Jump to content
FAS Goran
Punto Abarth

Fiat Punto - razlika u nivoima opreme

Recommended Posts

x6lv0.jpg

Slika fino ilustruje gore pomenuti nedostatak podesavanja protoka na centralnom otvoru ventilacije u klot fiatima.

Sudeci po ovoj fotki, kod ove ventilacije, klapne su mogle da se zatvore, pa nije bilo ni potrebe stavljati posebno podesavanje protoka.

9 zvucnika. Provereno 9. Exotika, ali 9. :D

Dakle, 16.5 cm u vratima i visoki kod retrovizora, + 2 visoka ispod soferke na tabli. Dve 10-ke sa strane zadnje police + aktivni sub u gepeku.

Da li si 100% siguran u ovo, posto je malo besmisleno stavljati 2 para visokotonaca tako blizu jednih drugima :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sudeci po slici ventilacije, stvar moze samo da se zatvara i otvara, ne i da se podesava. U svakom slucaju, ne oboje. Punto ima tockice za regulaciju protoka, i usmeravanje po dve ose.

Besmisleno je uopste stavljati toliko zvucnika, ali eto... Aj da kazem da nisam 101% siguran. Ja sam video svojim ocima (crni sporting JTD, RU table), vec smo pricali o tome. Kaze mi jos jedan ortak da je video i on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prehodnim postovima su mk2b klapne, vidi se po dugmetu za board kompjuter, a mogu da idu gore dole...

Po meni, ovo je najlepsa centralna konzola, samo sto je retko ko ima...

1JNug9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel znaš gde se priključuje mobilni na navigaciju pošto ja to kod sebe ne vidim?

Nema visokih ispod šoferke, barem ne kod mene, tako da ih ima 7 ;)

Ne znam, mada imam original uputstvo za radio. U njemu se pominje PHONE, ali je sve ostalo na... flamanskom? belgijskom? Kako god okrenem, ne znam da procitam...

Sto se zvucnika tice... Zamisli molim te, ni moj ih nema. Neki nemaju vise od 2, i? Sta nam to govori? Da nema Punta sa vise od 2 zvucnika? :D

@ Coo: upravo tu ja hocu, i meni je naj naj. Nije poenta dvozonska klima u mom slucaju, nego sto lepo ide preko cele sredine, i sto se zadrzava mesto za flasice. I sto je crna, a ne ona spejs siva...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel znaš gde se priključuje mobilni na navigaciju pošto ja to kod sebe ne vidim?

Nema visokih ispod šoferke, barem ne kod mene, tako da ih ima 7 ;)

Sto se zvucnika tice... Zamisli molim te, ni moj ih nema. Neki nemaju vise od 2, i? Sta nam to govori? Da nema Punta sa vise od 2 zvucnika? :D

Ne kapiraš, te rupe su ventilacioni otvori, čisto sumnjam da neki modeli u tim otvorima imaju zvuje :D

Pa meni ne pomažu ova uputsva pošto je moj mk2a, i nema kontrole na volanu, kao ni jedan od ova dva "radija" :D

Ali i ovde se vidi da nema ni pomena visokotoncima koji se spominju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po meni, ovo je najlepsa centralna konzola, samo sto je retko ko ima...

1JNug9.jpg

Pa to je obicna centralna konzola, samo sa automatskom klimom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Neso na linkovima. Proveri da li mogu iz chrome-a da se otvaraju, ja nesto nisam mogao.

Nije da ne vredi sto je iz mk2b, gotovo su to identicne jedinice po funkcijama. Ne mogu sad da citam, idem u krpe, ali sam natukao da ima dosta slicnosti i sutra cu se igrati sa uputstvom i svojim radiom.

@ hobotnica: ti totalno ne kapiras, ocigledno nisi ispratio pricu iz prethodne teme u kojoj smo pominjali.

@ vili: nije obicna, obicna je iz dva dela, centralni deo sa komandama, i ovaj deo oko rucne/menjaca. Na ovoj je sve sliveno, iz komada.

jos jedared, nisam 101% siguran da je fabricko resenje, ali prosto ne mogu da verujem da je neko imao volje i zivaca da napravi montazu za viskotonce na tom mestu i da se sve totalno savrseno uklapa. Po pitanju teksture plastike i boje iste. Znaci savrseno.

Aj laku noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Fiat Punto 1.2 HLX 16V 80KS 2001. Video sam na raznim sajtovima oznake HLX i ELX. Koliko sam uspeo da vidim, razlika je u enterijeru, cd-radio kasetofonu i navigaciji. Da li gresim? Ima li drugih razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo nedefinisano je to sve, ali recimo da je sledece:

hlx najcesce ima onaj kao plisani enterijer

navigaciju

sarzer

full sistem zvucnika

hlx alu felne

prilicno cesto je sa speedgear menjacem

elx nema pobrojano, tj, ne bi trebalo da ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A razlika izmedju sportinga i gore navedenih?

Da li je razlika samo u enterijeru i eksterijeru ili se jos neke komponente razlikuju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sporting je isao samo na 3 vrata, za razliku od ELX i HLX kojih ima na svim verzijama. Sporting je 1.2 16v, ili sa 1.8 motorom - gde ima oznaku HGT. Bilo ih je valjda i 1.9 JTD.

sporting, kao i svaki drugi paket je samo enterijer/exterijer

sporting: na HLX opremu dodas sportski volan, sportskiji profilisana prednja sedista, alu felne, pragove i spojler trecih vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, to je vec vezano za motor. 1.2 obicni, pa makar i HLX ima jedne amotizere, 1.2 16v ima svoje, 1.8 HGT i 1.9 JTD sporting svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i na ELX i na EL, i na DS i na svakakvim. To nema veze puno sa oznakama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi,

imo bih par pitanja...da lije HLX oprema kod Punta (1.2;16v;80ks)najbolja oprema koja postoji za ovaj model ?

Naime vidjao sam oglase gde se prodaje HLX oprema a nema air bag za suvozaca ni ABS,pa me zanima da lije to uopste moguce za ovaj tip opreme.Kakva je to HLX oprema ako nema ABS???

Javio mi je drugar iz Milana da je nasao punta za mene,ali je u kratkom tel razgovoru uspeo da mi kaze ovo:

1.2;16v;80ks;air bag za vozaca i suvozaca(nije mozda video bocne),obrtomer,radio kasetofon sa sarzerom,subwoofer 100w u prtljazniku,klima,servo(city rezim),nasloni na zadnjim sedistima,ali nije pomenuo ABS(mozda nije stigo da kaze),pa me NAJVISE zanima,da lije moguce da ovaj model nema ABS???tj koja je verovatnoca ako ima sve da nema ABS,jer cu onda definitivno poludeti,jer sam mu rekao da ga mi uzme.Inace je decembar 2000,cena 3000e.Sta mislite o ceni

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da kupim Punta 1,2 benzinca,naisao sam na model malo sumnjiv jer pise da je HLX,a sedista i tapaciri su od ELX,ako se ne varam.

To je ovaj model:

b40.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1921991/fiat_punto_12_16v_snizeno/

Godiste je decembar 2002,i oni me ubedjuju da ovaj znak FIAT i treba biti na gepeku.Ja sam nesto kontao da u HLX moraju ici plisana sedista,bar su svi koje sam dosad gledao imali taj plisani enterijer.Da li je moguce da je naknadno ubacen enterijer od ELX,jer je vozilo mozda bilo poplavljeno ili slicno,i da je gepek od modela classic odnosno MK2b?

Sve ostalo i spada u tu cuvenu HLX opremu,sem enterijera... :question:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, za moj pojam je malo jača cena :whistle: Ne znam šta sve spada u HLX, ali u suštini može da bude i da je udaran pa je menjan gepek, a moguće i da je bio poplavljen, mada po ovom zazoru moguće da je udaren

154f074c6004_640x480.jpg

Mada opet ne mora da znači, ali u većini slučajeva se zazori jave odatle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena jeste jaka,nije fiksna,ali svakako odbija potencijalne kupce.I ja sam pomislio da je gepek menjan,ali ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim.Da,dobro si primetio da je napred udaran,to priznaje i prodavac.Nego da se vratimo na temu i da sacekamo jos neko misljenje u vezi HLX opreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko sam ja i ponudio,ali on je izricit na 2650 :thumbdown:

@Aleksandar984: I ti imas ista sedista,a ne plisana?

Edited by Skajnet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...