Jump to content
FAS Goran
acatheking

Punto mk.2a - ugradnja farova sa maglenkama? / maglenki

Recommended Posts

Znači mk2a far bez maglenke,tri šrafa drže plastiku gde je ona. Jel mogu da je odvrnem i zavrnem maglenku sa starog fara? Kablaža?

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ali moras da prebacis i poklopac sa starog fara posto se na njemu nalazi dzek u koji se ubada instalacija za maglenku.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocekuje me isti posao . Ali me zanima sta ste stavili kao daylight . Neku custom lecu ili sta ? ako moze neka slika .

Edited by Taaky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam voleo nov far bez maglenke. E sad, ona plastika gde ona stoji je iz jednog dela, kao da je zalivena i nije sa tri šrafa kao kod divči. Kako mogu i da li da otvor isečem, bušilicom ili sl, ili moram da otvaram far ("staklo") da bih stavio maglenku?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edited by endbringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki nemam maglenke u faru ali zato imam zadnju. Palo mi je na pamet da uzmem struju sa zadnje maglenke i da provedem do prednjeg branika i u branik ugradim maglenke, da li je moguce ? da li je neko radio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ijao, ti kad ga osmislis ... Tesla si :D

Verovatno imas instalaciju koja ide napred do fara ... nadji far sa maglenkom i probaj da li radi ;)

Ako si nekad skidao far znas o cemu ti pricam

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znas ti mene, samo fiks ideje :D Tesla mi nije ravan :D

 

Slusaj foru: Nasao sam instalaciju koja ima pored fara, samo trebam da zamenim dugmice i dodam onu plocicu gde ima i maglenka e sad ja necu to jer ne moze da radi kratko dugo i maglenke u isto vreme, tako je kod svakog punta. A mnogo je lakse da ne pipam konzolu, samo razvucem kablove, imam vec dugme i kad treba sve da radi samo jedan klik me deli ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja smislio a momci to vec realizovali, interesuje me Dusco koji si relej koristio, na kom principu i gde si osigurac stavio ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, valjda je ok ako vratim stari thread u zivot :D

Sa jednog Punta mk2A koji je bio za otpis sam skinuo farove koje imaju maglenke u sebi, fusebox ispod haube i prekidače u kabini jer sam htio ugraditi maglenke na svoj mk2.  Međutim, ne mogu nikako naći instalaciju za maglenke na svom Puntu pa bih bio zahvalan kada bi mi netko tko je već ovo napravio kaže gdje se ta instalacija nalazi. Stvarno bih htio izbjeć lemljenje jer želim da to izgleda tvornički (fabrički). Auto mi je 2001. godište, 1.2 8V.

Još nešto što me buni je ovo: spojio sam prekidač za prednju maglenku (onaj cijeli dio di su i prekidači za stakla) i ovaj "novi" fusebox od Punta sa maglenkama jer moj originalni nije imao relej za maglenke ali svejedno kad pritisnem taster za prednje maglenke, dok auto radi, ne upali se svijetlo od prednjih maglenki na instrument tabli. 

Hvala za bilo kakvu informaciju unaprijed :)

Edited by BeefSupreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudna stvar. Ja sam u medjuvremenu ubacio novu tablu sa tasterima koja ima dugme za prednje maglenke, i kad pritisnem upali se zelena lampica na instrument tabli, koja fabricki ne bi trebalo da ima tu lampicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo

Da li neko zna da li je sprovedena fabricki instalacija za maglenke u punto sa paketom opreme actual 2004 god?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da i ja ozivim temu.

Stavio sam ranije prednju "tablu" koja imam prekidac za maglenke napred od sportinga, koji ima i rele za automatsko podizanje stakla vozaca.

Farove sam menjao, stavio nove sa maglenkama, jer su prethodni stradali u sudaru sa bambiem (oba fara mi je slupao).

Popunio sam sve releje i osigurace, i ispod volana sa leve strane i u motornom prostoru kod akumulatora.

Maglenke se jednostavno ne pale. Kada dovedem struju na pin koji bi mu slao rele, onda upali oba fara, tako da taj deo radi (to se nalazi kod akumulatora).

Jednostavno, kao da ne dolazi signal za pobudu relea maglenki.

U pitanju je mk2a ELX oprema, imam dzekove za maglenke, kada "posaljem struju" sa razvodnika kod akumulatora, onda rade, ali nikako da dodje pobuda do tog dela.

Da li je prekidac u kabini na principu CAN-busa, pa treba mozda nesto enableovati preko FES-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...