Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija navigacije na telefone koji imaju GPS / mape

Recommended Posts

Probao HERE, moze u nekoj buducnosti, ulice ima brojevi ne.

 

Odmah ukucaš i broj koji želiš u konkretnoj ulici, nema posebno polje za broj.

Evo primer kako menja destinaciju zavisno od traženog broja u istoj ulici:

 

Screenshot_2015_08_15_16_49_16.png  Screenshot_2015_08_15_16_50_23.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti sad već imaš foru na Androidu da downloaduješ mape za offline korišćenje.

 

NIsam znao, a nije bilo poslednji put kada sam efektivno koristio Android :)

To je odlična stvar jer su po meni Google Maps ubedljivo najkvalitetnije mape. Valjda će uskoro i za iOS da izađe, mada i Here savim zadovoljava moje potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidi šta kaže:

 

Note: The biggest size for an offline map is 50km x 50km. If you try to save an area bigger than that, you'll be asked to zoom in to a smaller area.

 

Jedino kada sledeći put krenem u Grčku da stajem 4-5 puta da skinem novu mapu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo još da nađem negde wi-fi u prolazu :D

 

Ali planiram da uzmem onaj 4g wi-fi ruter pa i to da rešim, baš znači na putovanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Probao HERE, moze u nekoj buducnosti, ulice ima brojevi ne.

 

Odmah ukucaš i broj koji želiš u konkretnoj ulici, nema posebno polje za broj.

Evo primer kako menja destinaciju zavisno od traženog broja u istoj ulici:

 

Screenshot_2015_08_15_16_49_16.png  Screenshot_2015_08_15_16_50_23.png

 

Šta ćeš ti u 62. bloku?  :D

 

A ovo 'oće, al' zamalo... Nema prolaza ovde kako je prikazano  :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google Maps napokon donosi offline navigaciju i karte

 
Google Maps je svoj prvi offline način rada dobio još 2011. godine, no to se odnosilo tek na odabrane segmente i područja. Istinska offline navigacija i pretraživanje je bilo nemoguće - sve do danas. Sada je moguće učitati gradove, područja ili čitave države te koristiti pretraživanje i turn-by-turn navigaciju bez potrebe za pristupom internetu. U prednostima noviteta će prvo uživati vlasnici Android uređaja, jer je nadogradnja dostupna već sada. iOS verzija je planirana no Google nije objavio točan datum izlaska. Google navodi kako korisnici mogu očekivati još više offline mogućnosti s vremenom - kako bi u trenucima bez pristupa internetu navigacija bila što potpunija. 
''Oko 60 posto svijeta je danas bez pristupa internetu, a čak i ondje gdje postoji - može biti problematičan. To je veliki problem, posebno za one kojima je potrebna navigacija kako bi istraživali svijet oko sebe, stoga Google Maps sada čini sve kako bi se i bez pristupa internetu moglo snaći u prostoru'', stoji na blogu. 
 

giphy.gif

 
Korisnici mogu učitati pozamašne karte i područja kada su na Wi-Fi povezivosti (što je zadana opcija) i računati na to da će Maps kasnije u slučaju gubitka mobilne mreže bez problema automatski početi raditi u offline režimu rada. Kada servis prepozna da se pristup internetu vratio, korisnik će opet imati pregled stanja prometa na cestama uživo. 
 
preuzeto sa - Tportal.hr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ce biti super.Google ima najvise podataka i informacija.Nisam imao vremena da probam kako radi,ali drug mi kaze da je sve ok.Fora je sto ne moze cela Srbija da se skine vec deo po deo(area) i dobra stvar je sto se svaka skinuta mapa sama radi update na 30 dana.


Da ih konkurencija nije stisla(Here) ne bi jos ovu opciju omogucili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi, BMW i Daimler kupili Nokijine karte HERE

 

vw%20here.jpg

 
Početkom avgusta Audi, BMW i Daimler su objavili da će od Nokije kupiti kartografski servis HERE, a sada je potvrđeno da je ovaj nemački trio finalizovao posao. Novi vlasnici nameravaju da HERE ostave kao nezavisnu firmu bez uplitanja u svakodnevno poslovanje, jasno razlikujući svoju ulogu vlasnika, investitora i korisnika usluge. Štaviše, otvoreni su za ulazak novih investitora i strateških partnera koji bi pomogli daljnjem razvoju ovog servisa. Ako vam se saradnja ova tri proizvođača učinila neobičnom, a kako i ne bi kada je reč o najvećim konkurentima, na umu morate imati budućnost auto industrije, odnosno autonomno upravljanje. Upravo je to najveći razlog ove saradnje jer sva tri proizvođača shvataju važnost ovog servisa za razvoj i prihvatanje te tehnologije. Trenutno oko 2 miliona Audijevih, BMW-ovih i Mercedesovih vozila koristi HERE, a ta brojka će uskoro značajno narasti. Recimo i da HERE širom sveta zapošljava oko 6.500 radnika i da mu baza podataka svakodnevno rapidno raste što će doprineti razvoju naprednijih sistema pomoći vozaču i na kraju razvoju u potpunosti autonomnih vozila. Podaci o samoj prodaji nisu poznati, ali pretpostavlja se da je nemačka trojka za HERE morala da izdvoji oko 3 milijarde dolara.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima tko voljan da mi posalje neku noviju  komplet verziju iGO da osvezim navigaciju staru 15 godina koju cu pokloniti. Prestao sam se bakcati sa tim pre 6 godina, tako da mi je sve od 2009 godine na njoj. 

Moze i na PP.

HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da osvezimo temu. HERE maps su sklonjeni sa Store za win 10, a do kraj Juna isti nece vise raditi na ovu platformu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Here maps i here drive nikada nisu mogle na win 10. Umesto njih je objedinjena aplikacija koja se prosto zove Mape ili Maps. Koristi navteq/here mape i objedinjuje obe aplikacije. Najveći plus je odabir maršruta između više ponuđenih, a minus što informacije o putu prekriju veći deo ekrana, pa mapa zna da bude nepregledna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da su mogle, jos uvek mogu. Ja imam i dalje here maps i here drive na win10, ali ce verovatno uslediti neki update koji ce reci "sajonara, bilo nam je lepo, vidimo se na androidu :)"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Lumiu 550 od januara ove godine, nikad nisam mogao da instaliram Here Drive i Here maps... Cak i kad sam ih pronasao na prodavnici, nije dozvvoljavao instalaciju... Umesto te dve dobio sam aplikaciju Windows maps ili mape, koja, kao sto sam vec rekao, predstavlja spoj te dve aplikacije. Kad se otvori na mapama pise c. Here maps c. Microsoft. Slicna aplikacija se moze instalirati na racunar uz Win 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ce biti da je do toga sto sam ja Here aplikacije imao na 8.1 i nakon update OS-a na 10ku, zadrzao ih je sistem.

Zena ima 550, takodje ne mogu da instaliram.

U svakom slucaju, Maps aplikacija koristi here mape. Ona je postojala i ranije, HERE je nokijin legat pa su stavljali aplikacije na telefone, dok je Maps uvek dolazio uz OS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umrla nam ova tema, ili su svi kupili navigacije pa niko vise ne instalira na telefon :)

Elem, ako neko vidi uopste, instalirao sam igo, rezolucija mog telefona, ali kad je pokrenem bude onako samo na trecini ekrana... kako da ispravim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim maps.me i mogu vam reci da je izuzetno popularna medju taksistima zbog izuzetno detaljnog prikaza zgrada s brojevima, kao i precizne rute kako do njih doci. Ko je bilo kad recimo morao da trazi neku adresu na Novom Beogradu znace ovo da ceni. U odnosu na Here imam bolje i preciznije pronalazenje adresa u BG i NS, dok mi je u nekim manjim mestima Here bolje radila posao.
Skidanje na Android ide normalno i besplatno sa Google play.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...