Jump to content
FAS Goran
Joca

Fiat Marea / Bravo - problem sa centralnom bravom

Recommended Posts

Da li je neko imao problem sa centralnom bravom tipa kad pritisnete dugme za zakljucavanje auto se zakljuca i odmah zatim odkljuca i tako do besvesti.I kljucem kad se zakljucava isto se desava :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno,zezala je brava petih vrata,skinuo sam oplatu sa unutrasnje strane,ocistio i podmazao.Sad radi odlicno i nema toliko izrazene udarce iz petih vrata prilikom zakljucavanja ili odkljucavanja :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bravi se nalazi iza ladice ispred suvozaca,na Marei bi trebalo biti isto.

Ne secam se tacno da li je zuti ili zeleni relej (jedan je od centrale a drugi od podizaca) ali ima 6 pinova kada se izvadi iz podnozja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako

centralna brava radi, ali nece da mi zakljuca zadnja vrata, iza vozaca,

kad su vrata otvorena odradi zakljucavanje i odmah otkljuca zato sto su otvorena,

ali kad su vrata zatvorena nista se ne desava

sva ostala vrata redovno zakljucava i otkljucava sem tih zadnjih

skinuo sam tapasirung i kad stisnem dugme dok su vrata otvorena motor odradi svoj deo ali i ispusti neki zvuk nakon toga

cuje se kao kad balon izduvava

 

ako neko ima neki predlog sta bi moglo da bude

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od juce mi se desava da kad zakljucam auto posle par sekundi mi se upale sva 4 zmigavca i nece da se ugase dok ga ne otkljucam,ako neko zna sta mu se to desava nek pomaze ne mogu ostaviti otkljucan auto celu noc...Hvala u napred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ti je crkao modul i da umesto struju na zmigavce pusti na momenat on stalno daje napon probaj da odvezes zice na modulu koje idu na zmigavce pa probaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

to zna samo onaj koji ga je stavio uglavno ga ubacuju levo ispod volana v kutiju za osigurace ako nije tu otvoris taj deo table gde su ti komande za ventilaciju imas na forumu kako se to radi i nadjes zice od modula koje su vezane na sva cetiri zmigavca i resio si problem jedino sto ti nece blicati kad otkljucas tj zakljucas

ne napisah kad nadjes zice otkaci ih sa sva cetiri i izoluj pretpostavljam da si shvatio ali da napomenem

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jos jedan problem sa zakljucavanjem auta,cim zakljucam auto brave se same odkljucaju kad skinem klemu sa akumulatora onda mogu da ih zakljucam zna li ko u cemu je problem? prikopcavao sam drugu bravu sa njenom instalacijom i isto se desava

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sta se sad desava,kad zakljucam vrata,nekad ih odma odkljuca a nekad stoji po pola sata sat zakljucano i opet ih sam odkljuca da li je moguce da je centrala otisal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...