Jump to content
FAS Goran
Megahertz

Fiat Stilo Extreme Transformation

Recommended Posts

Neki ce reci da sam LUD, neki ce reci da sam kreativni genije... Vec duze vreme mi se mota ova ideja po glavi i resio sam da vam prikazem o cemu razmisljam! U pitanju je prepravljanje Fiat Stilo-a kojim bi se dobio unikat i auto koji vise bas i nije Fiat Stilo..

Znaci glavne prepravke su:

1. Najbitnija - obaranje (spustanje ugla) krova.... (da ima slican oblik kao na gallardu),

2. Otvaranje usisa sa strane (kao na gallardu

3. Felne ( ne moraju kao Lambove jer se tesko nabavljaju), bitno je samo da su sto vece i agresivnije

4. Spustanje (opruge)

5. Modifikacije prednjeg i zadnjeg branika (nista krupno)

6. Izduv slican kao kod Lambo-a (replika lonca)

7. Stakla se moraju iseci po narudzbini

8. Retrovizor (replika gallarda ili slican)

9. Opciono Lambo vrata (makazice) - ko voli... (obavezno secenje B stuba sa vrati i povlacenje stuba u nazad oko 10cm-a

Najpozeljnija varijanta je Fiat Stilo Abarth 2.4 ... + chip :)

Dizelasi su extra jaki, ali ne ide zbog zvuka.... Ipak pravimo Super-auto!

stilogallardo.th.jpg

fiatlambo.th.jpg

E pa sad, ako neko ima Ovako lepog Stilo-a sa 2(3) vrata i nekoliko hiljada eura... Ja mislim da je ovo odlicna ideja i stvarno dobar projekat... Pa sad, ko voli nek izvoli ( i ima para za tako nesto)...

I ako neko ovo odradi, molio bih ga da me provoza takvom masinom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro zamišljeno... samo onaj "usis" mi nije jasan,šta bi bilo iza te rupe(najbolje ju nečim začepiti ali ne odmah na rupi već malo iza i stavit mrežicu)...kod lamba je doslovno usis jer mu motor u dupetu a stilu naprijed.. :smoke:

trebalo bi vidjeti da libi ovi što sjede iza mogli glavu držati ravno a ne ko kod opet tigre :harhar:

uglavnom dobro bi izgledalo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovi pozadi bi sigurno morali malo da se "saviju" ili ne bi mogli da budu mnogo visoki da bi putovali tu... Ali poenta auta niej funkcionalnost nego dizajn... Pa i pravi Gallardo prima samo dve osobe, sto bi ovo bilo bolje.. :) Ali ipak mogu nize osobe da se voze..

A sto se tice usisa, on je tu zbog estetike, i da, imao bi mrezicu unutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno :whistle:

narocito ovaj detalj-kontra naosaca poljnog retrovizora :thumbup:

sitnica,a dosta daje na agresivnosti dizajna :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je nesto u stilu Lipu - Bangla Bangers - Frankenstajn :D

Previse para je potrebno, za prilicno sumnjiv ucinak.

Sledeci put uzmi kao osnovu neki ruzan auto, posto je ovaj Stilo dovoljno lep i bez toga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chikavili, da to je u stilu Lipu-a :) On bi to odradio... A stila sam uzeo iz prostog razloga, jer je prelep, pa da ga ucinim jos lepsim, nisam mogao da uzmem golf-a... Stariji modeli su previse kockasti, a ovi noviji previse zaobljeni i bez te agresivnosti koju ima STILO! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj kreativni genije, hoces da uzmes 5000e i stila abartha sa milion kubika i 30 konja koji ide kao biiip, da mu iseces sve stubove i krov, iseces pola auta da napravis otvore kao za Mig i to da nazoves super-auto? stvarno druze sta si pusio ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj kreativni genije, hoces da uzmes 5000e i stila abartha sa milion kubika i 30 konja koji ide kao biiip, da mu iseces sve stubove i krov, iseces pola auta da napravis otvore kao za Mig i to da nazoves super-auto? stvarno druze sta si pusio ti?

Druze nemoj tako lako da se primas.. Kada sam rekao super-auto, mislio sam na izgled, a ne na performanse i brzinu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome je i poenta.... Da se za nekih 15-20 000e dobije auto koji lici na auto od 150 000e :)

A sto se tice performansi, naravno da nikad ne moze biti isto, jer da jeste, onda ne bi Lambo kostao 150 000e nego 20-30 000e :)

I nije u pitanju nikakvo kopiranje niti plagijat, Lambo je samo posluzio kao ideja, i nije cilj prevariti ljude da je taj auto Lambo,

vec je cilj da se ljudi dive njemu na unikatnom (lepom) izgledu...

Ujedno to je i resenje za extremne ljubitelje Lambo automobila, ukoliko nemaju u dzepu jedno 150 000e ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se za nekih 15-20 000e dobije auto koji lici na auto od 150 000e :)

...Lambo je samo posluzio kao ideja, i nije cilj prevariti ljude da je taj auto Lambo

:whistle:

U svakom slučaju...ovo je eto...zezancija za photoshop...ali onaj ko bi stvarno ovako nešto pravio i potrošio pare... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro.. ako nista drugo, bar recite da sam lepo odradio sliku... I to sam radio u Ulead Photo Express-u 3.0 SE koji je daleko jednostavniji od PS-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...