Jump to content
FAS Goran
ivan_grozni

Fiat Bravo 1.2 16v - varira broj obrtaja

Recommended Posts

Moguce da je ovo vec bilo, ali nisam siguran, jer kao neiskusnom, svaki problem je unikatan :)

Evo sta me muci, imam Fiat Bravu 1.2 16v 2000-to godiste.

Pri promeni brzine, kad se menjac izbaci iz brzine, broj obrtaja padne na 500-550 i veoma cesto se ugasi, narocito pri smanjivanju brzine. Ako se ne ugasi onda se broj obrtaja vrati na 700-750 i onda je stabilan broj obrtaja. Auto sam kupio pre 4 godine i presao je 90.000km, svecice sam promenio pre dva dana :) ne znam da li ih je prethodni vlasnik menjao (ja ga kupio sa 20.000), mada su svecice bile suve i izgledale su mi normalno. Kablove sam proverio i nema nikakvih ostecenja (neko je predlozio na sajtu da se to pogleda).

Problem mi je sto sam ja u Grckoj i ako odem kod majstora da on trazi u cemu je problem, odrace me dok dodje do resenja, pa sam mislio da prvo otkrijem sta bi moglo da bude, pa odem spreman kod majstora, da ne moze da me zavlaci...

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Neso, sredjeno bas kao sto je na slikama i sada je problemm otklonjen, s tim sto mi je jedan majstor sada preporucio da par puta sipam bezolovni V-power, da jos malo ocisti izduvne grane...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

ovo je najverovatnije odgovor i na moj problem u vezi padanja obrtaja i gasenja automobila.. ali ostavicemo da to miki pogleda u sredu..

Edited by Neshone

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo drugacije nego na 1,2 8V ali nadam se da cemo resiti ciscenjem step motora i reprogramiranjem doticnog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj problem se resi privemeno na mom 1.2 16v... Naime kada promenim svecice (stavljam stvarno kvalitetne) Auto radi bez roblema oko 2 nedelje i onda posle ponovo zeza ler i gusi se na niskim obrtajima (ispod 2500) Majsto sumnja na bobinu da ih ona przi... Koja je sad sledeca stvar koju treba da uradim sem da zamenim bobinu ako je uopste ona u pitanju..? Dijagnostika ne pokazuje nista drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro jutro forumasi...

Fiat bravo 1.2 '99 godiste (sa navodno fabrickim sekventom) , presao prilican broj km oko 230ooo...

Jedno vrijeme je sa voznjom u 4. i 5. brzini na niskim obrtajima padala temperatura na dno pa se palila lampica od brizgaljki, cim se auto malo ugrije bilo je ok , tako da sam otkrio mjerac temperature vode (na crijevu vode koja ide ka rasprsivacu) , a ventilator se ukljucivao kad bi se temperatura priblizila crvenom polju, s obzirom da znam dosta toga oko mehanike, nije mi bio problem da zamijenim termostat i termoprekidac tako da sam sanirao taj kvar i lampica se vise nije palila...

Medjutim posle toga auto se desava da na leru radi na 500 okretaja, nekad varira izmedju 500 i 800, dok se pri radu na gas auto ugasi, kad se ugrije na radnu temperaturu nekad radi kako treba a nekad ne... ranije je na leru radio na 1100 dok se ugrije a onda na 800 bio to gas ili benzin, svejedno... uz to, kad dam stisnem papucicu gasa obrtaji stoje 2-3 sekunde na odredjenom broju okretaja i tek onda pocnu da padaju...

Skidao sam klapnu gasa, ali nije bila zaprljana nesto posebno (malo crna od iberlauha) to me je navelo da skinem i step motor... rastavio sam sve i ocistio, prethodno ispitao motoric i posto je radio, vratio sam sve nazad ali problem je i dalje tu...

I da napomenem, prije svog rada bio sam kod 4 majstora sa auto dijagnostikom (jedan nije htio ni da pogleda jer auto ima gas)

Dok ostali nisu mogli da se spoje jer je vjerovatno neki seljak pokidao kablove od komp-a... Kazu da ne bi trebao da bude termo prekidac, mada sam ipak bio vratio stari i nista se nije promijenilo... skidao kleme, ostavio da se resetuje komp ali nista od toga nije pomoglo :no

Izvinjavam se zbog ovako opsirnog posta, ako neko zna sta bi moglo da bude MOLIM ZA POMOC HVALA :(

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebalo bi da su isti motori, vala cu i ovo da uradim... hvala :thumbup:

EDIT: Eto, ocistih i ja iberlauh koji je bio zaprljan ali ne previse (mada on i nema veze sa radom, al reko ajde da mozda ne pravi neku kompresiju pa da zeza zbog toga) O.o uz to sam skinuo i Map, ocistio ga i vratio... Upalio i ponovo radi na 500 okretaja :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo ti je to tanko vakum crevo sto ide sa ibera na usisnu granu da nije negde prslo. Pogledaj da negde ne vuce malo vise vazduha? Svecice, kablovi mozda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vec nisam obracao paznju, kroz iberlauh ustvari prolazi para od ulja i nesto izduvnih gasova sto ventili propuste... cak razmisljam da odkacim iberlauh, mozda ga on gusi... :blink:

Provjerio sam sve sto se ovako dalo pregledati, na svakom kraju je po jedna shelna... jedino sto nisam skidao je sonda, htio sam i nju nego ne mogu od nevremena :unsure: ...svecice nisam mijenjao, predhodni vlasnik je to uradio i na njih je vozeno nekih 5000km, kablovi do duse nisu mijenjani... vidjecu od nekog da ih pozajmim, da ne bacam pare... ne bih zalio kad bih znao da ce se srediti problem al ovakoo :no Hvala za novu ideju :)

Edited by Captain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su lose svecice i kablovi (da pomenem za svaki slucaj) tesko bi palio na ovom mrazu i cimao bi i nemirno radio na leru. Proveri ponovo leptir gasa i da ti negde ne vuce fals vazduh (npr vakum crevo od isparivaca do usisne grane). Prelistaj jos malo forum ali svi su uglavnom taj problem resavali ciscenjem leptira i step motora.

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene ponovo, ispolirao sam leptir gasa i sve ostalo iscistio, provjerio sva crijeva ali opet nista... :blink:

Ali... skinuo sam step motor, odkacio ga sa usisa i vidim da uopste ne pokusava da pomjeri leptir, tj ne reaguje...

E sad imam pitanje, da li ovaj dio step motora koji pokrece klapnu gasa treba lagano da se vrti ili ipak treba da ide malo teze, posto kad je sklopljeno i kad na kontakte motora dovedem napon zupcanik (oznacen zutom strelicom) se fiksira zajedno sa dijelom koji pokrece klapnu(oznacena crvenom strelicom)

29naqnn.jpg

i gotovo je nemoguce ga pokrenuti, tako ostane i kad nije pod naponom, sve dok ga ne rastavim...

Dok je spojen na autu, ili na stolu rastavljen kao na slici, ova dva dijela se okrecu nezavisno jedan od drugog i to vrlo lagano... Rastavljao sam i drugu stranu motorica, na kojoj su vrlo tanki kontakti (potenciometar neki) pa nisam dirao nista jer je mnooogo lizerno, gotovo da treba pod lupom da se gleda :geek:

Sta da pogledam osim ovog motorica?

Zna li neko mozda koliko kosta novi motoric (ili polovni)?

Da napomenem, dijagnostiku ne mogu da uradim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav forumasi. od pre par dana sam vlasnik fiat brave 1.2 16v 2000god. desava mi se kada ga upalim ujutru obrtaji skoce na 2500 pa se sporo spuste na 1100. na leru kada se zagreje radi lepo na 850, ali primecujem da obrtaje vraca sa zadrskom, rekao bih sporije nego sto treba. U voznji kada ga izbacim iz brzine i vozim na leru obrtaji stoje na 1500 i ne spadaju dok ne zustavim auto. onda se vrate na 1100, pa na 850. Procitao sam sve teme na forumu vezane za slicne kvarove, ali nisam naisao na slicne simptome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je normalno, tako i treba da bude :thumbsup: nista ne pipaj, tako ti omogucava lakse saltanje i nema cimanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U voznji kada ga izbacim iz brzine i vozim na leru obrtaji stoje na 1500 i ne spadaju dok ne zustavim auto.

Šta ovo znači? Recimo dođeš do nizbrdice, kreneš da se spuštaš i izbaciš na ler, on će sve vreme da drži na 1500 obrtaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U voznji kada ga izbacim iz brzine i vozim na leru obrtaji stoje na 1500 i ne spadaju dok ne zustavim auto.

Šta ovo znači? Recimo dođeš do nizbrdice, kreneš da se spuštaš i izbaciš na ler, on će sve vreme da drži na 1500 obrtaja?

Nisam probao na nizbrdci, eto kad zelim da stanem i sa nekih 30km/h ga izbacim iz brzine i polako kocim on drzi na 1500 o/min, tek kada stanem vrati ih na 800

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda se nisam dobro izrazio, ne mora da bude nizbrdica, poenta je u dužini trajanja rada na leru. Probaj da pri 80 na sat izbaciš iz brzine, obrtaji bi trebalo malo da zastanu na oko 1500 (možda sekund, ako i toliko) i onda da padnu na 800-850. Svakako nije normalno da drži na 1500 sve dok se ne zaustavi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri 80 zadrzi barem kod mene skoro i na 2000rpm i nece nikad spustiti na 850 dok se skroz ne zaustavis, malo ce i varirati dok se lagano kreces, barem kod mene . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam taj problem pojavio se od pre neki dan...Znaci motor je zagrejan na radnu temperaturu...Nizbrdica je dugacka nekih 3-4 km pa mogu da ga duze vozim na leru i konstantno drzi obrtaje na 1300 dok je u pokretu i cim se zaustavim spadnu na 800 i ne mrda odatle probao sam da ga ugasim pa da ga upalim i dok stoji obrtaji su na 800 a kad je u pokretu na leru drzi na 1300...Po meni ovo nije normalno,pre 3 nedelje sam cistio leptir gasa...Da nije do nekog vakuma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga tek uzeo. nista nisam cistio niti stelovao.probacu i na 80km/h ali mislim da ce rezultat biti isti

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta ljudi rekoste? Da li je ovo normalno da na nizbrdici na leru drzi na 1300 obrtaja a kad stane da spadne na 800? Kod mene toga nekad ima a nekad nema...Znaci problem je u necemu samo ne mogu nikako da provalim u cemu...

I da jer primetio neko da kad druka kocnicu na leru da mu se povecavaju obrtaji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...