Jump to content
FAS Goran
Just_D

Fiat Punto - veličina felni

Recommended Posts

Nisu,ove su pri krajevima gore malo iskrivljene ali ove su gotovo identicne.Hvala u svakom slucaju na pomoci! :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle visednevnog trazenja po netu..jedva sam nasao,u pitanju su ultra retke felne BWA Jarama.Uvek se uhvatim za nesto retko,jedva da ih i ima na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da ako se stavi veća guma i felna na punta od 14ice,moze da dovede do toga da se sjebe trap ?
ja u to nešto ne verujem,zato što svako ko radi punta stavlja veće felne,i sire gume,sad ne znam kako vi mislite :/

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veca felna znaci gumu nizeg profila, tako da je istina da manje amirtizuje neravnine, zbi cega trap vise trpi. Ali merak nema cenu, a trap ce ionako da se sjebe zato stavi vece felne i ne ganjaj ga preko rupa :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Punto Sporting nosi fabricki 185/55r15 i nista mu ne fali trapovima, moj burazer ga vozi vec pet godina i nista nije menjao na trapu.Ja sam imao HGT-a sa tockovima 215/40r16 i nikakvih problema......tako da odluka je tvoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi slobodno, tvrdji ce biti i malo ce vise osecati trap ali nije to za njega nikakva extremna dimenzija, cak je u nekim verzijama i fabrika stavljala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao samo felnu bez gume,i ne kači nigde...E sad kad stavim sa gumom za to ne mogu da garantujem :o:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Emotion 5v fabrički ima 185/55x15, tako da staju bez problema. Jedino ako te felne koje planiraš da staviš imaju neki ludi ET.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko da mi odradi u fotosopu ili da okaci sliku ovih felni ali na puntu mk2? u pitanju su felne sa punta gt mk1

 

cxcb6231.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te felne nećeš moći bez distancera da staviš na Mk2.. Viđao sam ih na Mk2 i iskreno bolje kupiti neke lepše ratkapne, nisu ništa specijalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

15" 6.5J ET42 sa distancerima koja je max velicina a da ne kaci, po vasem misljenju?

Pretpostavljam da imaš 195 gume? Sa tim felnama ti ne trebaju distanceri, jer je bez njih na samoj granici. Jedino ako ne savijaš rubove :)

Ubaciš lepo u kalkulator pa izračunaš razliku http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

Najsigurnije da staviš letvicu pa izmeriš koliko ima do ruba

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

15" 6.5J ET42 sa distancerima koja je max velicina a da ne kaci, po vasem misljenju?

Ti bi to da menjas felnice ?? :)

 

Ne ne nece se prodavati a ni menjati! xD

 

 

15" 6.5J ET42 sa distancerima koja je max velicina a da ne kaci, po vasem misljenju?

Pretpostavljam da imaš 195 gume? Sa tim felnama ti ne trebaju distanceri, jer je bez njih na samoj granici. Jedino ako ne savijaš rubove :)

Ubaciš lepo u kalkulator pa izračunaš razliku http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

Najsigurnije da staviš letvicu pa izmeriš koliko ima do ruba

 

Zapravo ne bile su fabricke dimenzije na njemu 185/55/15 al su bile gotove pa su zavrsile u djubretu. Sad planiram da ofarbam felne i da ih sredim za leto. Pa gledam gume i ove 195/50/15 su jeftinije od 185/55/15, pa reko mozda neko ima iskustva sa tim. Inace distanceri su 1.5cm. Sto se tice klipa ovo sigurno radim, a i sajt je genijalan!!! Hvala na pomoci :)

Edited by Uros1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gazni sloj 195 gume je širi za 1cm u odnosu na 185, tako da će ti biti bliže za 5mm prema rubu u odnosu na sada. Opet zavisi i koliko ti je široka felna, 6 jota poprilično suzi 195 gumu sa strane u odnosu na felnu od 6.5 ili 7 jota. Govorim iz ličnog iskustva jer sam probao više varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ovako sad :D

 

Spakovano na mk2 195/50/15 75J.

Napred cese kada se namota pun, pozadi kaci kada se zabode rupa na sraf od amorta :lol:

 

Kolike distance da napravim da odmaknem to lepo, a da ne cese rubove ondaK?

Kontam da je 5mm dovoljno, ali bih svakako dodao malo (10mm bar) da to bude kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sta cese napred? pozadi mozes da skines podlosku ispod srafa, dobices dovoljno mesta da ne kaci ... 

 

Evo ti distanceri za male pare ... samo da nadjes duze srafove 

 

http://www.kupujemprodajem.com/Distanceri-4x98-10696210-oglas.htm?filter_id=1113410

 

http://www.kupujemprodajem.com/Distanceri-4x98-2-kom-10696245-oglas.htm?filter_id=1113410

 

distanceri.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozadi tesko da bilo sta moze da stane od distancera. Ja sam par puta probao 7,5j i odustao. . .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, stani polako :D

 

Podlosku od srafa od amorta da skidam?

 

Napred ceska o neki delic sa srafom pored amorta, nisam nesto detaljno zagledao, u mestu se ne cuje, tek kad krenem.

 

Zar ne bi mogli pozadi 5mm distanci da rese problem?

 

Nikada ne vozim vise od dvoje ljudi sa sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...