Jump to content
FAS Goran
Punto Abarth

Fiat Punto - razlika u nivoima opreme

Recommended Posts

Pozdrav, zanima me da li Punto Sporting osim unutrasnje i spoljasnje opreme ima jos perfomansi oko motora tipa sportski izduv, sportske opruge...?  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je pisano u ranijim postovima,al nema veze. punto sporting (mk2a) se razlikuje od obicnog prvenstveno po menjacu sa 6 brzina (za benzince), dizeli imaju vise konja 80 obicni-86 sporting,polu kadice i trokraki volan i instrument tabla,e sad postoji takozvani active sport koji ima sve pomenuto ali nema kozni volan,pragove i kacket i ima 14" felne,dok "pravi" sporting ima sve to i 15" felne,kozni volan,vesanje je tvrdje od standardnog punta i imaju gasne amorte (mislim da obicni imaju uljane fabricke),sto se tice izduva kod mene ima samo napred kat i pozadi lonac izmedju je cevka i naravno ima bolje ubrzanje od obicnog punta,nadam se da sam pomogao :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kod mene je neka cudna mesavina Sporting-Hlx JTD.

Uglavnom ima : 63kw, bord, km sat sa obrtomerom, klimu, abs, sity servo, 6 airbeg-a, fabricki cd blaupunkt sa 6 zvucnika i wufer 100w, el podizace stakala , el retrovizore sa grejacima, centralnu, maglenke, kod kljuc, volan i vozacevo sediste podesivi po visini, naslone za glavu pozadi, alu felne 15 sporting, pragovi i kacket ( montirani naknadno ) ali nem trokraki volan i kadice .

Sve u svemu zadovoljavajuce .

A amortizere niti sam gledao niti se razumem .Kako da znam ( po cemu da prepoznam ) jesu li gasni ili uljani ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je pisano u ranijim postovima,al nema veze. punto sporting (mk2a) se razlikuje od obicnog prvenstveno po menjacu sa 6 brzina (za benzince), dizeli imaju vise konja 80 obicni-86 sporting,polu kadice i trokraki volan i instrument tabla,e sad postoji takozvani active sport koji ima sve pomenuto ali nema kozni volan,pragove i kacket i ima 14" felne,dok "pravi" sporting ima sve to i 15" felne,kozni volan,vesanje je tvrdje od standardnog punta i imaju gasne amorte (mislim da obicni imaju uljane fabricke),sto se tice izduva kod mene ima samo napred kat i pozadi lonac izmedju je cevka i naravno ima bolje ubrzanje od obicnog punta,nadam se da sam pomogao :)

Rekao si sve sto me je zanimalo, hvala druze :)

Sta preporucujete, dizel ili benzinac?

Edited by g0ran

Share this post


Link to post
Share on other sites

86ks imaju i HLX modeli sa JTD motorom.

Sto se tice sportinga, mislim da se bolje pokazao jtd od 1.2 16v. 8v je druga prica, al njega nema medju sporting modelima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf ne i ovde benzin vs dizel :-D salim se:-D ja sam bio skeptican oko dizela pa sam uzeo benzinca,manje stvari ima da se pokvare i sve su bitno jeftinije od dizela,sad sve zavisi sta volis i koliko prelazis godisnje.

@punto mk2 jtd le: tvoj je pravljen sporing od hlx-a :-) a sto se tice amorta...ne bih znao pouzdano da ti kazem jer ne znam dal su ti.jos uvek na.kolima fabricki ili su menjani i sa cime su menjani,mada kyb sad svuda stavlja gasne kao zamenske za fabricke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, interesuje me kako da znam da li mi auto ima ASR ili ESP i da li punto uopste ima sa tim sistemima.Moj je u SX opremi radjen za Nemacko trziste ali ne vidim ni jednu lampicu koja mi ukazuje da imam takav sistem na autu.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema prekidac na kojem pise ASR ni lampica na tabli onda nemas.Sto se tice ESP-a treba da ima lampice na tabli.

Ne vozim Punta,javice se valjda neki vlasnik Punta :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas...sx to nema, a kao sto smo pricali pre neki dan kod mene u temi- na puntu mk2 se to sve naziva TCS.

Tako da ukoliko nemas to TCS (traction control system) dugme na plastici ispod rucne kocnice - nemas nista od tih sistema.
 

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisno od opreme, HLX imaju sigurno, za ostale ne znam, mozda Sporting i oni sa GO opremom. Kod zabara se nista ne zna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas ovaj taster skroz desno onda imas prednje maglenke.

 

fiat_punto_19_jtd_2003_g_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam,nisam bas toliko lud da ne znam dal imam,nego me interesovalo dal su u faru integriusane,pošto nisam video punta sa mgalenkama u braniku.Imam samo prekidač za zadnje.

 

Znači treba mi far koji ima uložak za maglenku,instalacija ako nije razvedena i prekidač.E sad meni je krajnje desno mesto za prekidač prazno.

 

Znači u teoriji treba mi prekidač za prednje maglenke,da se razvede instalacija ako je nama fabrički i far ako moj nema uložak za tu sijalicu?

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam,nisam bas toliko lud da ne znam dal imam,nego me interesovalo dal su u faru integriusane,pošto nisam video punta sa mgalenkama u braniku.Imam samo prekidač za zadnje.

 

Znači treba mi far koji ima uložak za maglenku,instalacija ako nije razvedena i prekidač.E sad meni je krajnje desno mesto za prekidač prazno.

 

Znači u teoriji treba mi prekidač za prednje maglenke,da se razvede instalacija ako je nama fabrički i far ako moj nema uložak za tu sijalicu?

Moguce je naknadno ugraditi maglenke na Puntu. To je radio kolega Becejski skoro, kupio 2 sociva sa sijalicama i ugradio maglenke naknadno. Pusti mu PM ako te bas zanima ceo proces oko ugradnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG Ne mora da znaci, moj HLX ima isto samo vozačev Airbag i nema ABS ali je takva serija verovatno bila, kolega @milan-jtd u svom HLX-u takodje ima neku slicnu opremu kao i ja.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...