Jump to content
FAS Goran
nestor

Lancia Lybra 1.9 JTD / 2.4 JTD - problem sa turbom...

Recommended Posts

P0235-  Senzor tlaka prednabijanja - prisutan

P0236- Ventil tlaka punjenja - prisutan

P0404- EGR ventil - poveremen

P0101- Senzor usisnog zraka - povremen

 

Ova kombinacija, s time da je MAP novi, MAF novi, EGR ociscen prije 15-tak km.

 

Ono sto mi je sumnjivo, ventil tlaka punjenja, nekad je znao zujati nakon dulje voznje, sada se nista ne cuje, s druge strane vakuma ima, kada ugasim auto i izvucem cijevcicu (i to dosta tesko), onu blizu hladnjaku, cuje se zrak, kao da ga drzi pod tlakom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam menjao PK kais i videh na turbini neku čađ. Nema ulja, samo čađ, kao da je popustio neki dihtung. Ima li neko ideju sta to može da bude ?

Lybra 2.4 JTD

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sam si dao odgovor na svoje pitanje. :-) Verovatno je neki dihtung...samo treba utvrditi koji je. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa o tome se i radi. Nikada nisam ni video rasturen turbo a kamoli nesto drugo. Gde ima dihtunga? Po slikama samo izmedju turba i grane. Da li mozda ima uticaj i to sto mi je puklo crevo od interkulera pa to nesto cadjilo kod turba ?  Nemam pojma o tome, zato sam i pitao .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetlo siva cadj koja se odmah vidi kad se pogleda turbo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi. Imam jedno pitanje vezano za turbinu. Na malim obrtajima i na malom gasu se cuje da zvizdi a pre se nije tako cula? Da napomenem auto je cipovan. Isto tako raznorazni majstori su je gledali ali u zadnjih parmeseci sve radim kod Gorana na altini. Koliko se razumem ne bitrebala da se cuje da zvizdi tako pa joj je verovatno vreme za reparaciju. Sad da li reparacija ili kupovina polovne dobre? Hvala na odgovoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da iskoristim postojecu temu, a ako nije odgovarajuca izvinjavam se moderatorima pa neka prebace. 

Zanima me dali su IHI turbine isle samo na 2.4 jtd verziju Lybre ili su se ugradjivale i na 1.9 jtd? Zapravo da li se uopste ugradjivala u Lybru( a mislim da jeste)? 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bilo_ko :D Ovo bih i ja voleo da znam ...

 

u mene je IHI u Bravo-u, slušam je ima godinu dana, i upamtio sam dobro njen zvižduk u 8 :lol: i zakleo bih se da identičan čujem kad pored mene prođe Stildža, a svi znamo da je Stildža=1.9JTD A i Libera je 1.9JTD,

 

Iz čega proizilazi da je IHI išla i u Liberu, dakle@werp690, ja mislim da dobro misliš ... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...