Jump to content
FAS Goran
fedja.culum

Remontovanje plivajućih zamajaca / korpe, lamele? / ojačavanje seta?

Recommended Posts

Tako I ja pre neko vece, taksi, Alfa 159, 1.9 150ks, pise 130k presla, unutra enterijer pokidano sve, cim predje 30km na sat nesto zapinje na desnoj strani, al on opusten :D

 

Čudo je što uopšte i uzimaju Alfe s obzirom koliko ljude plaše sa  njihovim trapvoima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je kod ove jedini problem taj sto je presla min 300k :D

A sto se tice trapova, mislim da su ih nakon restyla sredili tj da su izdrzljiviji sada ali necemo u off :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni kod mene nema vibracija prilikom potapanja gasa niti naglih ubrzavanja. Tokom vožnje nema nikakvih zvukova, ali na leru ili kada stoji u mestu čuje se neki zveket (lim-lim, plastika-lim)....i dolazi sa leve strane, naspram vozača i iz menjača kao da se čuje neki zvuk poput "mlevenja". Taj zvuk je izraženiji u kabini nego spolja....

Kada krećem iz mesta, dolazi do podrhtavanja (verovatno je korpa pri kraju, ali kvačilo je mekano, stepene menjam sa dva prsta koliko je menjač lagan).

Da li je zamajac, da li je nosač motora, da li je nešto treće.....zamajac sam menjao 2010-te i prešao je oko 80000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra, uz grejače i zadnje pločice, imam nameru da odradim i kvačilo. Hvata visoko, hoće ponekad na pun gas u drugoj, trećoj i četvrtoj i da prokliza. Pedala je maaalo tvrđa nego što bi trebalo, uz to jednom u 300 puta hoće da zatrese prilikom polaska kad je hladan. Plivajući zamajac je blago rečeno perfektan.

 

E sad, LUK set kvačila dobijam za 133€, ali se razmišljam i o kvalitetnom remontu. Zna li neko koja je cena remonta lamele i korpe (ali pravi remont korpe, a ne samo da je "lizne" i obradi)? Da li je uopšte moguće kvalitetno remontovati korpu ako ima potrebe za tim? Šta misle stručniji, da li je neophodno/poželjno da se i plivajući zamajac poravna na mašini kad se ovo radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kvačila sa prethodnog Punta JTD. Pitam se samo koja li je ovo firma Luk ili Valeo ili nešto treće?  Uskoro će ovo na reparaciju,da ne bih razmišljao da li je iz Kine ili Tasmanije!

 

cxcb201333.jpg  cxcb201334.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kupujem ga u radnji, već ga preko servisa uzimam od uvoznika i imaću garanciju. Inače, taj servis je prestao da ugrađuje Valeo. Ali moje pitanje je da li je uopšte moguće uraditi kvalitetan i potpun remont korpe? A ako mi je razlika remonta i novog seta nekih 50-ak €, nemam dilemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi Ficu sa Ostruznice pa pitaj. Zadnja cena za dizela je bila oko 70eur za korpu i lamelu. Sve se rastura i stavlja novo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

70€ + druk 15€ =85€. Nov set mi je 130€. Verovatno ću se onda odlučiti za nov :) Jedino ako korpa ne pokaže neke znake umora kad se skine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha  :thumbsup:

 

Evo sad sam zvao i Marčetića. Remont lamele je 2000-2200, remont korpe 3200-3600, u zavisnosti šta sve ima da se radi.

 

Videću kad otvore menjač šta mi je činiti  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je malo jeftiniji.

Tri seta sam nosio u ostruznicu i sve su uradili perfektno. Video sam da imaju sve original delove iz fabrike tako da nema nikakvog fusarenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam odneo set kvačila kod Marčetića (inače smo drugari). Ubaciće mi u lamelu opruge (zbog većeg obrtnog momenta) i odradiće lamelu u SINTER varijanti. Priče da korpa ne može da izdrži povećani tork su smešne,korpa služi samo da razdvoji (prilikom pritiskanja kvačila),motor od menjača. Glavni fazon je da frikcione obloge mogu da izdrže pojačane NM i snagu motora,a opruge se stavljaju zbog upijanja udara obrtnog momenta! Inače, Mačor radi setove za trke,između ostalih i za Nešu Miljkovića. Za cenu nemam pojma,verovatno ćemo zaglaviti u nekoj kafani! Biće gotovo za par dana pa ću okačiti slike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...