi na E72...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ gaggi - taj problem sa instalacijom Mapsource-a sam imao i ja, resenje je cudno i prosto. Instaliraj prvo Adria Route, i posle ce hteti bez problema da instalira Mapsource i stari i novi.

Mada sad mozes da skines vec otkljucane mape, tako da i ne moras da se cimas sa Mapsource-om

Edited by Zlox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...