Jump to content
FAS Goran
shone

Fiat Punto mk.2 - mehanizam brisača

Recommended Posts

Imam pitanje u vezi zamene gore pomenutog mehanizma.  Kod mene je doslo do pucanja fixnog dela mehanizma,  na spoju imedu plastike i metala.  Budzevina je nemoguca,  pa se mora menjati.  Uzeo bih nov,  jer su polovni u istoj meri ispostili u plasticnom delu.  

Kako je velika razlika u ceni izmedju mehanizma 1999-2003 godiste i 2003-... godiste.  A na oko su delovi isti. 

Da li je neko ugradjivao mehanizam 2003-... u automobile 2002godiste. 

Razlika u ceni je 4000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde se nalazi osigurac ZADNJEG BRISACA na LANCIJI Y  2003g  8v, hteo bih prvo njega da pogledam jer mi nerade zadnji brisac. Hvala za odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

@masinac probaj da nadjes u fabrickom uputstvu pa pogledaj raspored osiguraca, verovatno pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja narucio sa Alija, stiglo za 20 dana, 1.52eur. Nemam problema sa ispadanjem poluga ali bolje spreciti nego leciti :)

 

IMAG1795.jpg

 

https://www.aliexpress.com/item/2PCs-Steel-Wiper-Linkage-Repair-Clips-For-Fiat-Brava-Bravo-Doblo-Punto-Coupe-Stilo/32750583974.html?spm=2114.13010608.0.0.2mMTY3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ima problem sa ispadanjem poluge brisaca nasao je resenje, princip rada 

 

 

Pasuje na Fiat Brava Bravo Doblo Punto Coupe Stilo

 

poluga.thumb.jpg.159e40c0fc11507fcfefa5d2f8693edb.jpgpolugica.thumb.jpg.fa48f26656e328135139751077d432a6.jpggicapol.thumb.jpg.2ac9086a8c8dabd4cfb1de88093ba05d.jpgpolugaaa.thumb.jpg.6cb114196b7392c42ab51a423b7eb5dd.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko resenje za prevelik luft u makazama, tacno na mestu gde ide zabica, gde ulazi muski u zenski deo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre izvesnog vremena suvozački brisač je ostavljao trag ma šta mu radio. Menjao gumicu, žičanu vođicu i na kraju drugu metlicu. Ništa nije pomoglo dok nije jadna šoferka pukla .
Buahahahaaaa

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene zadnji brisac ne brise dobro, kupio sam nov ceo brisac, metlicu i metalni drzac,

jednostavno kao da je opruga koja treba da pritisne metlicu na soferku veoma slaba tako da metlica ne naleze lepo po celoj povrsini stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam utisak da meni brisači ne rade baš dobro. Tačnije, kada dodju dole kao da odu još malo niže i vrate se u nulti položaj.

Dajte mi vaše mišljenje...

Edited by darkocetnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje kao da su preskocili za jedan zub. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne napravis jos gore ako budes skidao mehanizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@snebojsa Taj problem sam imao i ja na mojoj Marei, verovatno oslabila opruga i ne pritiska dovoljno metlicu na staklo.

Rešio sam ga tako što sam podmetnuo parče al.folije na zglobu i time malo razapeo oprugu. 

@bojan_ejbrealobre kolega gde ima da se kupi ovaj osigurač, što drži poluge brisača.

Edited by pedjavw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas napisah u drugoj temi, ja sam skinuo tu oprugu, zagrejao je i skratio za jedan krug, time sam dobio jacu oprugu tako da sad bolje naleze i bolje brise.

Skraticu za jos jedan krug da bi metlica nalegla jos bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/13/2017 at 10:01 AM, pedjavw said:

@snebojsa Taj problem sam imao i ja na mojoj Marei, verovatno oslabila opruga i ne pritiska dovoljno metlicu na staklo.

Rešio sam ga tako što sam podmetnuo parče al.folije na zglobu i time malo razapeo oprugu. 

@bojan_ejbrealobre kolega gde ima da se kupi ovaj osigurač, što drži poluge brisača.

 

Ja sam kupio na aliexpress-u dobio sam dve zabice, jednu sam samo iskoristio ako ti treba samo jedna zabica poklonicu ti je

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam kupio na aliexpress-u dobio sam dve zabice, jednu sam samo iskoristio ako ti treba samo jedna zabica poklonicu ti je
Druze treba mi jedna zabica jel je imas jos uvek?

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desilo se ovih dana po kiši.. naravno.. i ovo je bilo jedino rešenje koje sam uspeo da sprovedem u delo...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na puntu mora da se desi. Meni je na proslom majstor samo malo pecnuo, da prosiri donji deo, da ne spada vise.

Jbga, takav im je nakaradan dizajn, naopako stoji, i cim se malo razjede, spadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Desilo se ovih dana po kiši.. naravno.. i ovo je bilo jedino rešenje koje sam uspeo da sprovedem u delo...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


b2f5f68f7f1535bf658a060c164c7df4.jpg

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...