Jump to content
FAS Goran
Punto Abarth

Fiat Punto - razlika u nivoima opreme

Recommended Posts

Kod nas je sve moguće. Ne brini mnogo za to, niko nije (valjda toliko) lud da skida klimu sa kola i prodaje, verovatno ni serijski nije bila u opremi :)

A i sve zavisi od tržišta. Ima moj teča Reno Thalia, kupljen u inostranstvu i imao je opciju da bira opremu, auto ima svetla za maglu, servo, podizače prozora, neku fabričku muziku i nema klimu, tako da nema razloga za brigu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda klima samo nije u funkciji, drugar jos pre mene kupio van kao moj ali 2001 i imao je klimu, samo sto nije funkcionisala i on nikad nije namestio da radi klima

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne bas nema klimu..moguce da je taj neko davno kada ga je kupovao izabrao opciju bez klime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima svima.

Evo da krenem ja sa (p)opisom opreme:

Punto mk2a

Paketi opreme su bili: DS, SX EL, ELX, HLX, Sporting/HGT. Posto se desava da je sve izmesano, i da ni jedan od paketa ne znaci striktno to i to, pokusacu da pobrojim svu standardnu i dodatnu opremu voljenog nam modela biggrin.gif (za sad, samo trovratni)

Exterijer.

P1010089.JPG

Ovo je sporting spoljasnji paket, podrazumeva 14" ili 15" alu felne, sporting pragove i zadnji spojler (kacketic).

Takodje, tu su i farovi sa integrisanim svetlima za maglu, sto klot i modeli do neke vise opremljenosti nemaju...

wYhii.jpg

wYjNr.jpg

Ovo je Abarth paket opreme, mogao je da se dokupi za bilo koju verziju Punta, medjutim, najcesce je isao sa 1.8 motorom, popularnim HGT-om.

Uz kompletno drugaciji prednji i zadnji branik, pragove i spojler, da ne zaboravimo i Abarth 15" felne, ovaj paket exterijera se znacajno razlikovao od svakog drugog Punta. Tu je i elektropokretni siber, koji nije mogao dodatno da se kupi i dogradi, vec samo poruci u novokupljenom (narucenom modelu).

1j2taJ.jpg

Abarth kit je za UK trziste podrazumevao i svojevrsne folije preko prednjih farova, sa malim Abarth bedzom na spoljasnoj ivici fara.

Skoro pa sam totalno siguran da fabricki, u bilo kojoj verziji, Punto mk2 nije izlazio sa retrovizorima u boji karoserije, vec samo crna plastika.

Pored 15" Abarth i 14" i 15" "sporting/HGT" alu felni, ugradivale su se i tzv

HLX alu felne:

10XNBS.jpg

Po nekom mom iskustvu i primecivanju, cesce su na 5ovratnim verzija, nego na 3porte.

Takodje, tu su i 13" (samo pocetak proizvodnje i samo klot modeli) i 14" celicne felne, sa nekoliko vrsti ratkapa, time se, za sad - necemo teretiti.

Mislim da ovim zavrsavamo pricu oko exterijera na Puntu mk2.

Zaboravio si opremu GO koja je isla na Punto II, sa 8 ili 16 ventila, a podrazumevala je Sporting enterijer, ali sa crno - sivim enterijerom (kod Sportinga je bio crno - plavi), bez klime i maglenki inegrisanih u farovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na mojoj Djunti imam valjda Emotion opremu, tako se vodio i na par mesta sam cuo da je to nivo opreme...

Fabricke 15 felne, automatsku klimu, radio cd +charger, hill holder esp asr abs, nemam siber, a voleo bi i nemam tempomat a to mi i ne treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja emotion je u stvari hgt bez tempomata koliko ja znam :laughing: Ja sam se oduševio kada sam video tu novu Emotion opremu koja ide u 1.9mjt, stvarno su ga opremili vrhunski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok, i ja sam svoj auto prepoznao jedino u hgt-u, al on ima npr diskove pozadi, pragove branike druge.....moj mu spolja dodje klasika, samo sto nosi 15ice fabricki zvog diskova vecih,

a iznutra smo vec egal ja i hgt, ali meni fali MF volan, vidjao sam kod nekih i taj tempomat..........

Ali ja sam prezadovoljan mojoj Djuntom, sve ima ni viska ni manjka po meni.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si ti kupio nova kola u salonu?

Edited by neshaoct
prebačeno, split Topic od ovog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na tebe? Pitam zbog felni jel si doplacivao za alufelne ili su stizale sa kolima posto znam da fiat ne daje bas nista dzabe nego mora da se doplati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze sa ovlascenim servisom,sto je cena 31 e...,tako da nemojte bacati prasinu u oci ljudima da beze od ovlascenih servisa :thumbup: .

One felne jako lepo izgeldaju,imalo je puntica bas mk2b sa tim felnama,cak i na nekim reklama,lepe su :) ,ali lepe su zaista i dezentove,ja imam isto dezent na autu,ali drugi model sa metl gan bojom,jedini problem tih dezent felni jeste ako ih oparas puca farba :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre moj puntac je polovnjak 2004 godiste, a ja ga uzeo u julu ove godine. Isao je fabricki sa tim felnama u toj opremi to znam sigurno, znam da mi je hill holder doplacen jer se to pri kupovini novog doplacuje, a ostalo na njemu je koliko ja znam sve fabrikana za Emotion opremu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio nova kola i felne su se doplacivale bilo da je Dynamic ili Emotion oprema. Ova felna

DSCN0157.jpg

Za nju je bila doplata u 14" varijanti 40000 din. znaci skinu ti celicne sa gumama i das jos 40000 din i dobijes ove alu felne sa gumama, a za 15" je bila doplata 50000 din. Pa sam se ja onda preracunao i za taj novac kupio Dezent alu felne i ostale mi i celicne felne i gume :) NI jedan puntu nije bio sa fabrickim alu felnama u standardnoj opremi kao ni Grade punto mora da se doplati. Doplacivalo se jos 300 stvar,i ja sam na primer doplatio lajsne na vratima, svetlo u gepeku 1800 din, zastita ispod motora 93000 din. Ne mogu jos svega da se setim, zato sam ti i napomenuo za felne jer znam da se alu naplatak doplacuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostale im lose fore od Zastave , doplacivanje za lajsne , svetlo u gepeku , instalacija za radio , prevoz iz Kragujevca :thumbdown: jel si platio shus pleh ispod motora 93 000 din :blink: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od navedenih stavki sam dokupio samo lajsne na vratima 5000 din. Za zastitu je lapsus, 9300 din :) i nisam ga uzeo nego sam samo navodio cene sta je sve islo za doplatu.

Svetlo u gepeku sam dobio na poklon orginalno od jednog drugara, za nju je bila doplata 1800 din za njega.

Instalaciju za radio nisam doplacivao jer je bila fabricka sa zvucnicima, ali su i nju doplacivali oni koji su uzimali klotare.

Svaka stavka se doplacuje, to je Fiatova politika.

Tako sto kaze kolega djuntalica tesko da je i prvi vlasnik njegovih kola dobio na poklon one felne nego ih je doplatio. Kod nas je bila doplata za 15" alu naplatak 50000 din., a za 14" 40000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je za novi bmw oko 900e doplata za rezervni točak, zako da to nije toliko strašno, mada sve to aftermarket košta u najmanju ruku bar duplo manje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deljiva klupa pozadi 2-3 je dodatna oprema koja je svojevremeno kostala oko 300 DM (Nemackih maraka), nasloni za glavu, pozadi, su znali da se doplacuju, otud Sportnig sa i bez naslona za glavu na zadnjoj klupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je za novi bmw oko 900e doplata za rezervni točak, zako da to nije toliko strašno, mada sve to aftermarket košta u najmanju ruku bar duplo manje..

Rezervni tocak za punta je 34000 din onaj copavac sa pratecim alatom(dizalica,kljuc,kuka za vucu srafcigerom,alat za skidanje stopaljke i lpasticni dodatak u cemu to sve stoji)

Deljiva kljupa se dobija u emotion paketu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte sad,ocete da kazete da.puntova ni jedna oprema ne podrazumeva alu felne??

za.sportinga se doplacuju felne kad se kupi nov??

kako onda samo punto emotion ima ove felne kao ja i sad po neki klasik, niko bas nije doplatio za felne nego bas samo oni koji su kupili emotion-a???

Nije realno da punto iako je samo punto u najjacem paketu opreme ne sadrzi alu felne....necu nista da tvrdim al smatram da su ove moje felne za moj auto isle bez doplate.jer 14ice ionako ne mogu da stanu pa nema izbora osim celicara 15ica sto nema niti jedan djunto :)

Edited by Djuntalica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze alu naplatak za punta orginalni je isti dezen i 14" i 15" razlika je jedino u velicini felne od 1"

DSCN0157.jpg

Jel tvoja ovakva felna? Samo 15" potpuno iste Emotion paket stize sa celicnim felnama i ratkapnama ako zelis alunaplatak treba da doplatis za 15" 50000 din. Ne vidim sto bi ti to bilo cudno? Svrati u bilo koji Fiatov salon i pitaj ne samo za punta tako je i za grande punta. Evo sad sam video da je doplata za alufelne za grande punta isto 400 eura

Ti vozis punta a emotion je paket opreme. Punto emotion 1.3 multiJet je kostao 2011 godine 11000 eura ssa celicnim felnama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovako, moj punto emotion i punto klasik emotion su druge price, kod klasika emotion oprema podrazumeva abs i deljivu klupu...

Kod mene je skroz druga prica, bukvalno enterijer drugaciji, automatska dvozonska klima, abs asr esp Hill holder, i alu felne su u paketu opreme jer NA MOJ AUTO NE MOZE DA STANE 14'' felna, a i nisi mi rekao, da li se i za sportinga doplacuju felne koje ima SVAKI sporting??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle ja znam da lise za sportinga bilo sta dolacuje? Taj auto se ne proizvodi duze vreme i nema da se kupi NOV kako bi ja mogao da znam. Ja sam ti pricao o potpuno novim kolima iz salona, a ne o polovnjacima. Taj sporting se ne proizvodi odavno ili i tu gresim. Ja sam ti pricao o potpuno novom Puntu sa Emotion paketom, za ostale veruj da ne znam, polovnjake nisam pratio bas odavno, svo vreme ti pricam o potpuno novim kolima i sta se doplacuje prilikom kupovine novih kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...