Jump to content
FAS Goran
pjaf

Tapacirung / presvlake / patosnice

Recommended Posts

Ma da, kadice jesu najbolje resenje, ali ja licno ne volim kada se patosnice guzvaju, tako da sam vise za neku opciju od ove dve koje sam napisao ili ako postoji neka treca, ali bez guzvanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 jeste da se malo naguzvaju oko prednjih tockova,

 

kakve su to patosnice za prednje tockove?! :harhar:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da se ne uprljaju tockovi... ;)

 

Kada je sneg...mogu da posluze i umesto zimskih guma... stavis ih ispod tockova i onda kola dobiju funkciju sanki, pa mogu da se spustaju nizbrdo bez potrosnje goriva... kad dodjes na uzbrdicu samo ih ubacis i nastavis put... Ako su kvalitetnije mogu da se upotrebe i vise puta! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da mogu da se ukopčaju na ona dva dugmeta i da ne šetaju. Po meni, originalne zimske („iz salona“) su sasvim ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nasao sam neke za 1100din u METRO-u. Izgurace ovu zimu, za sledecu videcu. :) Nisu se lose uklopile, kod vozacevog mesta s leve strane se malo naguzvala, ali ne smeta, a kod suvozaca, i od pozadi extra stoje. 

 

Odlucio sam se na ovu opciju da bih prosao jeftino, jer su mi se dopale one hromirane obloge retrovizora, pa cu najverovatnije njih da kupim, jer mislim da ce extra stajati automobilu, posto je crn.  :smoke:

Edited by pantadv

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmisljam se o kupovini presvlaka za mog puntisu, nije jos hica ali kad dodje dete morace neke da se nabace.

e sad nesto gledam iza vozacevog i suvozacevog sedista ima rajsfeslus a dole kod nogu ima kao plasticna neka selna da je tako nazovem,kace se jedna na drugu, da li ja na prednjim sedistima imam presvlake ili.... :question:

sedista su tako zategnuta da ne mogu da skontam da li su to presvlake, kontam sta bi drugo bilo zasto bi stavljali rasfesluse.

 

ono sto me buni je zadnja klupa koja je deljiva, kad podignem sedeci deo od dole nema nikakvih kukica, tj onih zakacaljki kojim se zatezu presvlake. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim neke Michelin univerzalne patosnice, iako kvalitetne, ali nije to to. Od patosnica po meri vidim samo originalne i neke slovenacke Gledring. Šta biste preporučili?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prvo vreme sam iz starih kola prebacio univerzalne kadice... jeste da nisu bile savrsene, ali sada, posle 7 meseci mi ne smetaju uopste! ;) Mozda cu za prolece staviti  neke po meri, ali za zimu su kadice zakon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumene i gledam, ove mi se previše pomeraju. Naručito nazad kad krenem da ubacujem bebi sedište.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slzem se da su kao kadice najbolje za zimu jer svu vodu zadrzavaju i mozes lepo da istreses napolje...ja na proslom i ovom autu sam kupio i gumene i tepih patosnice orginal pa ih menjam po sezoni, ne klizaju a i trajale su mi pet godina bez da su se poderale sto znaci da mogu jos par god da izguraju...e sad, kod novijih kola uglavnom vozaceva patosnica ima neko kacenje zbog klizanja, ove ostale ce se sigurno malo pomerati !


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na starom autu sam imao tu Mischelin univerzalnu kada se probusila originalna kod vozaca. Previse su se pomerale/klizale. Nikada ih ne bih vise uzeo. Sada na 500L imam originalne gumene i zaista super stoje napred jer kako rece Deda Jung pricvrscene su. Medjutim, cini mi se da vrlo malo stite tepih od prljanja.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pazario gumene sa crvenim okvirom u kit komercu, cini mi se da su bile oko 3000. Prezadovoljan sam!

 

image.jpg  image.jpg

 

Ne klize i super su za odrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, koliko cesto glancas auto kad je ovako lep? :)

(Ili je mozda slika iz starih dana?) ;l

Share this post


Link to post
Share on other sites

U decembru sam nabavio Lybru 1.9, koju ću predstaviti kasnije. sad me interesuje da li je neko stavljao presvlake na sedišta od alkantre.

Da li je pametno stavljati presvlake, sedišta su bež boje-jako svetla.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto si uzimao primerak sa takvim sedistima ako si planirao da ih presvlacis krpama ?

 

Uz malo paznje neces imati problema da odrzis sedista cistim, osim ako nisi zidar, moler ili automehanicar ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaista. Ja sam vozio bež alkantaru u Delti, svako ko je seo u auto je hvalio materijal sedišta. Da sam ih presvukao u krpe, niko ih ne bi ni primetio. Što se održavanja tiče, jednom godišnje ih daš na dubinsko pranje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari neko je u prethodnim postovima okacio slike od ovog iz PA svidja mi se kako je odradio prosto presvlake isgledaju kao da su sedista tapacirana, da li je neko radio na stilu? ne kupuju mi se kineske,a ako bi i uzeo kvalitetne nemam zivaca za montiranje, a ove mi izgledaju kao da su takva fabricka sedista....moze neki savet? posto je meni malo vozacevo sediste iscepano pa bi malo da sredim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kožda sedišta, ali nemam kožne tapacirunge i to počinje da mi smeta jer se estetski ne uklapa. Jel ima neko informaciju gde bih mogao da nabavim te tapacirunge u tamno sivoj koži, ili da li neko radi presvlačenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da se sam upustis u tu avanturu. Pitao sam par tapetara, svi rade nebo, a tapacire ne. Ja cu kod mene pokusati sam, samo da naletim na neke povoljne tapacire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam dilemu sedista mi nisu sjajna,vozacevo se pocepalo, suvozacevo ne radi kako treba napred/nazad, poneka rupa od cigarete. Elem da li da kupim dobra sedista ili dobre presvlake?

Punto mk.2

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...