Jump to content
FAS Goran
Just_D

Fiat Punto - veličina felni

Recommended Posts

Kontaktirao sam ovog momka sa KP, korektan je, crni su 57.9mm, moze to da se doradi jos 0.2mm, nista spec, posto su oni od 10mm, a drugi komplet je 8mm i 16mm.

 

Premericemo Ticma i ja sutra, pa cemo videti sta i kako moze da su uglavi.

 

Kontam da ovi od 8mm i 10mm zavrsavaju posao (napred/pozadi), ako 7J ET35 upada bez problema, to je to, 0.5J je 12.7mm, tako da ne bi trebalo biti problema sa ovim a za duze srafove cemo lagano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li odgovara na Fiat Puntu 1.2 8v felna 4x100 i da li postoje neke promene, konusni srafovi da li se bilo sta menja ? da li se glavcina jede posto nije 4x98 ? Imamo dilemu da li kupiti felne 4x100 14" 6J ET35 za Puntica neki kazu jede se glavcina dok drugi kazu treba nesto da se menja

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebas da izmeris kolika je centralna rupa, kod fiatovih felni je 58.1, ako je dosta veca, trebace ti prsten, ako je manja, mozda moze da se obradi na strug, a trebali bi ti i plivajuci srafovi, jer sa fabrickim moze da bude problema prilikom skidanja i montiranja felne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam celicne felne koje hocu da vozim zimi, necu vise da cepam gume i lomim felne sa prebacivanjem guma. Hocu malo kvalitetnije da ih sredim tako da necu praviti te kalkulacije kakve alu imam za te pare :D

Hvala imenjak :)

Edited by Zemunac1993

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sad jos jednom da pitam , imam felne da kupim 4x100 14" ET35 6J da li je moguce staviti na Punta 2  posto je 4x100 a ne 4x98. I ako moze koje su izmene i da li je to bilo ko uradio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li mogu na puntu 2 ove 16" felne od stila?

 

po parametrima je unutrasnja ivica blize ogibljenju za 20.7 mm, da li ce to da kaci unutra? ispravite me ako nisam uneo dobre dimenzije, unapred hvala

felne od stila su mislim 7j et41 a za punto idu 6j et33

 

http://www.willtheyfit.com/index.php?width=185&aspect=60&diameter=14&wheelwidth=6&offset=33&width2=195&aspect2=45&diameter2=16&wheelwidth2=7&offset2=41#content

 

cxcv2237.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, prevelik ET, to je jako blizu ogibljenja, mislim da će kačiti amortizer, trebaće ti distanceri. Moje su 7J ET45 + distanceri od 20mm, i odprilike su udaljene oko 1cm od amortizera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e do mojega..ne mogu da se zezam i sa distancima..al ne znam koje felne da uzmem jer mi se od sportinga ne svidjaju..hocu nesto sa normalnim kracima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nastavimo ovde, mozes dynamic ili gt od Stila, samo ne znam koji je et kod njih, kod mene je ET 35 15" 7J i guma195/50 i cese guma sa unutrasnje strane kad stavim trojicu pozadi.

Cak mi je i guma 185/55 kacila i pukla na auto putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moje 16ke su fabričke Opelove 7J, ali na žalost fabričke uglavnom imaju veliki ET. Za punta bi trebalo da je ET izmedju 30 i 20, sve van toga kači sa unutrašnje ili spoljne strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

 ne znam koje felne da uzmem jer mi se od sportinga ne svidjaju..hocu nesto sa normalnim kracima..

 

Npr ovo:

 

 

Capture.jpg

 

Najlepsa felna za Punta :yes

 

cxcv208.jpg

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su fabričke felne od Punta schumacher edition. Šteta što su 15ke i što imaju tako veliki ET, dosta su uvučene

Edited by gzezelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo gore oglasa,bio je aktivan pre par dana.Koga zanima moze da okrene broj.

 

Mislim da im je 15" prednost a ne mana.Odlicno izgledaju na Puntu i mislim da ne postoji lepsa felna ni od 16".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...