Jump to content
FAS Goran
yarhead

Fiat Stilo - ugradnja pojačala i vufer na fabrički CD player?

Recommended Posts

Brazilci :) . Sta li bi tek uradio da ima karavana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprema se polako, nece biti kao kod brazilaca al mislim da ce solidno izgledati i isto tako se cuti. :)

 

amp.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakva bi procedura bila povezati fabricki woofer na aftermarket HU Pioneer,nema onog dzeka ispod tapacira?

I da li se moze fabricki woofer lepo postaviti,postoji li odredjeno mesto na koje dolazi da to bude sto se kaze "sraf na sraf"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je zvuk tog fabrickog vufera? Vidim da se moze naci dosta jeftino sada (20-ak eura) pa ne znam isplati li se? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga imam i odlicno se cuje za onako mali zvucnik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam fabricki wufer sa kablom do connect nava, hocu da probam da ga ugradim na petovratnog stila. Ima li neko savet ako je to vec radio kuda da provlacim kablove za zvucnike i napajanje, cini mi se da ispod onih plastika uz vrata nema mesta. Takodje kuda ste izvlacili napajanje sa akumulatora i kako ste kacili wufer i krojili tapacir posto je ovo sve sto imam za trovratu verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, treba mi pomoc.

Uzeo sam android multimediju za fiat stila, u njega imam i onaj njegov fabricki vufer. Multimedija je povezana sve radi sem vufera, zvuk se cuje ali vufer ne radi. U Stilu sam pre toga imao njegovu fabricku multimediju. 

Sto se tice vezivanja, zuti dzek koji je stajao tamo sam isekao i tu braon zicu koja je isla u taj dzek sam vezao na kontakt, zvuk sam dobio ali vufer i dalje ne radi. Sta treba tu jos da se poveze da bi to radilo, ako neko zna neka pomogne bio bih mu veoma zahvalan..

Hvala vam unapred, zivi bili.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vufer ima 20 linija, po 8 ulaznih/izlaznih su za zvucnike (znaci, ukupno 16).

Sto se dodatnih linija tice, treba da se poveze pin 2 u ISO A konektoru (Presence signal).

Kao i pin 6 u Mini ISO konektoru (Switch ON/OFF signal).

Bez ta dva signala, vufer/navigacija ne znaju za medjusobno postojanje. Preostala 2 signala na vuferu su napon sa akumulatora (sa osiguracem F54) i masa. U ovom postu sam ostavio fotke konektora navigacije sa bivseg auta, kao i fotke iz fabrickog uputstva za sta je koji pin, pa mozes da pogledas: 

 

Cetiri posta iznad imas jos detaljnije - sa semom vufera, polozajem komponenti na vozilu, detaljnim opisom sistema... Iako sam te slike prebacio svojevremeno sa Postimage na nas server - trenutno ne mogu da se vide, provericemo sta je u pitanju. Do tada svakako mozes da procitas napisano u tom postu ;) https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41574-fiat-stilo-ugradnja-pojačala-i-vufer-na-fabrički-cd-player/&do=findComment&comment=1273383

Ovu nepotrebno otvorenu temu, spojicemo sa postojecom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/16/2020 at 10:38 AM, Ivan said:

Cetiri posta iznad imas jos detaljnije - sa semom vufera, polozajem komponenti na vozilu, detaljnim opisom sistema... Iako sam te slike prebacio svojevremeno sa Postimage na nas server - trenutno ne mogu da se vide, provericemo sta je u pitanju.

Obnovio sam svoje slike koje su "nestale" iz pomenutog posta (na kraju sam ipak morao da ih ponovo izvadim iz eLearn).

Tako da je sada sadrzaj ponovo kompletan, a sema Stilo woofera sazvakana do u detalje ;) :

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi borci,treba mi pomoc oko fabrickog vufera za stila,juce sam ga kupio,gledam ove seme koje su okacene i mucim se,iskreno

Prvi problem je sto nemam izvedenu fabricku  instalaciju za vufer,imam stila sa troje vrata,a izgleda da imam izvedene zice sa multimedije,samo ne znam dokle su te zice isle,kad ih nema u gepeku

okacio sam slike gde pin 2 u ISO A konektoru ima vec izvedenu zicu,i pin 6 u Mini ISO konektoru ima vec izvedenu zicu..ako su krenule te zice iz medije kako ih nema u gepeku??

 

20210304_064021.thumb.jpg.61fb94aee5d74f2ef6019939ae49d7bc.jpg 20210304_063926.thumb.jpg.3486041e733a9f8f91454df50d4de6c5.jpg 20210304_063945.thumb.jpg.99bf6674b6c6d19c2ddc57a9b6b5556e.jpg

 

20210304_064021.thumb.jpg.61fb94aee5d74f2ef6019939ae49d7bc.jpg 20210304_063852.jpg

 

Drugo pitanje je,na 2 strani teme ,druga slika,linije sa vufera A2,3,4,5,6,7 B2,3 idu ka zvucnicima na konektore K M N L, koji su to konektori i gde su

Trece pitanje,konektor na vuferu sa 3 reda pinova,jel ima negde da se kupi zenski  konektor i kako se zove,da se to poveze lepo ako moze

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko slovo da napisem dokle sam stigao,a i za one koji ce tek da se upuste u ovu avanturu sa vuferom da znaju sta ih ceka od prilike

Sto se tice povezivanja sve je objasnjeno lepo u predhodnim postovima,treba samo dobro da se promucka sta sve pise

Kupio sam sve od kablova sto  treba,taman sam mislio sve ce da bude ok samo da nabavim male buksne za konektor na vuferu sa 18 pinova,pinovi su ispod 2 mm,najmanje buksne koje sam nasao su 2,5 mm,i jednostavno ne moze da stane buksna do buksne,nema mesta.Znaci moracete da lemite svaki pin posebno ili neka druga terapija .Uspeo sam da nadjem instalaciju orginal,pa cak i sa njom sam u problemu

Sema koja je postavljena za taj konektor vufera iznad nije tacna,ili nisu svi konektori isti,na slikama se vidi da su plus i minus na kontra stranama,i ispratio sam jednu zicu zvucnika i ona nije na mestu po ovoj semi iznad

20210507_213659.thumb.jpg.b527f45204357a750cf6ccc5f9acf871.jpg20210507_213810.thumb.jpg.088689135792a154ffa3e9b02e51810d.jpg

Ako neko ima neki predlog ,nek napise bicu zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam veceras da povezem najzad sve,pomoc 0 sa svih strana,cak komsija vrhunski autoelektricar nije hteo da se zeza sa povezivanjem..

Morao sam da nateram sam sebe da sve ispratim od pocetka do kraja

Ovo gore sto sam napisao je cist primer ne citanja sta pise,slika je konektor sa vufera a ne dzeka sa kablovima,okrenuto je kontra na dzeku povezivanje

 

Kako sam resio sve probleme,raskacio sve zice sa pinovima sa ovog gore zuto ljubicastog dzeka,i krenuo od navigacije redom,zica b8,boja ta i ta,svaku ispratio,i ubadao u ovaj dzek

Na drugoj strani u ivanovom postu,prve 2 slike sve govore,nista vise nije potrebno,treba da se samo dobrooo sagleda sve,i da covek sam sebe natera da odradi sve

Sto se tice zvuka ocekivao sam mnogo vise,izvadio sam zadnje sediste i dasku pa mozda kad vratim sutra bude malo bolje

Evo neka slika,i srecno povezivanje stilise

 

20210515_181551.thumb.jpg.1d70dddacee694e73400beecbd7a31a7.jpg20210515_181559.thumb.jpg.c8889472a9de9822e62217edc2af8bd0.jpg20210515_181618.thumb.jpg.b716970fc824cf847be63763ff7bd70d.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, zoranzo said:

Na drugoj strani u ivanovom postu,prve 2 slike sve govore,nista vise nije potrebno,treba da se samo dobrooo sagleda sve,i da covek sam sebe natera da odradi sve

Htedoh upravo to jos ranije da ti pomenem, ali sam racunao da si procitao temu, ako si se vec upustio u radove i pises.

Za bilo sta od elektronike, najvise pomazu pomenute kompletne seme ozicenja koje obicno postavljam - tu je sve sazvakano.

I to je najvise sto mozemo ovako virtuelno da pomognemo, samo se treba snaci po njima.

Kod slika konektora nemas bas puno toga, a u eLearn semama postoji Front i Rear strana pa i o tome treba voditi racuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima, imam Peugeot 5008 i njegovi zvucnici su produvali, hteo bih 2 para novih i aktivnu bazuku za gepek ali low cost varijantu cisto da bude jedan nivo bolje od fabrike.

Sve bi islo na fabricki radio cd, jel uopste moze da se povezu svi zvucnici na ovaj vufer?

 

Mislio sam ovo da uzmem pa sta mislite?

 

Vufer

https://xenonsijalice.rs/vufer-univerzalni-sa-aktivnim-pojacalom-400w-10-incaa/

 

Zvucnici oko kojih se dvoumim su

https://xenonsijalice.rs/auto-zvucnici-jbl-13cm-90w-set-2-komada/

 

1400 din

https://www.elementa.rs/proizvod/51664/auto-zvucnici-130mm-2x75w

 

2000 din

https://www.elementa.rs/proizvod/51664/auto-zvucnici-130mm-2x75w

 

https://xenonsijalice.rs/auto-zvucnici-jbl-13cm-90w-set-2-komada/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...