Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija navigacije na telefone koji imaju GPS / mape

Recommended Posts

pa i meni radi normalno na verziji 5.0.060 ulazio sam kako je gore napisano i to je vec iskljuceno po default-u aj sad recite kako spreciti

Ok je čim imaš opciju za isključenje, isključiš ga i to je to. Problem je sa verzijama koje nisu imale tu opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki, nisam te razumeo sta pitas? E ovako, posto je meni opcija bila iskljucena, ne mogu da vam kazem razliku, trosi li ili ne! Da se ne bi mi ovde 100 puta baktali oko iste stvari, meni je sad ta obcija iskljucena kao i sto je od uvek bila, bateriju drzi oko 2 dana, veceras cu tu opciju ukljuciti, pa cu videti ima li razlike, odnosno trosi li ili ne, pa cu staviti zapazanja na forum! Moze tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma zajebavam se.sve je jasno trosi -udjes u podesavanja ubijes opciju i sve ok(ko ima opciju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vas zbunim sad sve :) Ja ukljucio opciju o kojoj smo raspravljali i rezultat isti! Baterija traje isto, a i ako se njeno trajanje skratilo to je mozda za nekih 20% sto naravno ne mogu da primetim, baterija mi traje od dan do tri, zavisnosti od potreba, tako da se sa ovom opcijom nista znacajno nije izmenilo ostalo je negde u ovom intervali, ostavicu je jos par dana upaljenu pa cu videti da li ce biti sta drugacije...

A sto se prijema signala satelita tice i tu potpuno isto, nista nije brze uhvatio signal sa ovom opcijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja za sve te fore, koristio sam 4 godine navigaciju na n95. Kod njega je ta fora da bude pod uglom od 45 stepeni, mada moze i malo odstupanja, signal hvata za svega par sekundi samo je bitno da tel bude u mirovanju na nekom drzacu itd. iz ruke je veomna tesko uhvatiti signal. Na n95 mogla je da radi navigacija jedino u vertikalnom polozaju, u suprotnom bi gubio signal ili dosta kasnio! Isto je i na n97, slika se lomi ako je tel horizonalno, odnosno u horizontalnom polozaju bi trebalo da je veci pregled ali ne moze slika da se ispuni na celom ekranu. U svakom slucaju sve sam sredio i radi extra. Ako kome treba pomoc oko instalacije neka mi se javi slobodno, sad sve znam :D

Treba pomoc naravno......dobio sam N 95 8GB, imam i cd sa Garmin Mobile XT 4.10.80 ali je uputstvo za Nokiu E 61, ne znam da li bi radilo na ovom mom.Treba li da kazem da nisam bas vican u instalaciji softvera, ali ako bi imao upustvo mislim da bi se snasao.Hvala unapred,Darko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je! Slobodno postupi po tom uputstvu ili mi possalji mail da tio posaljem uputstvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto je samo sto je naj novija verzija garmina 5.00.60 mislim da to ne treba da instaliras nego ubaci naj noviju verziju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras uzeh preko mts paketa Nokiu 5800 ali Navigator posto im je ona kao na nekoj akciji. Posto u sebi sadrzi Ovi mape sa predpostavljam mapama cele Evrope, interesuje me da li moze da radi a da se ne povezuje na gprs, ili moram da instaliram Garmin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dusan

Garmin ili nDrive, rade odlicno na 5800xm i mape srbije su odlicne i jako detaljne. Ovi mape mogu da rade bez gprs-a ali (koliko sam informisan) i koliko i sam vidim na svom telefonu, mapa Srbije im je bila zadnja rupa na svirali, tako, recimo, kroz BG imas ucrtane samo glavne puteve, tipa autoputa i par ovih magistrala... pricam o verziji 3.10 (ako se ne varam za ovo .10) :)

na nekom tamo forumu procitah da je prva verzija Ovi-a jako dobro pokrivala srbiju ali ove novije jok!

e sad nesto za mene...

'el ima neko link (moze na pp) za adria route 2.30, ja sam imao nju i ovu scg 1.90 ali je Garmnin bagovao zbog 2 mape za jednu zemlju pa sam ja izbrisao pogresnu (adriu) :) (bosanac)

valjalo bi da je u img formatu (jer ako se dobro secam (a davno je to bilo kad sam ih ubacivao u tel)) kad je u img formatu samo je prebacim na mc i to je to.. nema potrebe da je odkljucavam... el tako? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam i mapu scg 2.3 verziju i imam bosnu, hrvatsku, sloveniju, cg i srbiju. Sve zajedno rade. Ali ima preko 100 mb, pa ne znam kako to da ti dosavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam i mapu scg 2.3 verziju i imam bosnu, hrvatsku, sloveniju, cg i srbiju. Sve zajedno rade. Ali ima preko 100 mb, pa ne znam kako to da ti dosavim...

Tu mapu sam imao i ja, dosta je detaljna, dok mi drugar nije instalirao celu Europu 2.2 GB :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kakva je ta mapa cele Evrope? Koliko smo mi sadrzani u njoj i koliko su dealjni nasi prostori ukljucujuci i bivse republike?

Hvala za uputstvo, sad cu da pobam upload pa stavljam link...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam garmina 5.00.60, a aparat je nokia x6. Mnogo se brze povezuje sa satelitom nego na prethodnom telefonu (nokia 6220, a zaboravio sam koja je verzija garmina bila). Nego, mape koje imam su samo za Srbiju i Crnu Goru, ne bi bilo lose da mi se instalira i SFRJ, mozda i EU. Moze li neko da mi posalje uputstva kako da ubacim i gde da nadjem nove mape? Ne bi bilo lose i ako bi ubacio srpski glas...

kursk@list.ru

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.sendspace.com/file/f4v22n evo ti link za srpki, a za mape se strpi, i ja cekam :)

napravi novi folder, nazovi ga "voice", u njega ubaci ovaj fajl i prebaci ga u garminov folder na memorijskoj kartici :) to je sve :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.sendspace.com/file/mwrpdx evo linka za SFRJ, sad cu da stavim i za SCG najnoviju...

Kole bilo bi dobro kad bi nekako pribavili tu tvoju mapu Evrope! :thumbsup:

Ne znam ima li kakve veze, ali ja sam uvek stavljao prvo mapu SCG, pa onda Preko nje SFRJ. Mape su detaljne skroz...

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta mapa Evrope koju imas ima li nes ili je samo zapadna Evropa na njoj? Pitam da znam moze li se samo prekopirati pa da rade i nase mape ili moram preko map source?

http://www.sendspace.com/file/hh20f4 Evo i najnovije SCG

Stavio sam i neke programe, dodatke za ekran, vozila, glasove... Ako treba nekome jos sta nek mi javi pa cu postaviti na forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj sin ima Nokiu 3310,jel more tu ta navgacija :D

Salu na stranu...

Pre dva dana sam kupio Nokiu N97 mini,pa ako neko moze da mi posalje uputsvo,link za garmin i mape...

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...