Jump to content
FAS Goran
belimeda

Fiat Punto mk.2 - ne rade levi migavci (žmigavci) / ne rade desni žmigavci

Recommended Posts

Gde se nalazi Zlaja/Simke, imam isti problem, ne rade komplet levi mogavci, nisu osigurači ni sijalice.

 

Skidao sam tablu sa osiguračima-bsi i nisam našao ništa sumnjivo, imaju dva releja ali su lemovi u redu, nisam imao pri ruci druge da zamenim pa neka uradi majstor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo vaskrsnem temu, kada ukljucim levi migavac, klikce ubrzano, dakle nema isti intenzitet kao desni na kom je sve u redu. Sijalice rade, nema greske na bordu.

Ima li neko ideju?
Hvala
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se pitanje odnosi na Fiat Punto MK2 ili MK2A, nema logike da sve sijalice sijaju kako treba a da jedna strana radi ubrzano....

Ipak proveri sve sijalice pojedinacno (prednja, zadnja, bocna). I da li su ispravne i da li sijaju kako treba.

Da nije neka sijalica neodgovarajuce snage?

Mirise mi i na neku losu masu, ali tada bi video da ti ta sijalica (obicno u zadnjoj lampi) ne sija kako treba.

 

A sta se desava kada ukljucis sva 4 zmigavca?

Edited by danko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi imam problem na fiat puntu 2001 god. benzinac 8v migavci desni brzo blinkaju kad ih upalim levi rade normalno i na sva 4 rade normalno. Primetio sam da far desni slabije radi i kad upalim migavce da i far pomalo blinka sta bi moglo biti? Masa, zica neka ili nesto trece

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste dzek na faru kad ga pomerim far jace radi i normalizuju se migavci ali nije mi jasno od cega je se to desilo kad nije udaran ni nista mislim kako dal je zica popustila pa se izvukla ili sta je problem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaga, korozija, razlabavilo se... Skini dzek, predji malo smirglom kontakte i naprskaj kontakt sprej ako imas.

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi kolegi u zadnje vreme ne radi desna strana zmigavaca ioako je komplet instalacija ispravna i sijalica naravno, e sad bio je  kod elekricara i modul koji se nalazi ispod volana je korodirao na jednom mestu, jel moguce da to pravi problem, evo slike u prilogu. Crvenom je oznaceno mesto korozije...

 

received_663319520829154.jpegreceived_2499845180260675.jpeg

received_433322480622953.jpegreceived_2349277308628871.jpegreceived_2778351148906960.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema. :thumbup: 

Rešavali su ljudi i čišćenjem kontakata na tom svetlu (faru) gde ima problema, videćeš već...imali su isti problema i sa levom stranom. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problem leva strana migavca ne radi uopšte, ispalo na kraju da je problem BS modul, komp, jel moguće da se stavi od drugog Punta i kodira i da ne pravi problem neki, majstor Kaze da to nije tek tako itd. Iskustva, Punto classic 2009 je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stefff.

 

Može da se prebaci komp sa drugog Punta 1.2 8v, ali...kao što ti je rekao majstor ne ide to tek tako. :) 

Mora komp, mora i imobilajzer sa ključem (obe stvari moraju biti sa istog donora, sa istog auta), plus treba da se uradi ''proxy alignment''. Dakle, uz komp ide i druga kontakt brava i ključ, i sve to treba da se ''ukodira'' kao što kažeš.

 

Baci pogled na ovu temu:

Fiat Punto mk.2a 1.2 8v - komp i instrument tabla od drugog Punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...