Jump to content
FAS Goran
Punto Abarth

Fiat Punto - razlika u nivoima opreme

Recommended Posts

prvo pitanje, ima li puntica koji imaju onaj plasticni ulozak za zadnje blatobrane, kao i za prednje?

drugo pitanje, ima li razlike u sporting i hgt enterijeru? Cini mi se da sporting nema zadnje naslone za glavu, i nema onu mrezu u vratima kod zvucnika.

mozda bi mogli napraviti dedicated temu samo za ptanja u vezi opreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnjih podkrila nema,a za ostale detalje valjda ce neki ponosni vlasnik da napise koju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji i HGT bez zadnjih naslona za glavu i bez te mrezice na vratima... Takodje znam da postoji Sporting sa zadnjim naslonima za glavu ;o)

Ma ko njih po'vata sa opemama svaka mu cast... Verovatno se i razlikuju od trzista do trzista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kupujes nov auto biras sta ces od opreme.Ja npr. nemam pragove.Valjda ih prvi vlasnik nije hteo...Ali ima i stvari koje su standardne za te modele...Izgled volana,sedista,zvucnici,vufer,navigacija,er begovi...A verovatno i trziste ima veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj sporting ima naslone za glavu pozadi, kao i mrezice.

Ono sto sam primjetio da ga razlikuje od hgt-a (osim motora, naravno) je:

1. Retrovizori-pomjeranje na struju (kod mene su manualni)

2. ASR ili kako se vec zove ono protiv proklizavanja , ne znam ni ima li svaki hgt to

3. tockovi 15" (ima sportinga sa 15" ali kod mene su 14")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima svima.

Evo da krenem ja sa (p)opisom opreme:

Punto mk2a

Paketi opreme su bili: DS, SX EL, ELX, HLX, Sporting/HGT. Posto se desava da je sve izmesano, i da ni jedan od paketa ne znaci striktno to i to, pokusacu da pobrojim svu standardnu i dodatnu opremu voljenog nam modela :D (za sad, samo trovratni)

Exterijer.

P1010089.JPG

Ovo je sporting spoljasnji paket, podrazumeva 14" ili 15" alu felne, sporting pragove i zadnji spojler (kacketic).

Takodje, tu su i farovi sa integrisanim svetlima za maglu, sto klot i modeli do neke vise opremljenosti nemaju...

wYhii.jpg

wYjNr.jpg

Ovo je Abarth paket opreme, mogao je da se dokupi za bilo koju verziju Punta, medjutim, najcesce je isao sa 1.8 motorom, popularnim HGT-om.

Uz kompletno drugaciji prednji i zadnji branik, pragove i spojler, da ne zaboravimo i Abarth 15" felne, ovaj paket exterijera se znacajno razlikovao od svakog drugog Punta. Tu je i elektropokretni siber, koji nije mogao dodatno da se kupi i dogradi, vec samo poruci u novokupljenom (narucenom modelu).

1j2taJ.jpg

Abarth kit je za UK trziste podrazumevao i svojevrsne folije preko prednjih farova, sa malim Abarth bedzom na spoljasnoj ivici fara.

Skoro pa sam totalno siguran da fabricki, u bilo kojoj verziji, Punto mk2 nije izlazio sa retrovizorima u boji karoserije, vec samo crna plastika.

Pored 15" Abarth i 14" i 15" "sporting/HGT" alu felni, ugradivale su se i tzv

HLX alu felne:

10XNBS.jpg

Po nekom mom iskustvu i primecivanju, cesce su na 5ovratnim verzija, nego na 3porte.

Takodje, tu su i 13" (samo pocetak proizvodnje i samo klot modeli) i 14" celicne felne, sa nekoliko vrsti ratkapa, time se, za sad - necemo teretiti.

Mislim da ovim zavrsavamo pricu oko exterijera na Puntu mk2.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Skoro pa sam totalno siguran da fabricki, u bilo kojoj verziji, Punto mk2 nije izlazio sa retrovizorima u boji karoserije, vec samo crna plastika.

mk2 Dynamic oprema ima retrovizore u boji koliko znam, inace ima i nobody oprema sa koznim sedistima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...moguce, zato i rekog da sam skoro pa siguran. O enterijeru kad budem mogao, (u pravu si za kozu i naziv paketa)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žabari su ciganovići što se tiče opreme, u smislu da to što piše ne mora da bude isto na dva Punta... Mislim da cemo tako na ovu temu da se raspisemo :), moj skromni doprinos - Punto za Svedsko trziste sa prskalicama za farove... Ovo nisam video u Srbiji nijedan da ima...

_cna9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,ja mislim da je oprema na fiatu sarena iz jednog jedinog razloga.Nema svetla u podrumu,a kad iznese gore deo i vidi da je pogresan,ko ce sad da se vraca.... :blink::dry::whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala Coo, zaboravio sam na prskalice, i da pomenem da su klot modeli bili sa nefarbanim branicima. Ako neko primeti jos stosta, nek doda.

Puntici koji su imali prskalice su imali i znacajno veci spremnik tecnosti za pranje vetrobranskog stakla (u ovom slucaju i farova). U standard staje 2l, u varijante sa peracima farova 4,5l.

Bokija i ostali: nemojte se ljutiti ako vas zamolim da ne offujete u ovoj (i ostalim tehnickim temama). Bez off-a i sale bi forum bio dosadan, ali imajmo granicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"i da pomenem da su klot modeli bili sa nefarbanim branicima"

Ovo je diskutabilno jako. 5v van modeli postoje sa fabricki nefarbanim crnim branicima, ali imaju klimu, podizace, maglenke...sve je to jako sarenoliko da bi moglo da se definise 100% tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi nema pravila.

Moj sporting ima naslone pozadi za glavu, ortakov nema, moj ima 4 vazdušna jastuka, njegov 1 u volanu, moj nema klimu njegov ima...ma silne šarenolije šta vam je, nema tu neko pravilo

Sem možda neke egzibicije tipa električni retrovizori, to ne znam da ima neki sporting, ali opet ja nisam seo u više od 5 komada u životu pa da bi tvrdio nešto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"i da pomenem da su klot modeli bili sa nefarbanim branicima"

Ovo je diskutabilno jako. 5v van modeli postoje sa fabricki nefarbanim crnim branicima, ali imaju klimu, podizace, maglenke...sve je to jako sarenoliko da bi moglo da se definise 100% tacno.

poceo sam sa 3porte modelom... Gore lepo pise da ne pisemo za sad o 5porte...

Nije poenta imenovati svaku opremu i sta je u nju upadalo, nego (uz slike) pobrojati sta je sve bilo u okviru opreme kao takve. Za neke stvari ljudi ni ne znaju, tipa koze, sibera i tsl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno je jedino da kod fiata ne postoje pravila!

Moj van ima klimu, 2 airbag-a, maglenke, abs, instalacije i nosace za zvucnike i antenu, a nema na primer elektro podizace, podesavanje volana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enterijer:

Komandna tabla: Postojale su dve verzije, obicna i sporting/HGT.

1gQsA9.jpg

"Obicni" enterijer u dve boje, crni gornji deo, i sivkast donji, dakle, duo ton. Klot modeli nisu imali regulisanje protoka vazduha kroz centralni otvor ventilacije.

Sporting/HGT je bila totalno crna:

1gWXEA.jpg

Meni licno efektnija i i lepsa je prva verzija, naravno u boljoj izvedbi.

1BF9CA.jpg

Abarth enterijer na slici iznad. Od sporting/HGT verzije se razlikuje u nekoliko detalja:

Volan sa plavim unutrasnjim delom, ABARTH ugravirano na donjem delu srednjeg paoka.

1DCEr9.jpg

Abarth rucica menjaca i rucne kocnice. Abarth navlake paupucica. Abarth patosnice. Abarth natpis na unutrasnjoj strani praga.

1DCfuJ.jpg

Instrument tabla: Nekoliko verzija. Pocevsi od jetinijih ka skupljim:

Najjeftinija, samo velik brzinomer, i kolicina goriva, bez temp. rashladne tecnosti, i bez obrtomera:

1BNqWr.jpg

Sledeca po ceni: obrnomer levo, briznomer desno, temp. rashladne tecnosti gore levo, kolicina goriva gore desno.

1j12nA.jpg

Sporting/HGT: sve isto kao i srednji nivo, izuzev drugacije dizajnirane podloge na instrumentima. Mislim da ima indikaciju otvorenosti vrata.

Centralna konzola: Takodje nekoliko verzija, prvenstveno zavisno od toga kakav elektro paket ima automobil.

nastavice se...

e da, juce sam video mk2 petovratnog sa peracima farova, teget metalik, crni branici. Nisam stigao da vidim registraciju, vec je bio u retrovizoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidjaju mi se one lajsne za pragove, zanimljiv detalj.

A jel onaj tapacir ili mozda bolje da kazem tepih u gepeku kod svih puntica onako budjav, odnosno bez podloge ispod. Jel na ovim malo boljim verzijama to bolje odradjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoje verzije koje imaju svojevrsnu zvucno/toplotnu izolaciju, od neke reciklirane prasine. Znaci, ispod onog tepisona tankog. Medjutim, to sam video samo na mk2.b

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jednu stvar smo zaboravili sto se tice exterijera: fabricki predvidjene rupe za krovni nosac. To je bas retkost.

idemo dalje sa enterijerom:

x6lv0.jpg

centralna konzola zastave 10, jednaka kao i na Punticima koji su imali podizace i maglenke. Slika fino ilustruje gore pomenuti nedostatak podesavanja protoka na centralnom otvoru ventilacije u klot fiatima.

1DSGE0.jpg

centralna konzola ne nesto bolje opremljenim verzijama, meni najbolja varijanta, jer se zadrzavaju mesta za flasicu/konzervu, a plastika lepo ide oko celog sredisnjeg grebena (menjaca i rucne).

1jk7Er.jpg

ovo je najskuplja verzija centralne konzole, sa njom je isao CD changer, prilicno je drugacijeg layouta od ostalih. Ima i onu fancy pixlicu kojoj se kvari mehanizam :)

E, ovim dolazimo do muzike...

ako preskocimo verziju bez muzike, radio uredjaji koji su se ugradjivali u mk2a su:

radio kasetofon:

1DXlYS.jpg

CD radio:

1DXSoJ.jpg

navigacija:

1jmCNr.jpg

Za kasetofon ne znam, ali CD radio i navigacija su imali mogucnost povezivanja mobilnog, i handsfree telefoniranja.

Zvucnici: bilo je kojekakvih kombinacija, pomenimo samo najbolju:

9 zvucnika. Provereno 9. Exotika, ali 9. :D

Dakle, 16.5 cm u vratima i visoki kod retrovizora, + 2 visoka ispod soferke na tabli. Dve 10-ke sa strane zadnje police + aktivni sub u gepeku.

Slika sub-a u gepeku:

1E9RxA.jpg

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu poenta kategorije, vec sta su sve imali Puntici iz fabrike i sta moze da se pretaba sa jednog na drugi, bez puno mudrarije.

Recimo chikavilli-jev Punto je imao onu klot tablu, sad ima ovu srednju sa obrtomerom. Lepa i korisna investicija, a cisti plug&play.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...