Jump to content
FAS Goran
pjaf

Tapacirung / presvlake / patosnice

Recommended Posts

Ja sam se ponadao da je materijal odlican :(  Ja sam iz manjeg mesta, imamo samo 2 radnje u kojoj nema niceg, imaju one kao zeske najlon carape, ovo mi je delovalo kao kvalitetno resenje. Jedino negde kada sam u prolazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovdje kod nas nazalost nema nista kvalitetnije da se uzme, slucajno sam naletio na netu pa sam zvao brata u bg da mi to uzme tamo.  Kod mene su identicne u dvije boje kao sa slike. Ovaj svijetli dio je tako tako, nije toliko los, a ovaj crni po rubovima je najslicniji kao ona mrezica na platnenim patikama :D iritantno je ako nesto jedes u autu pa upadne kroz tu mrezicu, tesko se uopste moze usisati kroz nju a vidi se :D

Nasao sam ovu stranicu odakle smo mi uzeli, ovdje su povoljnije nego na onoj stranici sto si ti postavio: https://www.autosport.rs/catalog/techstyle/auto-oprema/auto-presvlake/tipske-auto-presvlake/presvlake-fiat-punto-classic.html

Edited by gagi82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff, nije bas malo povoljnije, ovo je vec prihvatljivo. Hvala puno. Trazio sam svuda nasao sam samo na onom mestu.

Ne znam dali je bolje uzeti skroz crne ili sa tim sivim delom, cini mi se da se na njemu slabiji kada se malo zaprlja.

Edited by benedikt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes slobodno sa ovim svjetlim dijelom, dosta je zahvalna boja, ne vidi se kad se zaprlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tema nije na odgovarajućem mestu ja se izvinjavam

da li neko može da mi preporuči patosnice za stila 3v ali da budu najpribližnije originalu,naravno sa nekom normalnom cenom

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MARKAN

Tema je bila na odgovarajucem mestu, ali vec postoji identicna ;) . Spojeno je pa mozes da procitas dosadasnja iskustva.

Za Sporta uzeh "Carrera" u Auto Style u Omladinskih brigada. Krojeno po originalu, sa kopcama za fiksiranje, za sada nemam primedbi, mislim da je komplet bio oko 30 evrica:

http://shop.autostyle.co.rs/patosnice-carrera

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šetao se po Temerinskoj u N. Sadu i našao prodavnicu ”Autostil” (Temerinska 26) i kupio ove tipske patosnice (2.500 dinara). Oni su proizvođači i setio sam se da pitam da li prodaju samo vozačke patosnice, prodavac kaže da prodaju po ceni 1.250 dinara. Patosnice su dobro iskrojene, legnu kako treba. Proizvode i prodaju i autopresvlake.

5cf074c65ff58_Patosnice1.thumb.jpg.640b4aabd40163e7e57ebb40bac4de1c.jpg 5cf074c9088f2_Patosnice2.thumb.jpg.a170f6f79224679e88e6779ae6075149.jpg 5cf074cb651cb_Patosnice3.thumb.jpg.68d08e35b8ccc55163b3b1294aa6ea0d.jpg 5cf074cdd0438_Patosnice4.thumb.jpg.104b1c2680c3d9a5736536581ae0401a.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod patosnica, da li je neko poručivao sa sajta spiderauto, koje se reklamiraju kao originalne. Još nisam uzeo patosnice, a nisam ni sreo na nekom drugom mestu da ima. Velika glupost da ne dobiju patonice uz auto, nije to stvar novca... 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo u gumatic-u tipske gumene patosnice sa zakacaljkama. mislim da su bile 2300din prosle god.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Christabell said:

Mix74, ti si bar dobio neki poklon, u Stojanovu dobiješ šipak. Ja sam patosnice posebno doplatila 50 evra.

A pomoć na putu ti je sastavni deo garancije.

Gledaj, ako su dobre i u kompletu, onda nisi bacila pare.I meni su nudili slično pored ovih običnih tepih, ali u trenutku nisam znao kakve su, pa sam kasnije posebno kupio Gledring gumene. Skoro 4500din su me koštale i stvarno su dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraju gumene svejedno zbog zime...
Isto i kod Dacia, Sekulić daje a Stojanov ne...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, djole81ar said:

Kad smo već kod patosnica, da li je neko poručivao sa sajta spiderauto, koje se reklamiraju kao originalne. Još nisam uzeo patosnice, a nisam ni sreo na nekom drugom mestu da ima. Velika glupost da ne dobiju patonice uz auto, nije to stvar novca... 

Da, neverovatno da patosnice treba posebno dokupljivati. Iskreno, bezveze mi je i da se rezervni točak doplaćuje, ali ajde...

Patosnice su mi bačene pare. Naravno da su samo prednje i naravno da su tepih (samo kod vozača deo ispod papučica je gumeni).

Ako neko može da mi kaže koje gumene odgovaraju, bilo bi lepo da su sa zakačaljkama, kažite mi, da se do zime obezbedim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ove, ali ne bih kupovao na neviđeno, nego kad me put nanese, ili neko ovde možda kaže da su ok: 

https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna-oprema/unutrasnjost-vozila/auto-tepisi?car=1111025004

 

http://gumatic.com/?s=Patosnice+tipo&post_type=product

Slike kod Gumatica mislim da nisu verne. Kadica za gepek kod sedana mora da u zadnjem delu ima proširenje za onaj prostor iza koševa točkova. 

Mora se o zimi misliti. Razmišljam i o felnama. Originalna čelična felna nova je kod njih fantastičnih 14000d (bar je bila kad sam preuzimao auto). Razmišljam da tražim polovne koje bih spremio za zimske gume. Zna li ko, trebalo bi da su rupe 5x98? Mada, pitanje je šta se može naći da vredi, jer bravo, čini mi se, nosi sa 4 rupe. Ispravite me sko grešim. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Christabell said:

Da, neverovatno da patosnice treba posebno dokupljivati. Iskreno, bezveze mi je i da se rezervni točak doplaćuje, ali ajde...

Patosnice su mi bačene pare. Naravno da su samo prednje i naravno da su tepih (samo kod vozača deo ispod papučica je gumeni).

Ako neko može da mi kaže koje gumene odgovaraju, bilo bi lepo da su sa zakačaljkama, kažite mi, da se do zime obezbedim.

Za Tipo sam kupio kod ovih:

 

Screenshot_20.jpg

https://www.topstopauto.rs/index.php/proizvodi/patosnice/item/223.

Vidi samo šifru da li je za sedan ili heč/karavan. Gledring slovenačke. Fantastične su. Pokrivaju i odmorište za nogu i mirišu na vanilu. Iz Novog Sada su.Naručio sam od njih i koštalo me je sa poštarinom oko 4300. Siglo mi je brzom poštom za 2 dana.

 

Kod ovih iz Inđije sam naručio sigurnosne šrafove za alu felne 

 

Screenshot_21.jpg

https://2017.tuningstyling.co.rs/sigurnosni-srafovi/star-lock/

Takođe stiglo za 2 dana.

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, branik said:
Gledao sam ove, ali ne bih kupovao na neviđeno, nego kad me put nanese, ili neko ovde možda kaže da su ok: 

https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna-oprema/unutrasnjost-vozila/auto-tepisi?car=1111025004

 

http://gumatic.com/?s=Patosnice+tipo&post_type=product

Slike kod Gumatica mislim da nisu verne. Kadica za gepek kod sedana mora da u zadnjem delu ima proširenje za onaj prostor iza koševa točkova. 

Mora se o zimi misliti. Razmišljam i o felnama. Originalna čelična felna nova je kod njih fantastičnih 14000d (bar je bila kad sam preuzimao auto). Razmišljam da tražim polovne koje bih spremio za zimske gume. Zna li ko, trebalo bi da su rupe 5x98? Mada, pitanje je šta se može naći da vredi, jer bravo, čini mi se, nosi sa 4 rupe. Ispravite me sko grešim. 

Moj komša stavio zimske na Tipa na alu felne od alfe 147 od 15" 5x98

 

3b0abea15d3752098c7df106c935b297.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

@branik Tipo promer rupa:

image.thumb.png.53e8754560f2a03f53258bef1101edd3.png

 

Odgovaraju od alfe 147/156. Za 15" dodaš još malo para i uzmeš alu felne. 

Za patosnice, ako si blizu BG, Gumatic je dolazio subotom u Bubanj potok. Ja sam kod njih uzeo zamenske za deltu i ne znam šta reći, nije to to, ali služe. 

Silux mi nikada nije ulivao poverenje.

Verovatno ću tipske uzetu na drugom mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Mix74 said:

Za Tipo sam kupio kod ovih https://www.topstopauto.rs/index.php/proizvodi/patosnice/item/223. Vidi samo šifru da li je za sedan ili heč/karavan. Gledring slovenačke. Fantastične su. Pokrivaju i odmorište za nogu i mirišu na vanilu.

Ove su dobre , ja sam uz auto dobio ovakve. Tek da vidite kako diže obrtaje posle 17K km! Jedina mana ovog auta je mnogo šaltanja (stvarno mnogo), ako se to može nazvati manom.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Christabell said:

Da, neverovatno da patosnice treba posebno dokupljivati. Iskreno, bezveze mi je i da se rezervni točak doplaćuje, ali ajde...

Patosnice su mi bačene pare. Naravno da su samo prednje i naravno da su tepih (samo kod vozača deo ispod papučica je gumeni).

Ako neko može da mi kaže koje gumene odgovaraju, bilo bi lepo da su sa zakačaljkama, kažite mi, da se do zime obezbedim.

Ja porucio tepih kod Gumatica, 2.500 videcemo kakve su, kazu da su tipske. vise volim tepih nego gumene. imaju i gumene mislim da su 4.500. Takodje sam vide i na sajtu spidera i tepih i gumene, nesto skuplje, isto sa rupama za fiksiranje, ali nesto im ne radi on line porucivanje pa sam ovamo porucio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slovenačke gumene patosnice u KIT komercu su oko 3000 dinara, mirišu na vanilu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko skidao fabricke presvlake na grande-u? Vidim da postoji sa zadnje strane prednjih sedista rajfeslus, a na zadnjim sedistima sa strane gde se spaja dovojiva klupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam video da je covek na stilu skidao a prao sam moja sedista nedavno tako da mi to ne izgleda nesto komplikovano

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...