Jump to content
FAS Goran
pjaf

Tapacirung / presvlake / patosnice

Recommended Posts

Iscitah temu,ali nije zgoreg pitati za preporuku za letnje (tekstilne) patosnice za Grande Punto. Vidim da nekoliko forumasa spominje Gledring.
Bitno mi je da mi ne usmrde auto i da sa donje strane imaju ili neki chichak ili neku gumu koja lepo prijanja da mi ne bi letela okolo pod nogama.

@Milutinacjesi li pazario one sa KP i kako si zadovoljan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod ovog lika iz Subotice, korektne su, fabrički kroj, meni su na Scenicu dobro legle - imaju fiksatore!

https://m.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/patosnice-presvlake-i-tapacirung/patosnice-tepih-za-renault-scenic-mk3/oglas/68922233#mhs0-1617734789583

Ovo je link za Scenica, a ti vidi za GP!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da taj lik uzima od ovih, a koji inače imaju proizvodnju:

 

https://www.carline.rs/index.php/sr/proizvodi/tepih-patosnice/original-lux-srp-detail

 

Može da se bira boja, sa ili bez natpisa, sa ili bez ove gume...

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, drugi je kroj i carline su kruće.

Gledao sam carline u Kit komercu, ali mi nije odgovarao kroj, fiksatore su bili na pogrešnim mestima, a suvozačka je bila prevelika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Decak Iz Vode said:


@Milutinacjesi li pazario one sa KP i kako si zadovoljan?

 

Ou, davno je to bilo, gledam o cemu se radi - 2019. godina :D

nisam nisam, ostao sam na gledring gumenim bas za brava ukrojenim, i skroz mi odgovaraju...za sada bez tekstilnih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove "Somborske" reče @horvat da je i on uzimao!

Ivan je pominjao na mojoj temi neke kvalitetnije, za nijansu skuplje, ali nisu imali za Rešoa... Jedina mana ovih je što je nazad jedna ogromna patosnice "izjedna", pa je nepraktično kod usisavanja!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bane1321 said:

Ivan je pominjao na mojoj temi neke kvalitetnije, za nijansu skuplje, ali nisu imali za Rešoa

"Carrera" patosnice, imam ih vec 3 godine. Oko 30 evrica je bio komplet za Sporta, radnja je na ulasku u Omladinskih brigada sa autoputa. Korektne su, takodje sa fiksatorima, zamerke bez, drzU se :) . Ako nekome bude koristio info:

http://auto-patosnice.rs/patosnice-kadice-tepih-carrera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na budži imaju ne-tipske ali prilično dobre, već 3 godine ih koristim. Domaća radinost Ina patosnice, gumene, duboke. Bez zamerke. Oko 2200 mislim da sam ih platio. Letnje ni nemam a ni ne trebaju mi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Nije valjda da se razlikuju za običan Bravo i Bravo Sport? emoji848.png

Zavisi kako hoces da budu opsivene :D . Model kao model je isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/6/2021 at 8:48 PM, bane1321 said:

Kod ovog lika iz Subotice, korektne su, fabrički kroj, meni su na Scenicu dobro legle - imaju fiksatore!

https://m.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/patosnice-presvlake-i-tapacirung/patosnice-tepih-za-renault-scenic-mk3/oglas/68922233#mhs0-1617734789583

Ovo je link za Scenica, a ti vidi za GP!

Uzeo sam i ja preko ovih, ok su skroz, mozda je vozaceva trebalo da bude malo duza ili ovo gumirano za petu malo sire/duze, al dobro. Imao sam zimske neke univerzalne i tek sad vidim koliko su bile lose i koliko se teze stiskalo kvacilo pri svakoj promeni, valjda ga nisam mnogo s*ebavao.

 

IMG_20210527_220401.jpg IMG_20210703_193836.jpg

 

Pocepala se kozica menjaca, pa sam narucio i zamenio (nesto DIY i ja da odradim :thumbup:), za soma dindzi se dobije kozica menjaca, rucne kocnice i gratis se dobije materijal za naslon za ruku (koji nemam :cry:).

https://m.kupujemprodajem.com/pulsar-since-1924-trademark-060-66-25-086/svi-oglasi/11017/1#mhs0-1625341602235

 

IMG_20210703_195939.jpg IMG_20210703_195308.jpg IMG_20210703_193802.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo druga sezona počela, a svi konci su na mestu, plastika na fiksatorima  nije pukla, a guma je na svom mestu! Za 2000 dindži, odlično!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo Ne znam da li su još uvek te cene, ali ja sam na Bubanj potoku za 30 eur kupovao odlične presvlake za auto urađene po meri. Likovi iz NS rade presvlake, naručiš kod njih, ostaviš kaparu i donesu sledeće nedelje, ako nemaju tad kod sebe. Koliko se sećam, bili su u onom prednjem delu, do kanala naspram 3-4 reda

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic da nisam guglao sta ima na bubanj potoku, ne bih ni znao da mislis na auto pijacu (nisam znao da postoji). :thumbup: 

 

Aj kad se vratim sa mora pa cu procunjati, je l imaju neko radno vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo Subota što ranije :) koliko znam počinju još od 4 ujutru da se skupljaju ovako leti, ali je skroz ok da odeš oko 8. 

Pijaca radi inače samo subotom i nedeljom, subotom su autodelovi i svašta nešto (svojevremeno sam kupovao i patike za košarku tamo kod nekog lika) dok je nedeljom auto pijaca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Hvala za informacije, taman da vidim i gumu za pedalu kvacila, ovo sto ima na oglasima, stoji samo da bi stajalo i kad pitas kazu da nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo dve i mogu reći da sam za sad zadovoljan, prednja sedišta su pomalo počela da se "ljušte", ovo će biti dobra zaštita a i estetski izgleda lepše, imo...

 

Trebalo bi i po vrućinama da vrše pos'o, videćemo...

IMG_20211216_162434_Easy-Resize_com.thumb.jpg.94d3fc9ee4a1a84f51bc33aad86cf72d.jpgIMG_20211216_163157_Easy-Resize_com.thumb.jpg.fed959ca719fc8451d9490ad6f1c0a40.jpgIMG_20211216_163235_Easy-Resize_com.thumb.jpg.253828b0d1c94949627ee032e9a3bd64.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Jazz-a sam kupio "Gledring" patosnice i deluje mi "na oko", "pod rukom" i "na njuh", da su bolje od patosnica koje uvoznik Honde i/ili Fiata nudi kao navodnu OEM dodatnu opremu. Koštale su 5.300 dinara.

 

Kvalitetne OEM patosnice kao što su ove "Gledring" sam imao veoma davno samo za pežo, a cena im je smešna u odnosu na ono što neki nude kao navodni OEM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto nemam original patosnicu za vozaca,na suvozacevoj strani je original,a nikako nemogu da nadjem,dal mozda moze od 147 il 159 da ide patosnica,a najvise zbog onih kopci,dal je isti razmak izmenju njih.Netreba mi komplet patosnice ,vec samo za vozaca,imam i tu patosnicu,al nije original

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je što čak ni fabrika neće da prodaje po jednu patosnicu, već samo komplet...što baš i nema smisla. Mislim možeš da  kupiš jedan amortizer, jedan klip, jednu felnu, jednu radkapnu, jedno prednje sedište, jednu bravu....samo ne može jedna patosnica. Pokušavao sam da poručim i za Fiat i za VW...ne može...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su iste patosnice kod Punta 2013 godište i ovih mlađih?

Trebaju mi tipske tepih patosnice za Punta 2013 , ako neko im preporuku neka podeli link i iskustvo.

 

Edited by Ivan
Prebaceno, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...