Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima

ovo je moj Fiat 128 coupe, 74 godiste, presao oko 212 000

inace ga imam od 88 god, i poprilicno je odrzavan

za svoje godine u solidnom stanju, gotovo sve je fabricki sem prednjeg branika

sto se tice limarije je dosta dobar malo losija su vrata narocito suvozaceva

soferka je malo naprsla

pre 5 godima je farban i malo sredjivan

mahanika je ok. motor moze jos da tera ali iyzgubio je svojih 75 konja, inace je 1300

4uz9.jpg 4x3i.jpg

4zyr.jpg 4C2A.jpg

ova zadnja je kad sam natovario nesto u gepek pa je legao extra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cista klasika :thumbsup:

a i za svoje godine sasvim pristojno izgleda :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ako je standardna 128-mica po mnogočemu bila avangardni auto, ovaj kupe je dugo važio za najbolji auto koji je FIAT IKAD napravio. (moj ,inače, nedosanjani studentski san). Mislim da će vredeti svaki evro koji budeš uložio u njega. A za motor mislim da ti je najlakše...thumbup.gif (verovatno možeš u KG-u da nadješ i onu "ludu" verziju od skoro 90 ks - remontovanu ili novu..- trebalo bi to da se nadje, bar glavu i cilnidre, a za ostalo polako). Karoserija može da bude problem (to nisu galvanizovani limovi) - ne trpe nikakvo lupanje, ispravljanje, ogrebotine... najviše vole pokriven i provetren prostor lepo i suvo vreme za vožnju, zimi so po drumovima nikako!

Inače vozilo je steklo toliku popularnost da su čak osnivani i klubovi ljubitelja ovog vozila: bio je neverovatno upotrebljiv; i ako kupe po karakteru, dimenzijama je odgovarao normalnom prevozu četvoročlane porodice, pa su ga mnogi zbali 3P (tre porte). Inače proizvedeno je 338.000 primeraka ovog vozila, što za auto koji nije bio ni malo jeftin pretstavlja izuzetan uspeh.

Evo jednog od primera kako to Amerikanci čuvaju po svojim klubovima:

QKiz9.jpg ISMS.jpg gaK2i.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

prelep auto,moja komsinica je imala model sa cetvrtastim farovima napred,secam se da joj je ceo komsiluk zavideo.sredi obavezno tu limariju da ne "ide" dalje korozija,i uzivaj u njemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam bio mali, zeleo sam da jednoga dana posedujem crveni Fiat 128 sport coupe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo vrlo interesantan model fiata , daj jos slika i cuvaj ga stvarno redak model i jedinstven :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, sad sam se setio odakle mi je poznat...

Prosle godine na KoE u KG :)

aV1q7Q6S.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...