Jump to content
FAS Goran
belimeda

Fiat Punto mk.2 - ne rade levi migavci (žmigavci) / ne rade desni žmigavci

Recommended Posts

Ponosan sam vlasnik punta mk.2b 1.3 mjet 12/2003.

Skoro mi se desio problem da nece da rade levi migavci. Na dijagnostici je pokazalo da je otisao kompjuter i popravka kosta oko 150 eura(rad elektronicara).

Zanima me koliko je polovan kompjuter sa imobilajzerom i antenicom sa nekog slupanog auta. Bio bih jako zahvalan za informaciju i neke telefone.

Lep pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
dopunjen naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično sam se uverio da ti "elektroničari" ne rade ništa vitalno u tim "popravkama" a deru sa cenama. Najćešće su loši kontakti, zatim ponegede loši lemovi, crkne poneki rele (neki su unutar kontrolera).

Prveri prvo osigurače - sve. Da li ti radi ručica? Kada daš levi da li čuje rele da cakće?

Koji je kod greške na kompjuteru? Ne postoji greška "crkao kompjuter". Tačno je da struja za migavce ide direktno iz kompjutera, ali kako zna da je baš 150€?

Mom sinu su na Astri dizel dava puta uzeli po 150€ za "popravku" elektronike za ubrizgavanje. Tada me nije zanimalo, a kada sam proučio problem video sam da su oba puta lemili oštećene lemove. A znate kako - bolje bi deca uradila - kao nogama da su lemili. Ni lemilice im ne valjaju, a kalaj je kineski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

 

Po zameni sijalice na desnom faru ostao sam bez desnog zmigavca na istom (ne radi).

 

Kada ukljucim isti, blinka lampica na kontrolnoj tabli koja prijavljuje gresku na svetlu, a pokazivac za zmigavac blinka brze nego uobicajno (pretpostavljam da skrece paznju da je tu problem).

 

Problem sam prvobitno resio slucajno - Povukao sam jednu zicu koja vadi struju do fara slucajno i problem je nestao.

Tako sam je i vratio u far sve je funkcionisalo ali se posle 20ak dana problem vratio. A ova metoda vise ne pali :thumbdown:

 

Da li je neko imao slican problem i da li mogu sam da ga resim? :construction:

 

Pozdrav i hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam razumeo ovaj Pajtonovski humor bas najbolje :fun:

 

Nisam a.elektricar, samo mogu da pretpostavim da je moguce da sama zica ne pravi problem.

 

Otici cu do majstora pa cemo videti :right: nema mi druge.

Da li neko zna dobrog auto elektircara (Novi Beograd - Fontana, Tosin Bunar, Zemun...)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, nije  :laughing:  proverio sam to :laughing:

 

Ne zam da li nekom znaci ova infomracija: javlja gresku samo kada je ukljucen desni zmigavac, kada ukljucim sva 4 greske nema (ne radi i dalje isti zmigavac na faru).


I da dodam, ne znam kakvo je vase iskustvo sa sijalicama na kolima, ali meni do sada "racunar u kolima" nije javljao gresku kada mi ode neka sijalica (svetlo, zmigavac...) samo kada je neki problem, tipa neki kratak spoj i ostalo. Kako je bilo kod vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nisam proveravao, provericu kada dodjem kod kuce. Znas li mozda koji tacno zaduzen za to da ne googlam?

 

Milslim da cu otici kod masjtora da pogleda to, da ne mozgamo vise, javicu vam sta je problem.

Pre mislim da je neki kratak spoj ili nesto slicno, isit problem sam vec imao i resao sam tako sto sam nasao odgovoarajuci polozaj zici koja ide u far (ne znam kako ide veza),pa se verovatno od rupa na putu i truckanja opet problem javio, tj kabl je pomerio i sada ne mogu da nadjem odgovarajuci polozaj sto je ranije palilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad otvoris onaj poklopac ispod volana levo imas semu ...

Ako je problem oko instalacija, onda idi do elektricara, da ne bi napravio neki problem i izazvao pozar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je jedan osigurac za zmigavce a ne cetiri. Pokusaj da mrdnes sijalicu, skini konektor sa tog fara mozda se neki kontakt iskrivio. Probaj da izvadis tu sijalicu pa je probaj direktno na akomulator. Proveri konektor sijalice unutra u faru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri dzek koji ide na far, naprskaj wd, hoce tu da izgub kontakt. Poseban je osigurac za sva 4 i za levi-desni, tako da nije do osiguraca.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam Punta 1.2 iz 2004 (to je dakle kao Punto Classic) i imam problem sa migavcima.

Ne radi mi komplet leva strana migavaca, i kad uključim samo leve i kad uključim sva 4. Osigurači nisu, jer je na Puntu valjda jedan osigurač za sve migavce (a ja sam za svaki slučaj proverio sve osigurače redom). Jedan komšija električar mi reče da je možda prekidač, ali meni to nema baš smisla pošto su valjda odvojeni prekidač na volanu i ovaj za sva 4, a nemoguće da su oba crkla.

Pomislih da je možda relej, tj. automat, ali on klikće kad ukljucim leve migavce, samo onako ubrzano, kao kad crkne sijalica, tako da bi trebalo da je i automat ok.

Da li  mi je dobra logika ili možda ipak jeste relej ili prekidač?

U sv.sl. gde je tu kvar, da li neko može da predpostavi?

Da ne idem kod električara ako je nešto što mogu i sam da sredim (neki prljavi kontakti, otkačene žice i sl.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li proverio sijalice?

Može biti da su obe crkle.

Meni su na Opelu crkavale razne sijalice u paru u nemogućim kombinacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio zadnju, nije crkla. Prednju i bočnu nisam gledao, ali ako jedna radi, a ne svetli onda nisu sijalice. Ne znam jedino da li je moguće da je neki kratak spoj npr. na toj sijalici u faru, pa da cela strana zbog toga ne radi??

Edited by Maximus86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, u pitanju je Punto 1.2 iz 2004., dakle kao Punto Classic. Ne rade mi levi migavci - ni kad uključim samo njih ni kad uključim sva 4 migavca. Desni rade normalno.

Jedan komšija električar mi reče da je možda prekidač, ali to mi nema logike jer su valjda prekidač na volanu i onaj za sva 4 migavca odvojeni, tj. dva različita prekidača, a nemoguće da su oba crkla. Onda mi pade na pamet da nije automat, tj. relej, ali on klikće kad dam migavac i to onako ubrzano kao kad crknu sijalice, tako da to valjda znači da je automat ok?

Šta bi moglo da bude u pitanju? Pomagajte dobri ljudi. :question:

 

P.S. Proverio sam za sv.sl. osigurače, mada je valjda jedan zajednički za sve migavce, i proverio sam zadnju sijalicu koja je ok, tako da nisu sijalice u pitanju.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, ako trii dana niko nije odgovorio verovatno da ljudi ne znaju. Ipak, to ne znači da treba beskonačno čekati odgovor već treba nešto preduzeti.

Nisam upoznat kako je na Puntu izvedena institucija ali imam Autodatu, koju i tebi preporučujem, pa ako nešto skapiram javiću se.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja mislio (za ablender), ali ne rade mi levi ni kada uključim sva 4, a meni prekidač za sva 4 nije na volanu, tj. ablenderu, nego je na centralnom delu iznad menjača (ispod radija). Ili su taj prekidač i ovaj na volanu nekako ipak povezani, jer je nemoguće da su crkla oba?

Pre neki dan sam ispregledao sve što je meni dostupno i čini mi se da je prekid negde u onoj tabli sa osiguračima ispod volana. Dva razloga imam za taj zaključak:

 

1. Prošle godine je bio isti problem, pa je tast (pošto je puntić ženin auto) odveo auto kod nekog električara koji je promenio celu tu tablu sa osiguračima i relejima (i to je poprilično naplatio) i posle je lepo radilo.

2. Jedan od džekova koji ulaze u tablu sa osiguračima od volana sam izvukao i bez njega ni desni migavci ne rade isto kao levi. Kad dam migavac klikće i na tabli trepće ubrzano, a napolju ne svetli.

 

Dakle, negde u tabli ili u kablovima koji vode od table ka levim migavcima je prekid. Ići ću opet kod tog istog električara da vidim šta je on to menjao, jer ne bi trebalo da opet crkne deo koji je menjan pre manje od godinu dana (tj. ko zna šta je on tu stavio, ako je opet to isto). Ako on ne ume to da sredi tražiću još nekog električara da vidim šta će on da kaže.

Edited by Maximus86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam slican problem sa mojim punticem, doduse posle poplava posto mi je puntic bio poplavljen, kod mene nisu radili sva 4 zmigavca, kada ukljucim onaj prekidac za sva 4 na instrumental tabli pokazauje da radi ali nisu blinkali,  na kraju se ispostavilo  da je otiso body computer (ispod volana),

Edited by Dovla83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve navedeno su simptomi releja zmigavaca mada mislim da u puntu ne postoji kao takav vec sve ide preko body compa.

Naj bolje da odvezes auto nekome ko ce premeriti instalaciju jer je ocigledno da se kvar ponavlja. Moguce je da negde postoji kratak spoj

ili labavi kontakti pa ti strada elektronika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Migavac je popravljen. :guitar: Obišao nekoliko električara, neki na odmoru, neki su u stvari više mehaničari nego električari, pa ne znaju da nađu kvar, na kraju otišao kod Zlaje i tamo mi momak, ne znam kako mu je pravo ime, Zlaja ga zove Simke, sredio to za pola sata. Problem je bio u tabli sa osiguračima, pregorelo nešto (neko kolo valjda), on je skinuo tablu, rasklopio je i to prespojio, zalemio, šta već, i sad je sve ok.

Razumno je naplaćeno, 2500, tako da sve pohvale i preporuka za majstora Simketa u Zlajinom servisu. :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...