Jump to content
FAS Goran
Just_D

Fiat Punto - veličina felni

Recommended Posts

Nudi mi neki lik felne od 15 coli i gume 195/15/50! Uzeo bih ali me brine da li nece da zakacinju negde? Inace imam fiat punto 2005,16v,5 vrata! Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te gume skoro svi stavljaju na 15" felne, barem kad je Punto u pitanju. Saznaj koji je ET felni jer je to bitnije u ovom slucaju (verovatno pise na samoj felni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su napred te dimenzije i jos mi je ET felne takav da su tockovi dosta ispupceni, medjutim nazad ako stavim distancere(kod mene su 15mm) i te gume vec mi je problem(u smislu kaci po rubovima). Gotovo sam siguran da neces imati nikakvih problema jer je kod tebe normalna situacija!

Samo da napomenem da meni nazad i sa 185/55 R15 sa distancerima kaci u odredjenim situacijama sa npr. 4 osobe u autu i kada se tako naidje na neku neravninu na putu...ali to svakako nece biti slucaj kod tebe jer nadam se nemas nikakve modifikacije na automobilu.

Jos jedna stvar koju bih rekao je da FIAT ne preporucuje (bar za mk2, za mk2b nisam siguran) dimenziju 195, i u njihovom dijapazonu se nalazi domenzija 195/45 R15, ali napominju da nije preporucljiva i potpuno kompaktibilna dok se 195/50 R15 i ne spominje nigde u tehnickoj knjizi. Medjutim pokazalo se da pomenuta dimenzija odlicno stoji na punticu i jos kod nikoga nije bilo posledica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas da ne sirite dezinformacje jer zbunjujete ljude. Kod punta sa 15" felnama i et 35-39 kaci sa unutrasnje strane(sraf zadnjeg amortizera), sa distancima od 5mm-15mm(et 39 15mm) ne kaci nigde. Najbolje je da se stave distanci od 0.5(yugo, uno...)-1cm i ne kaci rub cak ni sa 17" 215 sirinom gume.

Kod HGT ne kaci ni sa et 35(unutrasnji deo).

Slobodno stavi 195 50-15, ja sam imao pozadi...

185-60-14, 195-50-15, 195-60-15(stilo celicane ET39), 195-55-15, 195-45-16, 195-50-16, 215-40-17, samo mi 17" kace na rubu branika, jer su distanci 1.7cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod punta sa 15" felnama i et 35-39 kaci sa unutrasnje strane(sraf zadnjeg amortizera), sa distancima od 5mm-15mm(et 39 15mm) ne kaci nigde.

Slazem se da jedino ET felne dovodi u pitanje kacenja kod pomenute dimenzije. Upravo se meni desilo da mi kaci sa unutrasnje strane kod nekih felni i to sa 185 sirinom. Ako ti tvrdis da te ET dimenzije ne odgovaraju ja ti verujem.

Samo mi je zao sto ne znam koliki je na mojoj felni ET jer sa distancima kaci na spoljnom rubu(ali samo pri određenim situacijama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su na Puntu felne od FIAT-a 500. ET je 35,a gume su 185/55R15 i mogu reci da nikakvih problema nemam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam skoro 15 coli felne sa gumama 195.55.15. Sve je bilo super dok nisu pozadi sela trojica putnika. Onda je nesto pocelo da grebe gumu ali samo na nekoj nerevnini na putu!! Ima li neko iskustvo sa ovakvim problemom? Auto je fiat punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKo je punto 2 u pitanju onda problem tražiti u amortizerima, šoljama i sl. a ako je punto 1 možda su mu malko velike... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ET felne je malo veći ili imaš distancere.

Ta dimenzija guma bi trebal oda ide bez problema.

Treba malo da obradiš rubove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje... Hocu da stavim distancere nazad, ali ne znam da li ce kaciti...Imam felne Momo Quasar 2 14-ke, ali ne znam koji im je ET, i ne mogu da nadjem nigde...gume su 185/60, i zanima me da li neko zna ET i da li neko zna ko je stavljao distancere da li ce kaciti gume ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

kupio sam pre par dana Fiat Punta Sporting, 1.2 16 v koji ima sportsku felnu sa oznakom 6Jx15 H2 33 i gumom 195/50/15. Auto je naravno dosta nizak (prednji branik od zemlje samo 13 cm!), pa me zanima koje su vase preporuke, da li kupiti celicnu felnu 14 i vise gume, da bih ga malo podigao ili neku drugu soluciju?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi prvo da lisu menjane fabricke opruge ili kracene, nebi trebao da bude mnogo nizak sa tim gumama koje imas ako su fabricke opruge. Po meni ako su kracene opruge a stavis visoku gumu i felnu bice neudoban i dalje, ruzan na oko, gume ce jos vise upsti u krila bice kao da ga vozis na tockovima od kamiona. Probaj da stavis samo malo vislje 15'' npr. 195/55 ili 60 ili 65. Ostaju ti iste lepe felne a bice vislji sigurno par cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

13cm uopšte nije mnogo, ima na forumu par njih koji voze na 3-4cm od zemlje... Meni su 195/50 r15, nikad mi se nije desilo da zakačim nešto, jedino što je neudobniji nego sa 14".... Dobićeš na udobnosti sa r14 sa npr 175/60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mogu na punta mk2a alu felne 16'', 4x98, et36, 7j? Ali bez prepravki, i koje bi dimenzije guma tu bile najbolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da trolujem temu, ali kako bre vozite punta sa tolikim gumama. Da me ne shvatite pogresno, da je lepse lepse je, ali iz mog iskustva, elektro servo tesko moze da se izbori sa gumama koje su sire od specifikacije, a da ne pricam o vecim dimenzijama. Ja sa mojim puntacem vozim gume 165/65/14, jedno vreme sam vozio 185 sirinu, i volan je bio gotovo duplo tezi. Cak mi je i stari servo crko zbog njih :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li mogu na punta mk2a alu felne 16'', 4x98, et36, 7j? Ali bez prepravki, i koje bi dimenzije guma tu bile najbolje?

Mogu, 195/45.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

al onda nemoj da kukas kad budes morao da menjas ramena kugle i sl... na 3 meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li mogu na punta mk2a alu felne 16'', 4x98, et36, 7j? Ali bez prepravki, i koje bi dimenzije guma tu bile najbolje?

Mogu, 195/45.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

I znaci ako ih stavim sa ovim gumama nece mi kaciti nigde? Posto mi se bas svidjaju neke felne, voleo bih da ih uzmem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas da ne sirite dezinformacje jer zbunjujete ljude. Kod punta sa 15" felnama i et 35-39 kaci sa unutrasnje strane(sraf zadnjeg amortizera), sa distancima od 5mm-15mm(et 39 15mm) ne kaci nigde. Najbolje je da se stave distanci od 0.5(yugo, uno...)-1cm i ne kaci rub cak ni sa 17" 215 sirinom gume.

Kod HGT ne kaci ni sa et 35(unutrasnji deo).

Slobodno stavi 195 50-15, ja sam imao pozadi...

185-60-14, 195-50-15, 195-60-15(stilo celicane ET39), 195-55-15, 195-45-16, 195-50-16, 215-40-17, samo mi 17" kace na rubu branika, jer su distanci 1.7cm.

I kod mene kaci pozadi, guma cese sraf, jednu gumu sam pocepao, pa su mi sad pozadi razlicite gume obe u dimenziji 195/50/15 ali nisu iste sirine sto se vidi golim okom, pa mi sad kaci samo jedna.

Ako stavim distancere od juga jel moram i srafove da menjam ili mogu ovi standardni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini podloske sa srafa amortizera i verovatno nece vise kaciti. Ako stavljas distancere onda idu i duzi srafovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko koje su ovo felne na Puntu,kako se zovu?Ne mogu da ih nadjem nigde na netu,a da ne verujete pre neki dan vidim lika ovde kod mene u Kosutnjaku,crni Punto cini mi se sporting identicne.Verujem da nisu jeftine cim su kod ovih Japanaca iz Maserati kluba.Lice na Ferarijeve,a opasno cuce na Puntu Abarth.

 

cxcb4015.jpg  cxcb4016.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...